Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyit mernétek alkudni?

Mennyit mernétek alkudni?

Figyelt kérdés

Ez most mind csak feltételezgetés.

Tegyük fel, hogy készpénzes vásárló vagy, de azért 23 milliót mégsem tudsz csak úgy kipengetni egy házért. Ennyid még neked sincs... (persze nekünk van némi pénzünk, ezt biztosan sejted, csak hát ennél kicsit kevesebb....).

Mifelénk ez már nagyon jó kategóriának számít, szép helyen, elfogadható méretű telekkel. Azalatt vannak a 18 millások, amik szintúgy azon a területen vannak, de kicsit régebbi házak. Alatta az, amilyen környékre senki sem költözne... 5-10 millióért dobálnák őket, sajnos ez a hirdetések 80%-a.

Mennyit lenne képed alkudni a 23-asból, ha ráadásul évek óta hirdetik? Férjemnek szent meggyőződése, hogy kp-ra azonnali fizetéssel több milliót is elengednek 1-1 házból. Nekem viszont nincs képem ilyen ajánlatot tenni.


2016. aug. 5. 13:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom, ez a " letesz a pénzt az asztalra" mentalitás nem mindenkinek jön be. Oké hogy évek óta hirdetik, de *kitartóan hirdetik * szóval biztos volt már rá jelentkező ezzel a logikaval. Próba cseresznye .
2016. aug. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Carragher_x ***** válasza:
100%

De mi az, hogy nincs képed? Maximum azt mondják, hogy ennyiért nem adják. Nem értem mit kell ezen szemérmeskedni.

Egyébként meg rengeteg dologtól függ, magától a háztól, a környéktől, hogy mennyiért hirdetik és mióta, mennyiért mentek a környező házak, hány érdeklődő lehet, mennyire kell az eladónak a pénz...stb Ezek függvényében lehet egy fillért se próbálnék alkudni és az is lehet, hogy 5-öt is.

2016. aug. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
ez nem illem-kérdés... A 'kp azonnal' van, akinek nagyon jól jön, és beleegyezik, de ezt nem lehet előre tudni.
2016. aug. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

20 milliót. És elmondanám őszintén, hogy ennyi az amit összesen kitudunk fizetni, és készpénzben fizetünk.

A mi lakásunkat (néhány hónap hirdetés után), 18-ról 17,5-re alkudtak, tegyük hozzá, az én szüleim kemények voltak.

2016. aug. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
3-4Mt simán.
2016. aug. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%
A mi hàzunkat 17millióérr kezdték hirdetni,mikor mi néztük 13,5 volt..12 millióért vettük meg.11ért megkértük nem adtàk,12ért ideadta...Alkudni kell,igaza n a férjednek.
2016. aug. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi közvetítőn keresztül vettük a házunkat, 24 millióra tartották, de sürgős volt az eladás. Az ingatlanosnak tettem ajánlatot, ő tárgyalt az eladóval. Mondtam, 18 az ajánlatom, de 21-ig elmehet. 19-ért megkaptam. Kp-ban fizettünk, azonnal. Ráköltöttem még 6,5 milliót, belülről falig visszabontva teljesen felújíttattuk. Jelenleg simán elmenne 30-32-ért, most itt ezek a fajta házak ennyiért mennek itt a környéken, és azok nincsenek felújítva.

A férjednek van igaza, alkudjatok. Főleg, ha már évek óta hirdetik. 17-18 millióval kezdjétek az alkut, aztán max 20-éert vihetitek is:)

2016. aug. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2016. aug. 7. 02:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!