Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Vissza jár-e a kaució?

Minee kérdése:

Vissza jár-e a kaució?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy hatázatlan idejű szerződésem, melyet azonnali hatállyal fel lehet mondani, amit én kedden meg is tettem, ma pedig már elköltöztem. Augusztus óta laktam ott, az eddigi havi bérleti díjakat kifizettem, kárt nem tettem a lakásban. A szerződésben az áll, ha én mondom fel az albérletet a kauciót a bérbeadó visszatartja. Az lenne a kérdésem, hogy egyáltalán érvényes-e így a szerződésem? Mert semmi más nincs leírva benne a kaucióról, csak ha én mondom fel akkor nála marad. Ezt nem a ptk szabályozza hogy mire fel naradhat? Mert amire eleve kell, (kár,elmaradas) nálam nem áll fenn. Sőt, a bérbeadó sem számlát sem pedig bevételi bizonylatot,semmit nem tudott adni. Ezért feljelenthető? Nem szeretném egyébként jogi utra terelni az ügyet, de úgy érzem jogtalanul tartja vissza a kauciót. Köszönöm a mihamarabbi válaszokat!



2016. okt. 18. 08:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt bebuktad. Ha aláírtad így akkor tök mindegy hova mész. Azért említsd meg neki hogy hivatalos ùtra tereled a dolgot ha nem adja vissza a kauciòt, ugyanis ha nem adott számlát , akkor valszeg nem is szabályszerüen adta bérbe az ingatlant. Szoval ha szerencséd van akkor beijed hogy többet bukik ha ez kiderül.
2016. okt. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Bocs megint én :) Mi az hogy a határozatlan idejű szerződést csak ő mondhatja fel ha jol értem..ilyet még nem is hallottam. Neked is jogod van felmondani hiszen nyilván az albérlet szükségmegoldás. Nem csak ùgy hogy bukod a kauciòt. Ne haragudj de minek írsz alá ekkora baromsàgot? Akkor ott kell szolni hogy ez nem okés ,utolag már ez van csak az ideg . Tanulj belőle bárhogy is lesz
2016. okt. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Ahogy írtad is szükség megoldás volt, sajnos gyorsan kellett találnom egy albérletet és ez volt az egyetlen ami értelmesen nézett ki és árban is jó volt. Mivel úgy gondoltam, hogy jó helyet találtam és nem akartam innen egyhamar költözni, igy aláírtam a szerződést. Viszont így nem lehet érvénytelen? Ezt olvastam: Ha az általános szerződési feltétel tisztességtelen, a kikötést a sérelmet szenvedő fél megtámadhatja. Tisztességtelen az az általános szerződési feltétel, amely a szerződésből eredő jogokat és kötelezettségeket a jóhiszeműség és tisztesség követelményének megsértésével egyoldalúan és indokolatlanul a szerződési feltétel alkalmazójával szerződő fél hátrányára állapítja meg.
2016. okt. 18. 08:52
 4/19 A kérdező kommentje:
Vagy egyáltalán maga az, hogy a kauciót nem a rendeltetésére használja fel. Mert ez magyarul megmondva amolyan "bánat pénz" amiért én elköltöztem. Tudtommal a kaució nem erre szól.
2016. okt. 18. 08:54
 5/19 A kérdező kommentje:
Javítanám a leírást, *határozatlan idejű a szerződés.
2016. okt. 18. 08:56
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Biztos h ez van a szerződésedben? Ilyet nem szoktak beleírni. Eleve egy szerződést mindkét fél felmondhat, de ha te azt írtad alá h ha te mondod fel akkor nem jár vissza a kaució akkor nem tudsz mit tenni. Gondolom ezt azért írta bele a tulaj mert azonnali felmondású a szerződésed.

Normál esetben az szokott a kaucióról benne lenni h pl. ha 30 napos a felmondási idő de te mondjuk már a felmondás utáni 2. napon kiköltözöl, attól még ugyanúgy ki kell fizetned a felmondástól számított 30 napot mintha ott laknál még. Erre fordíthatja a kauciót is, ilyen esetben nem szokták visszaadni.

2016. okt. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Szia, idézem: "A felek a bérleti szerződést bármikor írásban/szóban azonnali hatállyal felmondhatják. Kiköltözésre meghatározott idő 1 hét. Ha a bérbevevő mondja fel a szerződést, akkor a kaució a bérbeadónál marad."

Igen, tudom, hogy jobban el kellett volna olvasnom, de az érdekelne, hogy bármilyen módon vissza kaphatom-e a kauciót?

2016. okt. 18. 10:01
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez van így a szerződésben amit ide leírtál, akkor nem kaphatod vissza a kauciót, hiszen aláírtad h nem jár vissza ha te mondod fel az albit.
2016. okt. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
56%
Nem jár vissza. Ez nem így működik. Nyugodtan tereld jogi útra. Csak azt ne feledd,hogy számlát nem kell adni,ha magánember es adóznia is csak évente egyszer kell. Te utánad az adót,majd decemberben adoelolegben kifizeti es kész. Te fogsz nagyobbat bukni ezen,ha jogi útra viszed, nem éri meg szarakodni pár 10 ezer Ft on
2016. okt. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
10%
Az aligha érvényes, hogy ő felmondhat azonnal, de akkor nem bukik semmit, viszont ha te felmondasz azonnal, bukod a kauciót. Ez így nem tisztességes és nem arányos. A kaució eleve nem erre van. Továbbá vannak törvényileg kötelező felmondási idők is, arról se hallott... Feljelenteni nem tudod, hanem fizetési meghagyásos eljárást indíthatsz.
2016. okt. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!