Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megveszem az albérletem....

Megveszem az albérletem. Vissza jár a kaució?

Figyelt kérdés
A fenti kérdésre keresem a választ. 2 éve lakunk egy házban albérlőkként amit most megvásároltun. A főbérlő nem akarja visszaadni a 2 havi kauciót(180.000ft értékben végzett lakásfelújítás ami természetesen bele foglaltunk a bérleti szerződésbe is) mert szerinte mivel megvesszük magunknak csináltuk a felújítást. Természetesen szerintem nincs igaza. Megerősítene/cáfolna valaki? Köszönöm

2016. okt. 20. 02:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerződéstől függ. De alaphelyzetben a felújítással növeltétek az értékét. Ha a jelenlegi állapot szerinti áron veszitek meg, akkor a felújítás benne van a vételárban.

Ha olcsóbban, akkor nem....

2016. okt. 20. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván akár vissza is adhatja a kauciót.

De akkor a házat fogja 180 ezer forinttal drágábban adni, mert a felújítást ekkor hozzászámolja a ház értékéhez, amit így már (a kaució visszaadásával) ő fizetett.

2016. okt. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A bérleti szerződést az adásvétellel egy időben meg kell szüntetni. A bérleti szerződésben írottaknak semmilyen kihatása nincs az adásvételi szerződésre. Úgyhogy az visszajár. Az más kérdés, hogy a házat a kialkudott vételáron fogod megvenni ami meg akármi lehet.
2016. okt. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
28%
Nem jár vissza, de kialkudható.
2016. okt. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A bérleti szerződés az egyik szerződés, annak alapján kérheted a kauciót.

az adásvételi szerződés pedig a másik szerződés, annak alapján fizeted a vételárat.

A tulajjal kéne megbeszélni. Visszaadja a kauciót és drágábban adja a lakást. tulajdonképp nem értem a problémádat.

2016. okt. 22. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 xswerdy ***** válasza:
Ha jól értem, a kauciót nem fizetted ki, hanem annak értékében felújítást végeztél. Aztán most megállapodtatok az adásvételben. Nyilván a jelenlegi állapotában veszed meg a lakást. Szóval ha nem állapodtatok meg ettől eltérően, akkor visszajár a kaució, hiszen a bérleti jogviszony lezárul, ha nem adtál nevesített okot a visszatartására, akkor vissza kell kapnod.
2016. okt. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Eddig sajnos nem tudtam kommentelni. Köszönöm a válaszokat. A bérleti szerződést úgy írtuk meg, hogy 2 éven belül megvesszük a házat, legkésőbb 2016 szeptemberében. Az eladó hibájából csúszott az adásvétel, meg is beszéltük, hogy akkor több albérletet már nem fizetünk (eladó minden hónapban rendesen adott számlát ). A házat egyébként már kifizettem a kialkudott vételárnak megfelelően, csak ugye a bérlés utáni kaució témájában van ismét időhúzás. De ha vissza jár akkor kénytelen leszek jogi lépéseket tenni ha nem akarják visszaadni.
2016. okt. 24. 21:00
 8/13 anonim ***** válasza:

Ne időhúzásnak fogd fel.

Ti ketten különféle módokon értelmezitek a kauciót.

Ő úgy értette a felújítást (kauciót), hogy magatoknak csináljátok. És a ház kialkudott vételára, mondjuk 4 millió forint, a felújítás előtti állapotot tükrözte. Te ezt a felújítás előtti vételárat fizetted meg részére, és ő úgy gondolja, hogy cserébe a kauciót nem fizeti meg a részedre, hisz a 4 millió feletti részt magatoknak csináltátok és kvittek vagytok.

Ha a kauciót visszaköveteled, ő meg azt fogja mondani - teljesen jogosan -, hogy rendben, ő visszadja, de akkor a ház nem a felújítás előtti állapot szerinti 4 millióba kerül.

Hanem a felújított ház, 4.180.000.- forintba fog kerülni.

2016. okt. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A ház 7millió forint, mint írtam már kifizettem. Tehát már nem mondhatja, hogy 7180000. Egyébként igen, azt mondták magamnak csináltam. A házban semmi nem volt, ráköltöttem 1m.forintot, hogy lakható legyen. A kaució pedig 180.000fprint volt. Na de mégsem így van ez azt gondolom. Ha felbontom a bérleti szerződést és kiköltözöm akkor a kaució vissza járna. Megvettem a házat így a felújítást magamnak csináltam igen. De a kaució más kérdés. Mondhatta volna, hogy oké újítsd fel, béreld majd vedd meg ha akarod. De nem ez történt.
2016. okt. 25. 11:55
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha az adásvételi szerződésben nincs utalás a bérleti szerződésre akkor a két szerződésnek nincs kapcsolata egymással. A Kaució visszajár. Bármilyen bíróság neked ítéli.
2016. okt. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!