Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az interneten hirdetett...

Az interneten hirdetett lakások árából kb hány %-ot lehet ill. illik alkudni?

Figyelt kérdés

2017. jan. 5. 17:40
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Illik nem illik, lehet?

Amennyit tudsz!

2017. jan. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem nincs illemszabály erre.

Mondasz 5-20% kevesebbet, vagy beleegyeznek vagy nem...


Mi családilag megbeszéltük, hogy mennyiét ér nekünk és annyiért hirdetjük meg, de egy forintot sem engedünk.

Így is történt.


Személyes érdeklődők (akik nem internetre jöttek) kérdezték, hogy mennyi az irányár.

Mondtuk, hogy ez a fix ár, de ha irányárat akar, akkor egy millióval több.

2017. jan. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden tőled függ.........
2017. jan. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%

Mi most vettünk nemrég, az eredeti árából 9%-kal kevesebbért, mint amennyiért eredetileg hirdették, és 7%-kal kevesebbért, mint amennyiért csökkentett áron hirdették.

De ez elég sok mindentől függ. Lehet nem tudtok majd belőle 1 forintot se alkudni, de az is lehet, hogy 15%-ot is. Próbálkozni kell.

2017. jan. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 xswerdy ***** válasza:
32%
24-et sikerült.
2017. jan. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%

Attól függ hol és milyen áron akarsz venni, mekkora a kereslet és mennyire sürgős az eladónak.

Ha nagy a kereslet arra a lakásra valószínű nem fogsz tudni alkudni egy forintot sem.

Elsőre amúgy legalább 10 %-al kevesebb árat érdemes mondani, mint a kikiáltási ár, aztán meglátod az eladó mit szól hozzá.

Ismerősöm Budapesten 2. kerületben árulta a lakását, jó állapotút, azt mondta 2 nap alatt elvitték ugyanannyiért mint amennyiért hirdették, pedig ő engedett volna belőle akár 2 milliót is, de nem volt rá szükség, mert így is megvették.

Amikor én árultam anno a nyaralómat, több vevő volt aki nagyon durván áron aluli ajánlatot mondott rá, szóval nekem az a tapasztalatom, hogy a többség bepróbálkozik egy alacsony összeggel, az eladó meg vagy odaadja annyiért, vagy nem. Manapság szerintem inkább nem, de tényleg nagyban függ attól hol van és milyen állapotú az ingatlan. Felújítandókra általában kisebb a kereslet.

2017. jan. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
33%
Amíg a f.deszes politikusok és az elsikkasztott pályázati pénzekből meggazdagodott nagyvállalkozók folyamatosan vásárolják fel a lakásokat és a meghirdetett értéken megveszik pár napon belül addig nehéz lesz alkudozni. A maradék lakás meg a gengszter ingatlanközvetítő cégek kezében van kizárólagos szerződéssel túlárazva. Az átlag magyar nem tud ezekkel versenyezni még akkor se ha erős középosztálybeli. Előbb olyan lakást kell találni ami nincs olyan frekventált helyen hogy szemet vessenek rá a nagy befektetők és nincs kizárólagos szerződés sem. Ezekből lehet alkudozni és akkor már be lehet dobni 10%-ot. Úgyis belekalkulálja az árba sok eladó az alkulehetőséget ha meg nem akkor odaírják hogy fix áras.
2017. jan. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!