Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kérhetnék tanácsokat ingatlan...

WheneverYouWant kérdése:

Kérhetnék tanácsokat ingatlan vásárláshoz? Mit kell feltétlen megnézni egy lakáson? MIlyen hátulütők lehetnek?

Figyelt kérdés
Nem vagyok képben a témában de már ott tartok hogy rövid időn belül szeretnék elmenni itthonról... Van is félretett pénzem és egy kis +hitelből egy nagyon szép házat tudnék venni. Ki is van már nézve... csak nem akarok tudatlanul odamenni megnézni. Ehhez kellenének jó tanácsok.

2016. dec. 18. 12:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én ezeket nézném meg:

- belső falakon van-e nagyobb repedés? Ha igen, az főleg azt mutatja, hogy a ház alapja nem teljesen jó, amin lehet utólag javítani, de nagyon költséges.

- szintén a falak sarkainál nézd meg, vannak-e fekete foltok, ez penészedésre utalhat, bár a jó szellőztetéssel kiküszöbölhető, nem árt tudni a hideg helyeket

- elektromos hálózat mikori? Ha alumínium vezetékes, az rögtön cserés, megintcsak nem olcsó.

- fűtésrendszer milyen? Régi kazánt már csak kondenzációsra tudsz cserélni (hacsak nem vagy szaki, és SK megoldod), méregdrága + a kéményt is meg kell nézni

- egyáltalán a padlók, a fürdőszoba, konyha milyen állapotban vannak, kell-e felújítani

- vízvezetékrendszer - ha nem réz, akkor az megint csere-listás (bár nem feltétlenül sűrgősen)

- tetőszerkezet állapota, cserepek állapota (ha pl. a kúpcserép ragasztva van, azt érdemes leszorítani csavarral, vagy bármi más megoldással, különben egy orkán szétszedheti

- ajtók-ablakok tipusa, állapota

2016. dec. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Lakásról lenne szó... 3. emeleti van kinézve....
2016. dec. 18. 12:47
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én most vettem lakást és bár te a fiatal korosztályhoz tartozhatsz, én pedig már közel ötven vagyok, az alábbiakat tartottam fontosnak.


Világos, élhető terek, ne kicsi, berendezhetetlen, sötét lyukak legyenek.

Ne ötven család lakjon még rajtam kívül, mert lehetetlen megegyezni a lakógyűléseken bármiben is.

Legyen tartalék pénze a háznak és legyen hajlandóság a felújításra, ne legyen kívülről lerobbanva a ház.

Megnézném, ki a közös képviselő, elkérném az alapító okiratot és a szervezeti és működési szabályzatot, rákérdeznék, van-e aki rendszeresen nem fizeti a közös költséget.

Alaposan megnézném, kik laknak körülöttem, ne egy balhés család mellé költözzek.

A víz-, villanyvezetékeket ellenőriztetném, mennyire kell felújítani őket.

A fűtés mennyire elavult, mennyibe kerülhet a felújítása, mivel már csak kondenzációs kazánt engedélyeznek. Ehhez megfelelő kémény is kell.

Megnézném, mennyi a havi rezsije.

Nekem az is fontos lenne, hogy a hálószoba csendes részre nyíljon, ne kelljen éjjel az ordítozást, forgalmat hallgatnom.

Lehessen kereszthuzatot csinálni.

A falak ne papírvékonyak legyenek, amin minden áthallatszik.

Ne a negyediken legyen, ahol nincs lift, mert csomagokkal, vagy kisgyerekkel oda felcipekedni nem egy élmény.

Nem baj, ha felújításra szorul, de legyen ár-érték arányban a lakás ára.

2016. dec. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!