Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen lakást vegyünk Szegeden?

Milyen lakást vegyünk Szegeden?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy szerintetek milyen lakásba érdemes fektetni, amit később simán el lehet adni? Fontos, hogy a homlokzat szigetelt legyen? Lakóparkban érdemes venni, vagy egy 6-12 lakásos társasházban, csendes helyen, esetleg belvárosban? Azért kérdezem, mert befektetési céllal vennénk, amit 3-5 év múlva gond nélkül el tudunk adni valamivel többért a jelenlegi vételártól. 60-75nm-es lakásban gondolkozunk max 20 millióért. Vélemények?

#eladás #lakás #szegedi lakás #lakás vételár
2017. jan. 27. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Vettem is, adtam is el, így a saját nézőpontomat és a vevőkét nagyjából tudom. Fontos lenne, ha első emeleti lenne, mert amikor eladásra kerül és idősebbek vásárolnák meg, nem mindegy a lépcsőzés miatt. De szerintem még fiataloknak is jobb az első, vagy félemelet. A kisebb társasházakat jobban kedvelik, (6-7 lakásos) mert kevesebb lakó talán jobban összekovácsolódik, mint ahol többen vannak. Ez minden vevőjelöltemnél szóba került, és a vásárlóm is nem utolsó szempontnak határozta meg. Fontos, hogy a szobák külön nyíljanak, és ne egymásból. A belváros frekventált hely, viszont vannak akik utálják, mert tömegközlekedéstől még éjszaka is zörej van. Ha valaki a belvárosban vesz, az mellékutcákat előnyben részesíti, pl. Osztrovszki u. stb. Frekventált hely Alsóváros, mert ott közel az állomás, jó a tömegközlekedés, közel az egyetem, (gondolom, nem azért lenne véve, hogy üresen álljon, albérletbe rögtön ki lehet adni). Alsóváros egyébként zöldövezeti rész, diáknegyednek tekintik a szegediek, mert sok az egyetemista, és még sincs nagy zaj, nincsenek szórakozóhelyek. Esetleg jó az Árkád felé venni, Itt most tényleg nagyon sokan keresnek lakást, itt lakom ezért tudom, de drága hely. Északi városrészben én nem vennék, mert ott vannak panelok is. Jó rész még az Ősz u. Gyöngytyúk u. környéke, ott megfizethető lakásárak vannak, csupa új társasház a környék. Ami még eszembe jutott, hogy a szegediek többsége akinek ekkora értékű lakásra telik azoknak autójuk is van, így garázs, vagy udvari belső parkoló mindenképpen szükséges. Ezt amikor majd eladósorba kerül a lakás, figyelembe veszik. Én mindig úgy nézelődtem vásárlás előtt, hogy megnéztem jó-e a parketta, felhajtottam a szőnyeget, és elképzeltem bútorok nélkül a lakást, mert bizony sok helyen a bútorok mutatnak, aztán, ha kiköltözik a tulaj, maradnak a csupasz falak. Egy szép, csillivilli bebútorozottért többet elkérnek, mert feldobja a lakást a berendezés. Erre a párom hívta fel a figyelmemet. Remélem tudtam segíteni.
2017. jan. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Talán nagyon is sokat segítettél. Akkor nehezen fogunk eladni 4. emeleti (nem zárószinti) panellakást eladni, hiába van jó helyen, és hiába van igényesen felújítva?
2017. jan. 27. 22:02
 3/4 anonim ***** válasza:
El lehet adni biztosan, én azt szoktam mondani, mindenre van vevő. Az árát megfelelően kell kalkulálni, úgy biztosan elkel. Tavasszal sokan keresnek lakást, ez most jó időpont lesz az eladáshoz.
2017. jan. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

5 szintes panelházban lakást sokkal nagyobb eséllyel fogsz tudni eladni, mint egy 10 emeletes, 70-es években épült csillagtéri, rókusi lepusztult lakást. Ha 4. emeleti szerintem még pont keresett is az ingatlanpiacon, pláne, ha szigetelt, és az ablakok is ki vannak cserélve, hőmennyiségmérővel ellátva. Nekem tavaly az ismerőseim az áremelés után több ilyen lakást adtak el 9 és 11 millió közötti áron, és nagyon hamar elmentek. Ne aggódj az emelet miatt, a 4. még pont jó!

Ha újra lakást akartok venni, akkor érdemes az előttem hozzászólóra hallgatnod, sokkal jobb, ha kisebb társasházi lakásban gondolkoztok, mert gyorsabban el fogjátok tudni adni. Nektek sem lesz hátrány: kevesebb lakó, kevesebb gond, jobb esély, hogy nem állattal laksz egy házban. Egy 60-80nm-es lakás tökéletes választás, és ne valami konvektoros 60-as években épült belvárosi porfészket vegyél, hanem mondjuk egy móravárosi, saját gázkazános, csendes utcai, szigetelt falú max 10 éves házban lévő lakást! Amit még érdemes lenne tudnod: szerintem ne vegyetek tetőtérben lakást, mert nyáron vízipólózni fog az egész lakás....

2017. jan. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!