Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Augusztus 15-i birtokba...

Augusztus 15-i birtokba adással vásároltunk egy lakást. A tulajdonos július 31-ig fizette csak ki a közös költséget. Nem tovább kellene?

Figyelt kérdés
Jelenleg még a lakásban él, még azt sem jelezte, hanyadikán fog kiköltözni. Létezik olyan, hogy fél havi közös költség? Mert szerintem neki vagy augusztus 15-ig, vagy augusztus 31-ig ki kellene fizetnie a díjat. Mi erre a szabály?
2016. aug. 4. 18:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Ennyire f...arágó vagy? Miért kéne 31 éig fizetn? Max 15 éig de leginkabb nektek kell már fizetnetek .
2016. aug. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
15-ig mindent ő, akkor leolvasni minden órát, és arányosan fizettetni vele. A KK-nek a fele is őt illeti, szerintem ez tök egyértelmű.
2016. aug. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1-es, a tulaj már sokadszorra szeretne kisebb-nagyobb összegeket fogni rajtam, és ezt nem tartom korrektnek. Ha neki kell fizetnie, akkor bocs, nem fizetném ki helyette. Nem vagyok tisztában a szabályokkal, azért kértem itt segítséget.

Egyébként ha ez szerinted sz...rágás és pitiáner összegről van szó, kérlek, fizesd már ki helyettem augusztus 15-ig a közös költséget, előre is köszi. :)

2016. aug. 5. 12:31
 4/6 A kérdező kommentje:
2-es, köszönöm szépen, én is így gondoltam, hogy a lakás átadásakor rendezi a tartozásait, nem pedig előző hónapban, ami nagyon "ügyes". Csak abban nem voltam biztos, lehet-e arányosan fizetni közös költséget.
2016. aug. 5. 12:33
 5/6 anonim ***** válasza:
Először is, a kiköltözés időpontját rögzíteni kell az ügyvéd előtt kötött adásvételi szerződésben (60 vagy 90 nap). Kettő: azt is, hogy lomtalanítsa. Három: le kell olvasni a villany-, gáz- és vízórát, lefotózni telefonnal és az érvényes szerződéssel együtt ügyfélszolgálatokon átiratni. Ha van tartozása, neki kell kifizetni.
2016. aug. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A lakás kulcsátadásáig minden, a lakással kapcsolatos költséget a régi tulajnak kell fizetnie, azaz a félhavi közös költséget is. Közműórákat jegyzőkönyvezve, régi-új tulaj által közösen aláirva leolvasni, átadni-átvenni kell a kulcsátadás napján. Az adásvételi szerződésekben szerepelni szokott az is, hogy mennyi kötbért köteles fizetni naponta a régi tulaj, hogyha nem adja át időben a lakást.
2016. aug. 7. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!