Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ti palántáztatok már? (magról...

Ti palántáztatok már? (magról vetés) Febr. Végén, március elején kéne, de akkor mégis mikor? Ez egy bő 2-3 hetes időintervallum, ti mikor csináljátok?

Figyelt kérdés

Mennyi idő kell a palántának, 6-8-10 hét?

A két véglet között van egy hónap, ami nagyon hosszú idő.


Csak azt a lakrészt fűtjük, ahol ténylegesen lakunk, a palántáknak pedig itt nincs hely. Ahol nem vagyunk, ott olyan 12-14 fokot tartunk, ez elég nekik?

Sajnos a lakórészben sehogy sincs hely kb 100 palántának, az túl nagy helyet foglal.

Ha meg 2 hónapon át fűteném rendesen 20-22 fokra a másik szobát is, az 10-20 ezer ft-ot jelentene a számlán, ami túl durva, tekintve, hogy csak palántákra költenék ennyit.


2016. febr. 24. 17:30
 1/5 anonim ***** válasza:
még nem érdemes elkezdeni a vetést bentre, kivétel a több hónapig csírázókat
2016. febr. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én a paradicsomot a retket meg a salátát hét végén vetettem el a fóliába. Fűtetlen fólia. A pontos időpont minden évben az időjárástól függ. Február vége +/- 1-2 hét amikor már elmúltak a fagyok.

Mindig van annyi palántám, hogy azt a 100 tő paradicsomot ki tudom ültetni ami nekem kell. Lehet, hogy kicsit később erősödik meg mint a profi kertészeknél de nem kell rá költenem.

Egyik évben vettem egy paradicsomfát is, az sokkal nagyobb volt, mint az én palántáim. Arra gondoltam, hogy hamarabb kezdem a paradicsom szezont. Hát nem jött be. Minimális lett a különbség. Igaz én nem használok mindenféle növesztő vegyszereket. Hagyom, hogy a természet tegye a dolgát. Tudja az a növény, hogy mikor van itt az ideje a termésnek. A termés viszont édes, vegyszermentes igazi békebeli paradicsom íz. Valami hasonló, mint amilyen nagyapám kertjében is volt 40 éve.

2016. febr. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én majd március közepén vetem el a magokat. A kikelésig kell nekik magasabb hőmérséklet, egyébként én sem szoktam túl meleg helyre tenni őket, mert az sem tesz jót, de azért a 20 fok szerintem szükséges. Különösen a paprika érzékeny az alacsony hőmérsékletre, nagyon meglátszik ha hidegben van. A 12 fok kicsit kevés lesz nekik.
2016. febr. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az időpont attól függ, hogy milyen körülményeket tudsz biztosítani nekik.

18-20 fok elég, és ennek is csak nappal kell lenni, éjszakára elég a 12-14.

Ha a nem fűtött részen van déli fekvésű szoba, akkor ha március 10 körül veteményezel, akkorra már nappal elég jó idők lesznek bent. Kelésig tartsd a létező legmelegebb helyen (szekrény teteje is jó, ha tudod naponta kétszer ellenőrizni), aztán tedd a világos helyre, ablak elé, függöny nélkül.

2016. febr. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 dirtibi válasza:

Én foglalkozás szerűen nevelek palántát. A paprikának ez nagyon kevés hőmérséklet, a paradicsom kicsírázik ekkor is, de vontatottabban (két hét).

Ezért sűrűbbre vesd el egy kis ládába, de nagyon laza földbe és ezt 20 fokon csíráztasd ki, ennek nem kell nagy hely. Később elég az alacsonyabb hőmérséklet is, de fényre szükségük van. Sajnos, lakásban nem tudsz minőségi palántát előállítani, mert kevés a fény, ha az ablakba teszed, akkor is, de az egyoldalú megvilágítás miatt megnyúlnak.

2016. febr. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!