Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ebbe az esetbe mennyire...

Ebbe az esetbe mennyire fontos a környék lakásvásárláskor?

Figyelt kérdés

Van egy lakás egy rossz, elég proli utcába, az egyetlen társasház az utcában ami pár éve épült. A lakás nagyon szép, belváros, stb. Csak nagyon gáz az az utca.


Egyelőre csak megvenném, nem tervezek vele semmit kezdeni.

Később pedig: mindenhova autóval járok, tényleg midehova. Annyi lenne közöm az utcához amikor ott elhajtok, bemegyek a mélygarásba, lift és be a lakásba és vissza. Ebben az esetben is lehetne kellemetlenségem? A mostai lakásomba is kamerás megfigyelőrendszer van és távfegyület. Ott is lenne. Gyalog ki se lépnék az utcára csak akkor ha jön valaki értem autóval vagy taxit hívok.


2016. aug. 24. 22:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg nem, ha nem robban le az autó az utcában, soha nem kell vele kint parkolnod (mert mondjuk elromlott a garázskapu). Én nem szívesen laknék gáz környéken, már eleve olyan hangok szűrődnek fel az utcáról éjjel-nappal, ami gyomorforgató (tapasztalat).
2016. aug. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi. Van egy kis belső udvar, nagyon szép belső kerttel az első emeleten; és oda néz az ablak. Nagyon csendes. De azért bennem van, hogy jobb lenne egy rendesebb környéken lakni. Tényleg olyan az egész ház mint egy pár éves Porsche a 30 éves Suzukik között.
2016. aug. 24. 23:28
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg annyira szép az a ház, akkor talán esélyes, hogy a környék előbb-utóbb rehabilitáción esik át.

Társasháznál ugyanakkor soha nem tudhatod, ki költözik be lakónak.

Mondjuk engem nagyon feszélyezne, hogy egy öt perces rövidke sétára is kocsival kell mennem elfogadhatóbb környékig... de megértem, ha másnak mások a szempontjai.

2016. aug. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%

"Tényleg olyan az egész ház mint egy pár éves Porsche a 30 éves Suzukik között." Ebből a kijelentésedből meg a megfigyelőrendszerből kiindulva, te nem vagy az az ember, aki a legminimálisabb kellemetlenséget vagy középszerűséget elviseli maga körül. Gondolom neked az is gáz meg proli, ha van az utcában egy zöldséges, a szomszéd Marika meg papucsban szalad le krumplit venni.

Ha eleve így állsz hozzá, hogy gyalog ki se lépnél az utcára, akkor mi a hétszentségnek akarsz ott lakást venni? Nem normális életmód, hogy kocsival beállsz a mélygarázsba, felfutsz elbújni a pöpec lakásodba, és még az ablakon sem nézel ki, nehogy megláss valami kispolgári tevékenységet.

Ha ennyire félsz meg ennyire nem bírod elviselni az átlagembereket, akkor költözz inkább valami milliomosoknak fenntartott lakónegyedbe, gondolom lenne rá pénzed.

2016. aug. 25. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"nehogy megláss valami kispolgári tevékenységet"


Nem tisztem megvédeni a kérdezőt, de nem hiszem, hogy kispolgári tevékenységek látványával van baja. Van olyan környék Magyarországon nem is egy, ahol éjjelente drogosok visítoznak az utcán, és állandóan a mentő/rendőr szirénázik.

2016. aug. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy mindenhova kocsival járok. Laktam 12.kerben kertes házban is és ott se léptem kki az utcára gyalog, mert mindenhova kocsival megyek. Máshol se lépék ki hacsak nncs valami kisbolt, tőlem 50 méterre és nem sürgős venni valamit.
2016. aug. 25. 09:54
 7/11 A kérdező kommentje:

Végül nem veszem meg, ha odaköltöznék később és a szüleim jönnek hozzám vagy ismerős akkor nem állhatak be a mélygarázsba. Találtam sokkal jobbat.



"gondolom lenne rá pénzed". Godolom neked nem. ;) Rolexre is lenne pénzem, de akkor lakásra nem lenne. A kérdésre nem tudsz válaszolni, de azért le kell írnod a véleményedet, ugye?

2016. aug. 26. 20:01
 8/11 anonim ***** válasza:
Lakásvásárláskor mindig a környezet a legfontosabb. A lakáson belül ugyanis bármit át tudsz alakitani, hogyha van rá pénzed. De a lakáson kivül semmit sem tudsz változtatni...
2016. aug. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igazad van, én is pont ezt mondtam. Könyebb felújítani egy lakást mint az egész utcát. Irónia. :)
2016. aug. 26. 21:13
 10/11 anonim ***** válasza:
Miért melyik környék? Corvin negyed?
2016. aug. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!