Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha az interneten mint magánsze...

Ha az interneten mint magánszemély árulok terméket és első körben email-t adok meg, akkor az érkező levélben küldött tel. Számot nekem mint eladónak illik felhívni vagy email válaszomban küldött telefonszámomra a vevőnek kellene csörögnie?

Figyelt kérdés
(Nyilván ez nem a gordiuszi csomó, a kulcsszó az ILLEM! )
2012. júl. 5. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha Te adsz el akkor nyilván a vevőnek illik keresnie Téged.

De szerintem első körben ne emailt adj meg, hanem az elérhetőségeidet. Neved, telszám, email cím, fizetés feltételei, szálíltás feltételei ilyesmik.

Nem sok értelmét látom, hogy emailt adj meg, utána ő visszaválszol majd cserében megírod a telószámod? :D Az logikátlan.

2012. júl. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vateráztam, teszveszeztem anno.


Eladóként kiírtam hogy minden adatot megkapnak majd e-mailben, illetve az oldalon is fennvan.


Illem terén pedig ők hívtak ha akartak -

és illett volna a 8-20 óra hétköznap intervallumban, de hát mindig akad pár extrém illető:

22:30 körüli volt a legkésőbb hívás

de volt aki felhívott vasárnap hogy hétfőn találkozzunk már - megjegyzem Halottak napján. Ja és előző héten 3* kerestem a találkózóval kapcsolatban mert addig nem jelentkezett...


Személyes találkozót nem is csinálok már amióta 1 órát fagyoskodtam egy mínuszos téli hajnalon a belvárosban - ahova én még kb. 45-55 percet utazom oda aztán meg vissza...


ja és már csak azért is a vevőnek illik hívnia, mert hát nem fogok hetente annyi embert felhívni... a telszámla elvinne mindent...

2012. júl. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors reagálásokat!

Ennyivel is okosabb vagyok!

Bennem is felmerült, hogy logikátlan - bár aki már konkrétan vételi szándékkal keres, az 80-90%-ban el is viszi a kínált terméket. Gyakorlatilag annyit kérdeznek, mikor, hol?

Amennyiben kiírnám a számom egy ingyenes hirdetési oldalon, attól tartok az is könnyűszerrel hozzájut vételi szándék nélkül a számhoz aki azután popsikenőcsöt és biztosítást szeretne telefonon értékesíteni.

Ennek így is meglehet az esélye, mégis legalább elsőre egy szűrő a fent leírt mód.

(Merthogy egy számom van egyelőre:)

2012. júl. 5. 21:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Én beleírtam az automatikus levélbe minden adatot ( te. szám, e- mail), továbbá azt, hogy szíveskedjen 1 héten belül felvenni velem a kapcsolatot, ha még kérdése van.


Van aki nem keres, de tud utalni anélkül is, mivel minden adat a rendelkezésére áll.


Ha nem jelentkezik és nem utal, akkor 1 hét múlva küldök egy "emlékeztető" e- mailt. Telefonálgatni nem fogok a saját számlám terhére, elvégre neki fontos ( elvileg) a termék.

Ha továbbra sem jelentkezik, akkor lezártnak tekintem a dolgot.

2012. júl. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

igen az e-mail is egy megoldás.


de pl. sokak - idősebbek- nem biztos hogy fogják használni ha sima hirdetési oldalon hirdetsz jobb a telszám


ha nagyon parázol a nem kívánt hívásoktól akkor 500 Ft-ért tudsz venni feltöltőkártyás simet és akkor az lesz az "üzleti számod" csak egy régi készülék kell hozzá


amúgy nekem eddig nem éltek vissza a telszámommal - az e-maillel annál többen, jönnek szépen a nigériai csalásos levelek...

2012. júl. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!