Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Fundamentában segítség?

Fundamentában segítség?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves szerződésem, melyben a szerződéses összeg 3.220.000 Ft. Mérlegelés után úgy döntöttünk, hogy k&h-s banki lakascélú hitelt veszünk fel házvásárlás céljából. Kérdésem az lenne, hogy a szerződés lejárta után (4 év 4 hónap után) kérhetem csak a saját befizetésem és az állami támogatást a hiteles részét viszont nem? Illetve ha igen, azzal előtörleszthetek majd a most felvenni kívánt lakáscélú hitelembe?

Köszönöm!



2016. okt. 10. 12:43
 1/4 anonim ***** válasza:
45%

a hitelt nem kötelező felvenni,tehát kérheted. Viszont miért szeretnél inkább a hitelbe beletörleszteni (ennek díja van) és nem pedig kevesebb hitelt felvenni???

Ha jól értem még 4 hónap van vissza a fundamentából,de most szeretnétek a házat venni. Erre is van megoldás,hozzá lehet nyúlni előbb is a fundamentához és nem buktok mindent, mondjuk ennek a feltételét és a részletét nem tudom. A facebookon van egy csok csopi és ott vannak fundamentás dolgozók is.

2016. okt. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló figyelmetlenül olvasta el a kérdésedet, de abban teljesen igaza van, hogy a megtakarítást felveheted lakáscélra hitelrész nélkül is és természetesen bármelyik bank lakáscélú hitele elő-, vagy végtörleszthető a lakáskasszából.

A díja a KH-ban a betörlesztett összeg 1,5%-a lesz, tehát 18E Ft.

2016. okt. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindkét kérdésedre határozott "igen" a válasz.
2016. okt. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat!
2016. okt. 13. 11:35

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!