Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Osztatlan közös tulajdonban...

Osztatlan közös tulajdonban hogyan adhatom el a tulajdon részem, ha a másik tulajdonos irreális árat kér az ő részéről?

Figyelt kérdés
Osztatlan közös tulajdon 2/3-ad részben vagyok tulajdonos, 9 helyisiggel konfortos/ gát-cirkó, radiátorok, egy helyiségben kandalló, mellyel kettő helyiség is fűthető, a / ez az épület, a telek rész 767 nm2. a másik tulajdonos 1/3-ad rész két komfort nélküli helyiséggel, , és 333 nm-ere. Partner az eladásban, de irreálisan sokat kér a részéért, és egy petákot sem enged belőle, ezt el is mondja minden vevőjelöltnek, nem érdekli a tulajdon hányad, neki az a fix összeg kell, amit ő kitalált, lenne komoly vevő, aki már fizetné is, de nem tudom egybe akarja megvenni az ingatlant, de nem tudom odaadni, mert én kevesebbet kapnék a nagyobb, és komfortos részemért, mint ő az övéért/fent/ nem tudom mit csináljak, kétségbe vagyok esve, én ajándékozzak neki több millió forintot, hogy az én részemet el tudjam adni? kérlek segítsetek a válaszokkal, nagyon köszönöm
2016. júl. 6. 19:28
 1/8 zsoltiba válasza:
Az a kérdés, mennyire van szétválasztva az az osztatlan közös tulajdon? Ha semennyire, akkor megszívtad, mert értéktelen, ha a szomszéd köcsög.
2016. júl. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos egybe van az egész épület, csak a bejáratok vannak külön a részekhez, de azért azt nem mondanám hogy értéktelen, mert a város frekventált részén van, és igen nagy a telek, tehát annak a ki építkezni akar, vagy felújítani bizony nem értéktelen,mint a jelenlegi is érdeklődő vevő jelöltek, de ez a gyökér ennyire gyökér!!!
2016. júl. 6. 19:54
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez nem így működik, ha ő irreális árat mond, akkor ki kell fizetnie téged, ha ő ennyire tartja akkor biztosan meg is fizeti. Ha nem fizet akkor a piaci árat értékbecslővel kell megállapíttatni és ez őt kötelezi.
2016. júl. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3-as számú válaszoló, igen nagyon igazad van ezt még nem mondta nekem senki. d..de ez olyan csóró,ráadásul sötöt mint a balkaéáni éjszaka/ hogy a tökén ször sincs, és semmiben nem akar részt venni anyagilag, ő nem fizet ingatlanszakértőt sem, és ingatlanirodába sem fizet semmi. neki kimondottam a 6.500.000 ft. kell, a két lyukért, ami konfornélküli, sem fűtés sem viz nincs benne, csak ára. az enyém pedig 5 helyiséges, ill 9, két nagy szoba, gardrob üvegveranda, nappali főzőfulke, nyárickonyha, és ,és egy szoba fürdőszoba villany bojlerrel, mindenütt radiátor van, mert fali gázkazánról lehet fűteni, az egyik szobában patináns gyönyörű cserépkályha amellyel két helyiséget lehet fűteni, és a hozzájáró 776 m2 telekez lenne 8 millió forint-ért, é ső két kulipintyóér ké 6,5 milliót, 13 ér kérik az egyészet már is, és én adjak neki ajándék 6.5 milliót, az én nagyobb komfotos részem, meg legyen 4.5 millió! hát meg a lófaszt! sajnos nem tudjuk eladni csak egyben, nem tudom milyen trükköt vessek be, mert nem lehet meggyőzni 100 évig sem segítsen valaki!
2016. júl. 11. 22:40
 5/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nagyon rossz a helyzet, mivel ez a felállás minden épeszű vevőjelöltet elriaszt. Ami az ilyen viszonyokat még rendezni tudja az az úgynevezett "használati megosztás", ami aztán átszáll mindig a vevőkre is ha eladnak ilyen ingatlant.

[link]


Ez némileg rendezné a helyzetet, persze lehet hazudni kell neki, hogy együtt működő legyen ebben. Például, hogy egy haverod eljátssza, hogy ő vevőjelölt és kifizetné a kért árat de előbb kell egy ilyet csináltatni, rendezni kell ügyvéd előtt mi hová, kihez tartozik, vagy valami hasonló kamuzással.

2016. júl. 12. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
...ezt most nem értem! az utóbbit!
2016. júl. 12. 12:12
 7/8 anonim ***** válasza:

Tehát azt mondod a szomszédodnak, találtál egy palimadarat aki megadná a 6.500.000-et is amit a szomszédod kér. Viszont feltételnek támasztja, hogy előbb készüljön el a "használati megosztás" nevű dokumentum egy ügyvédnél közted és a hülye szomszédod között. De ez csak egy ötlet, más ürüggyel is ráveheted erre, ha tudsz jobbat persze.


Csak annyi a lényeg, hogy ha egy osztatlan közös tulajdon rendelkezik ezzel a megosztási megállapodással jogilag már majdnem úgy néz ki, mintha külön tulajdon lenne. Így az eladásra is már fényévekkel jobb esélyeid nyílnának hirtelen.


De mivel ezt csak ügyvéd előtt lehet elkészíteni mindenképp fogadnod kell egyet aki lehet még jobb kiutat is tud ebből a helyzetből.

2016. júl. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
...köszönöm, hogy ennyire törődsz velem, de a főnököm ügyvéd, amiből sejtheted, hogy ismerem a dolgokat! használati megosztás már ezer éve van, nincs mit tenni ezzel kapcsolatban, csak ha a másik tulajdonost fejbe vágom, hogy észhez térjen!!! sajnos, vagy van még valami, de azt leírom privátba, de csak akkor ha érdekel, nem akarlak zaklatni!
2016. júl. 12. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!