Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van itt olyan személy, család...

Van itt olyan személy, család akik vidékről költöztek Budapestre, illetve Budapestről vidékre? Mi volt a költözés fő oka és hogy érzik magukat az új lakóhelyen, illetve mi a városi élet előnye, hátránya, illetve fordítva?

Figyelt kérdés

Tudom egy kicsit sok a kérdés. :-) Azt szeretném csak megtudni, hogy a lakóhely-változtatással mennyire jártak jól, illetve rosszul, akik ezt választották. Saját, személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi. Ilyenek érdekelnének, hogy: közlekedés, iskola, kulturális lehetőségek, étkezési szokások, költségek, lakóközösség, emberi kapcsolatok stb.


Normális válaszokat előre is köszönöm!



#hátrány #költözés #lakóhely-változtatás #költözés vidékről városba #illetve fordítva #költözés előnyei
2017. febr. 11. 12:10
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

Pestről költöztem egy német faluba... :) Persze a magyar falvakkal össze sem hasonlítható, de remélem azért hasznos lesz a válaszom.


Mivel mindig is vidékre akartam költözni, nagy, kertes házat szerettem volna ez volt a jó döntés számomra.

Imádom a friss levegőt, a gyönyörű környéket (nincsenek szomszédaink, csak a mező:), a rendezett utcákat, házakat, a barátságos embereket, azt, hogy minden egy sétányira van csak.

Van 2 óvoda, bölcsi, általános-és középiskola, könyvtár, uszoda, sportlehetőség, 5 kisebb vendéglő/étterem, egy kocsma (mondjuk ez nekem nem számít), posta, több bank, biztosító, autókerekedő, 3 nagyáruház és 2 kicsi, rossmann meg egy-két ruházkodási ill. cipős bolt, benzinkút, gyógyszertár, tehát gyakorlatilag minden, ami kell. Na, ugye, mondtam hogy nem egy magyar falu...


Más étkezési szokásai engem nem érdekelnek, úgyhogy nem is értem ez hogy jön ide. De ha nagyon érdekel van egy szép nagy üvegház a kertben meg termelünk egy rahedli zöldséget, mivel vegetáriánusok vagyunk ez nekünk nagy pozitívum.


A közlekedés szar, mindenhova autóval kell járni a falun túl - de mivel van 2 is, meg egy motor, nem akadály nekünk.


Kultúrális lehetőségek tekintetében inkább a közeli nagyvárosba járunk.

2017. febr. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!


Étkezés alatt azt értettem, amit írtál is. Saját magatoknak termelitek meg az élelmiszert. Saját magatok által tartott, terménnyel etetett sertés húsát fogyasztjátok-e. (Nálatok ez kiesik) Finom jóízű vidéki vízből tud az ember levest, teát, kávét stb készíteni vagy a büdös, klóros, kotyvasz pesti vízből. Ezekre gondoltam.

2017. febr. 11. 18:31
 3/4 anonim ***** válasza:
87%
Én mindig városba vágytam, vidékre csak kikapcsolódás szintjén néha-néha. Vidékről költöztem Budapestre, nem bántam meg. Előny, hogy sok minden olcsóbb (mondjuk a lakás/albérlet pont nem). Nagyon jó a tömegközlekedés, és nem érzem úgy, hogy mindenki ismer (mint egy kisvárosban). Több a programlehetőség és a munkalehetőség is a legtöbb munkakörben. Lehet ugyanúgy főzni, vannak vásárcsarnokok boltok, éttermi étkezés pedig egy átlagos fizetésből is megoldható. Lakóközösség nálunk jó, de ez szerintem nem városfüggő, ki kell fogni. Emberi kapcsolatok úgyszintén.
2017. febr. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. febr. 11. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!