Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szendvicspanel vagy sima panel?

Cyara kérdése:

Szendvicspanel vagy sima panel?

Figyelt kérdés
Lakàst szeretnénk venni és azt halottam, olvastam, hogy a panellakàsokat inkàbb kerüljük, de mivel ezek a lakàsok olcsóbbak erre van keret.Most talàltunk egy szendvicspaneles lakàst, azt tudom màr hogy a hőszigetelése jobb.Akkor a hangszigetelése is jobb?Mivel jobb a szedvicspaneles lakàs?Akinek van tapasztalata leírna nekem. pàr dolgot ezekről?Előnye ?Hàtrànya?Köszönom

2016. okt. 26. 23:59
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Mi a ... az a szendvicspanel?
2016. okt. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%

Jól hangzik :-)

Valójában minden panelház külső falai szendvicspanelből vannak: két réteg beton között hőszigetelés. Az újabbak azért jobbak, mert még nem roskadt össze benne a szigetelés.

2016. okt. 27. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 xswerdy ***** válasza:
64%

Igen, minden panel szendvicspanel, azaz a külső falak belsejében van egy szigetelő réteg. Ez azonban vékonyabb a ma elvárhatónál, ezért szoktak utólagos külső hőszigetelést felvinni.


A külső falaknak nincs hangszigetelés szempontjából jelentősége, az utcazaj szempontjából az ablakok a kritikusak. A szomszédok felé pedig nincs szendvics a panelban.

2016. okt. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem minden panel szendvicspanel! Van olyan ami csak a kopasz betonfal, köztes hungarocell nélkül. Bár lószart sem ér ami ott an, és ígyis-úgyis bebugyizzák mindet manapság.


A sima betonfal akkora mint a házon belüli tartófal, a szendvicspanel 10cm-el vastagabb, kifelé.

2019. dec. 26. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!