Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy lehet megtudni egy...

Hogy lehet megtudni egy elhagyott lakás tulajdonosának elérhetőségét?

Figyelt kérdés
Panleban lakom, rácsszomszéd több éve elhunyt. Egy fia és egy lánya örökölték a lakás, de csak pletykákból tudom ezt. Honnan lehetne hivatalos elérhetőséget szeretni? Szeretnénk megvásárolni a lakást...

2016. okt. 17. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A tullapot kell megnézni a földhivatalban, betekinteni ingyen van. A tulajdonosnak mindig ott van a címe is, azt kiírod és ott érdeklődsz.
2016. okt. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 blilla ***** válasza:
100%
Vagy ha nem akar fél napot a földhivatalban tölteni, akkor ügyfélkapunk keresztül is le lehet kérni, 1000 FT a díja.
2016. okt. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A közös képviselő sem tudja? Közös költséget fizetniük kell? A postaládába is tehetsz nekik levelet, néha talán csak ránéznek a lakásra.. A tulajdoni lap kikérése mindenképpen tanácsos, mert a jogi helyzetet abból megtudod, pl. hogy van-e jelzálog, haszonélvezet, stb. a lakáson.
2016. okt. 19. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi az hogy "rácsszomszéd"?
2016. okt. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az alatta lévő lakás beázott tavaly, így az ajtót a közös képviselő feltörte (gondolom mert régóta nincs kapcsolata a tulajdonos felé).

A postáját többnyire én meg egy másik néni szoktuk összegyűjteni, amikor 3-4 hónap után kiönt a postaládából.

Rácsszomszéd az, amikor a lépcsőházban van egy rács, ami a két lakáshoz közös (így van egy leválasztott, közös előtér).

A földhivataltól ügyfélkapun keresztül le tudtam kérni a tulajdoni lap első felét. A többit megpróbálom személyesen.

Köszönöm!

2016. okt. 25. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!