Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hazudott az ingatlan közvetítő...

Hazudott az ingatlan közvetítő a rezsivel kapcsolatban . Aláírtam a vételi szerződés nyilatkozatott, de hétvége miatt még nem fizettem . Vissza tudok lépni?

Figyelt kérdés
Sikerült kiderítenem hogy kb 70000 ft ra jönne ki az ingatlan rezsije.És akkor még ott lenne nekem a lakás törlesztője .Nem fozettem még semmit de a vételi szerződést aláírtam.Vissza tudok lépni úgy hogy ne legyen bajom ?
2016. nov. 5. 04:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg igen, gyakorlatilag lehet, hogy nehezebb.

Mennyit állított a közvetítő, 20 E-t vagy 69 E-t? Ezt le is írta, vagy csak a te szavad az övé ellenében?

2016. nov. 5. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Mindig van visszalépési lehetőség, pláne nyomós indok esetében. Te viszont figyelmetlen voltál. Az ingatlanos nem feltétlenül hazudott, legfeljebb ő valójában nincs tökéletesen tisztában a tényleges rezsi költségekkel. Egyáltalán mit írtál alá, szándéknyilatkozatot, előszerződést vagy a vételi szerződést ?
2016. nov. 5. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyen vételi szerződést írtál alá, úgy hogy nem fizettél még semmit? Mi van a szerződésben leírva?
2016. nov. 5. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudtad meg, hogy mennyi a rezsije? Mennyi az eltérés? Milyen szerződést írtál alá?
2016. nov. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 xswerdy ***** válasza:
100%

Aláírtad az adásvételi szerződést? Ilyenkor általában fizetnek foglalót, és visszalépésnél az ott marad az eladónál. Ha nem fizettél foglalót, akkor az eladó tényleges költségeit kell megtérítened.


Ha vételi ajánlatot tettél, akkor kicsit vitásabb a dolog. Alapból egy ajánlat, az ha elfogadják, szerződéssé válik, tehát ugyan az lenne, mint fent. Ugyanakkor ingatlan adásvételi szerződést ügyvédnél kell kötni. Szóval ezen lehet vitatkozni, hogy ez most szerződés-e.


Na de mindez arra vonatkozik, ha csak úgy lépsz vissza, különösebb ok nélkül. Ha az eladó (vagy az ügynöke) megtéveszett, akkor persze visszaléphetsz, sőt nekik kell a Te károdat megtéríteni. Kérdés, hogy bizonyítható-e mindez, feltehetőleg szóban hangzottak el a rezsire vonatkozó információk.

2016. nov. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem köszi akkor nem lépek vissza majd megoldom valahogy
2016. nov. 5. 12:01
 7/7 anonim ***** válasza:
67%

Egy: foglaló. Ez általában a vételár 1%-a. Kettő: ügyvéd előtt kötött szerződés, a vételár 10%-ának kifizetésével. Három: birtokba adás: a vételár maradékénak kifizetése, kulcsátadás.

Te meddig jutottál el?

Ha a fűtéssel van gondod (pl. nagyon drága a gáz), akkor építesz külső kéményt, veszel lemezkandallót és fával tüzelsz. Ha az árammal, akkor nem használsz ilyen fűtést stb. Lehet csökkenteni a költségeket.

2016. nov. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!