Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Valaki ismer olyan bankot,...

Valaki ismer olyan bankot, ahol BAR-OSNAK is adnak hitelt?

Figyelt kérdés
Mielőtt bárki követ vetne rám,ez nem saját hitel.Gyerek koromban volt egy ingatlan a nevemen,amire édesapám fel vett egy jelzálog hitelt,amit a gyámhatóság sajnos engedélyezett érdekes módon.A lényeg,hogy emiatt sajnos nem találtam bankot eddig,aki szóba állna velem.Aki tud olyan bankot,ahol így is adnak hitelt,kérem írja meg.Köszönöm!

2016. dec. 22. 21:45
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Én azt sem tudtam, hogy egy gyerek nevén lehet ingatlan meg hitel.
2016. dec. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nekem az autó is a kiskoru lányom nevén van,hogy a bank ne férhessen hozzá.A hitelt viszont magam sem értem,mert a gyámhatóság elvileg azért is lenne,hogy az ilyeneket megakadályozza.
2016. dec. 23. 03:08
 3/8 kovpet ***** válasza:
100%

A "volt egy ingatlan a nevemen" szleng.

Nálad ez azt jelenti, hogy a tulajdonodban volt az ingatlan? Mert akkor arra más jogilag nem vehet fel hitelt. Kiskorúnak meg biztos, hogy nem adnak, hiszen nincs jövedelme. Láttad a papírokat? Olvastad is? Megvan a tulajdoni lap? Valami sántít itt nekem...

2016. dec. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 xswerdy ***** válasza:

reménytelibbnek tűnik, hogy vétesd le magad a bár listáról. Kiskorúként nyilván nem te vetted fel a hitelt, így elég furcsa, hogy bar listára kerültél, amúgy a sztori nekem is zavaros.


De amíg bár listán vagy, biztos nem kapsz hitelt banktól.

2016. dec. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A gyámhatóság azzal védekezik,hogy azért engedélyezte,mert hivatalosan lakás felújításra lett a jelzállog felvéve,és ezzel növelni kellett volna az értékét.,,Arról ők nem tehetnek,hogy a szülő felelőtlen volt és nem fizette."A hitelt apám vette fel,de mivel a házra lett terhelve,ami az én és öcsém nevén volt,így adós társak lettünk mi is.Mindenről van papírom.Több ügyvéddel beszéltem már,de sajnos mind az mondta,hogy nem tudom a hitelt a nevemről levetetni,mert jogilag meg állja a helyét.Én 13 éves voltam,az öcsém 11 volt.Nekem nonszensz,hogy ilyet megtehetnek.
2016. dec. 23. 17:12
 6/8 xswerdy ***** válasza:
100%

és mi van amúgy a hitellel? Azt is tőletek követelik? Mert a bank általában nem csak annyit tesz, hogy bar listára tesz, hanem be is akarja hajtani a pénzt.


És tényleg adóstárs is lettél, nem csak a jelzálog került rá az ingatlanodra? Mert akkor akár a fizetésedből is tilthatják a pénzt.


Amúgy ha felújításra lett felvéve, akkor az nem lehet olyan nagy összeg, nem akarja/tudja apukád kifizetni? Akkor talán levesznek a bar listáról tekintettel a körülményekre (mert alapesetben csak további évek múlva kerül le az adós).

2016. dec. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Most inkasszózták a teljes számla számot 45 napra.1.800.000 vettek fel,5.400.000lett belőle.Úgyhogy sajnos el kezdték tőlem vonni.Csináltam új számla számot,de idő kérdése,hogy arra is rá jőjenek.Apám nem akarja fizetni,de most őt is le inkasszózták,az öcsémmel egyetembe,de apámnak annyi adósága van,hogy igazából vonni se nagyon tudják tőle honnan.
2016. dec. 24. 07:49
 8/8 anonim ***** válasza:

""A hitelt apám vette fel,de mivel a házra lett terhelve,ami az én és öcsém nevén volt,így adós társak lettünk mi is.Mindenről van papírom.Több ügyvéddel beszéltem már,de sajnos mind az mondta,hogy nem tudom a hitelt a nevemről levetetni".


Itt valami nagyon nem stimmel. Az, hogy a Gyámhatóság engedélyezte, hogy kiskorú tulajdonában lévő ingatlanára hitelt vegyenek fel a szülők, nem jelenti azt, hogy automatikusan adóstársak lettetek, mivel ebben az esetben csak zálogkötelezettek vagytok. A hitelért nem felelhettek, hiszen nem Ti írtátok alá a kölcsönszerződést. Keressetek egy megfelelő tudású ingatlan jogászt, mert nálatok valami nagyon össze lett kutyulva.

2016. dec. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!