Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi a véleményetek a panellakás...

Mi a véleményetek a panellakásról? Milyen benne lakni, stb?

Figyelt kérdés
2017. jan. 2. 18:49
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Így általánosságban nehéz váleményt mondani. Széles a kínálat a betondzsungelben lévő, lepusztult lakástól, a felújított, szinte lakóparki otthonig. A piacon egyre népszerűbbek, egyes helyeken jelentősen felment az áruk az utóbbi időben.
2017. jan. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Huszonöt évig laktam panelban, nagyon nem szerettem.

A legjobban az zavart, hogy nem lehetett csak úgy kilépni a lakásból a zöldbe, kint a szabadban kávézgatni. De akiknek nincsenek ilyen heppjei, az jól is érezheti magát.


Viszont nagyon sok múlik a szomszédságon. Volt egy egyedül élő kutyás szomszédunk, évekig egész nap vonyított a kutya, amikor a gazdi nem volt otthon. Márpedig alig volt otthon.


Ha egy bulizós egyetemista albérlő csapat lakik a szomszédságban, az is egy külön sztori tud lenni. Egy tégla társasház ebből a szempontból sokkal szerencsésebb lenne, jobban hangszigetel. (Téglában is laktam.)

2017. jan. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én 35 évig éltem panelben egy nagyon jó lakótelepen, nem tapasztaltam ennyi negatívumot, amiket itt leírnak. Nem volt áthallás, maximum, ha a felső szomszéd üvöltette a magnót, de ezt megbeszéltük.

WC a folyosóról nyílt, nem hallatszott be a szobákba a hang, a szomszédokat nem hallottam, a liftet csak akkor, ha épp kinn voltam a folyosón. Tágas szobák voltak, jó elosztással.

Nagyon jó meleg télen, nyáron sem melegedett 26 fok fölé, érdemes a fekvésére odafigyelni.

Akkor lett elegem belőle, mikor mért fűtést alakítottak ki panelprogram nélkül, hiába cseréltettük ki a nyílászárókat, mindig hideg volt , mi fűtöttünk mindenki helyett(: Ráadásul egy idióta közös képviselőnk vpolt , aki herdálta a közös pénzt, de a haverok mindig megszavazták a hülyeségeit, ezért eladtuk a lakást és kertes házba költöztünk.

Mielőtt megveszed, tájékozódj a ház anyagi helyzetéről is.

Meg voltam már olyan panelben, ahol szó szerint még a normális emberi beszélgetés is áthallatszott, nem tudom, azt hogy építették. No az nagyon gáz volt, ahogy ma mondják.

2017. jan. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
20 évig laktam panelban, nagyon szerettem. Egyetlen hátránya volt a "zöld" hiány, de a szomszédok se voltak zavaróak, mindig meleg volt télen a lakásban (főleg a panelprogram után), és ami nálam fő szempont soha nem penészedett a fal, a tiszta ruhák másnapra megszáradtak még télen is. Mivel nálam egy idő után fontos szempont lett a kert, ezért elköltöztem, azóta is szenvedek a penészedéssel, pedig laktam már 3 házban is.
2017. jan. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Esetleg ha valaki Szegeden lakott már panelban, tudna valami barátságos környékét ajánlani? Előre is köszönöm! :)

2017. jan. 3. 16:52
 6/9 anonim válasza:
Szia! Kozeli hozzatartozonk az Ág utcaban lakik, nagyon csendes. Mivel nem kozvetlenul egy forgalmasabb ut mellett van, egyaltalan nem hallatszik be az ut zaja. O nagyon szeret ott lakni.
2017. jan. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

# 3


"nem tapasztaltam ennyi negatívumot, amiket itt leírnak"


Aranyos vagy. Ezredrészét nem írtam le a megtapasztalt negatívumoknak, mert minek. :)


Persze, meg lehet szokni azt is, hogy mindig meghallod azt, ha a fölötted lakó lehúzza a vécét, de nem csak ezt hallod meg, hanem még azt is hallod, ha akarod, ha nem, hogy állva pisilt az illető vagy ülve. Vagy szerencsétlen éppen beteg és sugárban hány, vagy csak f*sik. Miközben teszem azt éppen reggeliznél.


Persze, meg lehet szokni ezt is, az ember sokmkindent tolerálni képes. De azért ne csináljunk úgy, mintha ez lenne az ideális életkörülmény. Ennél az élménynél még a pottyantós budi a kert végében is emberbarátibb megoldás. :)

2017. jan. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 zolo ***** válasza:
Sokféle panel van. Laktam már olyan helyen is ahol szerettem lakni normálisak voltak a lakók nem volt nagy forgalom az utcán. Panel programos volt és a fűtés télen 10-15 ezer között volt két szobás lakásnál. Minden a közelben megtalálható volt. Most olyan lakó van felettem akinek a kis gyereke reggeltől estig ugrál, dobál mindennek játszik a padlón és persze szőnyeget nem tesznek hiába mondtam nekik. Az utcán is nagy az autó forgalom. Nincs a ház szigetelve ezért drágább a fűtés is. Laktam már 10 emeleten is azt nagyon szerettem, mert nem volt senki felettem és kereszt huzatot is tudtam nyáron nagy melegben csinálni. Az ütvefúró minden panelben jól hallható. A zöld hiányát esetleg pótolhatja egy jól berendezett erkély. Van előnye is és hátránya is. Az igaz a panelek nem szoktak penészedni és nincs sok kerti munka és ház karbantartása. A régi kertes házaknál sok esetben rossz a falak szigetelése és ezért penészedik. A külső szigetelés felrakása a falra még jobban ronthat a fal szellőzésén. Panel esetében nincsenek olyan rejtett hibák mint öreg házak esetén. Ott több millió felújításra is lehet számítani, ha nem szakértő nézte meg a házat.
2017. jan. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én egyetemistaként költöztem panelba (szülők vásárolták). 20 évig kertes házban laktam. Ég és föld, de én nagyon szeretek panelban lakni. Szegeden lakom, a tömegközlekedés a panel körül megy el, ez +pont. A szomszédok csendesek, mindent időben fizetnek. Néha a felső szomszéd gyerekei hangosak, de nem vészes. Kaja szag olykor a WC-ből lejön, de nem zavaró. Mivel én egy 5 szinte 3. emeletén lakok, így körbefűtenek, télen stabil 23-24 fok van. Egy nagyobb erkélyünk van, ami a sugárútra néz. Ha nagy a forgalom és nyitva az ablak, akkor hallani a forgalmat. Nálunk műanyag nyílászáró van, szúnyoghálóval, ami szerintem nagyon megéri! Klíma is be van szerelve, így nyáron olyan idő van, amilyet én akarok. Tetszik, hogy minden közel van, tömegközlekedéssel bárhova eljutok, nem sok idő feltakarítani. Az elosztás is nagyon jó. A mi lakásunk 55nm+hall+erkély. Mindig besüt a nap, világos van. Egy szónak is száz a vége, én nagyon szeretem, annak ellenére, hogy családi házban nőttem fel!
2017. jan. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!