Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hiteles házat megéri venni?...

Hiteles házat megéri venni? Hogyan működik? A bank hirdeti meg az ingatlant? És nekem kell kiköltöztetni az ott lakókat?

Figyelt kérdés
Mennyire kockázatos ?
2016. szept. 8. 13:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a bank hirdeti meg, akkor ő is lakoltatja ki. Ugyanannyira kockázatos mintha nem a banktól vennél. Biztos hogy a banktól lesz és nem hitel át vállalással a lakóktól?
2016. szept. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem hitelátvallás, egy ingatlanos mondta hogy lehet hogy nekünk kellene kilakoltatni az ott lakókat.És megnézni sem lehet a lakást.
2016. szept. 8. 14:02
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az kicsit gyanús, én látatlanba nem vásárolnék.
2016. szept. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan amikor lakottan árulják a lakást, de szerintem ritka amikor a bank hirdeti. A bank a lejárt követeléseit át szokta adni egy faktoring cégnek. A faktoring cégnek az a dolga, hogy a kifizetetlen adósságból a leggyorsabban a legtöbb pénzt termelje vissza.

Nagyon leegyszerűsítve ha meg tud állapodni a lakóval akkor üres lakást értékesít ha nem akkor előfordul , hogy lakottan értékesíti. Ilyenkor az új tulajdonosnak kell megegyeznie a lakókkal akár az összes procedúrát végigjárva a rendőrségi kiköltözésig elvinni az ügyet.


A gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy valaki megveszi a faktoringtól az ingatlant a piaci árnál olcsóbban, a lakónak meg odaadja az ingatlan értékének az 5-10-át a kiköltözésért cserébe. Nagyon ritkán fajulnak el ezek az ügyek rendőrségi beavatkozásig.

2016. szept. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%

Gondolkozz ésszel.

Ha üres lenne a lakás, akkor eladná a bank piaci áron.

Persze hogy laknak benne, és neked kell kiraknod a lakókat.

Csodák nincsenek.

2016. szept. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem a banktól veszed, hanem a végrehajtótól. Semmit nem fog megcsinálni helyetted, és így van, ahogy írtad, meg se nézheted előtte.

Nekem is tettek már ilyen ajánlatot. Ha van fölös pénzed, amit befektetnél, meg időd, energiád, akkor jó befektetés lehet (de ez egyáltalán nem biztos, mindent összevéve), ha viszont lakáscélra kell, akkor szerintem hagyd a fenébe.

2016. szept. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem a problémát, ha minden le van papírozva akkor kihívod a yardokat és ők intézkednek, nyilván nem arról van szó, hogy odamész boxolni meg szekrényeket cipelni.
2016. szept. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudom konkrétan.

Általában LAKOTTAN, vagy HASZONÉLVEZETTEL terhelve árverezik a lakásokat.

Ezért csábítóan alacsony az áruk.

Utána a te gondod, de a törvényes út igencsak megdrágítja majd az ügyletet!!

2016. szept. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Akkor ez felejtős :/ első lakás vásárló lennék ,de nekem ez bonyolult.
2016. szept. 8. 19:26
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
az ilyen ingatlan megvásárlása csak nagyon dörzsölt figuráknak ajánlott....felejtsd el minél előbb
2016. szept. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!