Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy mukodik a foglalozas?...

Hogy mukodik a foglalozas? Azt mondta a vevő megveszi ügyvédi papírnak foglalozik ami 2 het. Es ha meggondolja magát? Nekem még telefonal a többi érdeklődő akik megnéznék. Hogy kérjék biztosítékot?

Figyelt kérdés
2016. szept. 2. 10:06
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Szóval értitek.1. érdeklődő volt egyébként idejott lealkudta és mondta megveszi ne mutassam már másnak 2 hét múlva fizet de sose láttam előtte mi van ha nem fizet mások hogy intézik ezt?kellene valami biztosítékot ugyanis van még több ember aki megnezne még érdeklődők és ha most azt mondom elkelt és megérkezik már többet nem jelentkeznek.hogy biztosítsák be magam hogy kérjék foglalót addig isMas hogy csinálja?
2016. szept. 2. 10:09
 2/11 anonim ***** válasza:
54%

Két hetet simán lehet várni. Persze attól még mutathatod másoknak is. Gondolom, azért nem tolonganak ott naponta többen is.

Akár előleg, akár foglaló, azt mindig az ügyvéd által megírt szerződésben kell rendezni. És akkor nem lesz gond. Ott az ügyvéd el is mondja, hogy melyik mit jelent és kire nézve milyen kötelezettséggel jár.

Ha foglalót kérsz, akkor az nem jár vissza a vevőnek, ha az ő hibájából nem valósul meg az adásvétel, pl. meggondolja magát. Neked viszont kétszeresen kell visszafizetni, ha te gondolod meg magad.

Szóval szerintem még semmit ne csinálj. Ha két hét múlva jelentkezik, akkor menjetek ügyvédhez és ott kérjél valami biztosítok. Addig meg nyugodtan mutasd másnak is, ha jönne érdeklődő.

2016. szept. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
28%

Nézd! A mai világban sajnos az sem igaz, amit kérdeznek az emberek.

Ha valaki komoly vevő, annál van némi kp. és azonnal lefoglalózza az ingatlant.

Az összes többi az csak MESEMONDÓ.

Nyugodtan mutasd meg másoknak is, és ne dőljél be minden jött-ment nézelődőnek.


Aki nyomban foglalót ad, avagy másnapra időpontot ad az ügyvédjénél, azt nevezzük mi "komoly vevőnek".

(A többi csak hazudozik és próbálkozik.)

2016. szept. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mivel most lett feladva a hirdetes jönnének naponta többen is. 9 telszam van felirva akik megnéznék.es azóta is hívnak. Nem tudom mi legyen. Ez az ürge azt mondja ne mutassam másnak.de csak ügyvédi papir után fizet
2016. szept. 2. 21:40
 5/11 anonim ***** válasza:
26%

Most mire vársz???

Leírtam, hogy aki fizet, az a VEVŐ!

2016. szept. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Jól van akkor mutatom másnak is. Igazad van ha nem képes lerakni vagy utalni semmit akkor vessen magara. De masok hogy szoktak egyebként?

Hogy azonnal visz magaval valamennyit mint az alberleteknel vagy hogy?

2016. szept. 3. 14:40
 7/11 anonim ***** válasza:
80%

Dehogy szoktak azonnal fizetni.

Csak ügyvéd előtt, szerződés alapján.

2016. szept. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
13%
Mindenki csak ügyvédi papirra fizet. De ha komolyan érdekli az ingatlan, akkor másnapra kér időpontot az ügyvédtől és fizet, nem pedig két hét múlva. Ha ennyi érdeklődő van a lakásra, akkor lehet, hogy többet is adnak érte, mint az első érdeklődő adna. Mutasd meg másoknak is, és aki a legjobb árat ajánlja érte, annak kell eladni. Manapság sok olyan lakás van, ahol licitálnak a vevők, és amelyik többet ajánl és készpénzben és azonnal, az nyeri el a lakást... egy jobb lakásra könnyen akad több vevő, akik versengenek érte.
2016. szept. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen egész hétvégen mutattam. Most jelenleg irányár felett járunk egy picivel, és a család 500 e ftot kpben azonnal ajanlott. Így az ürge lecsúszott róla. Jobb is hogy nem fizetett elsőre. Még 2 embernek megmutatom holnap ha nem ajanlanak fölé átveszem a foglalót a családtól.
2016. szept. 4. 13:23
 10/11 anonim ***** válasza:
22%
Na végre, hogy léptél!
2016. szept. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!