Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Eladnék egy vidéki, kisebb...

Eladnék egy vidéki, kisebb értékű ingatlant, de a vevő csak részletekben tudna fizetni, mik a buktatói/menete ennek?

Figyelt kérdés
Kb 2 millió forintot érő családi ház, csak kisebbség venné meg, de nem hitelképesek, nincs megtakarításuk. Azt mondják havi részletekben fizetnének. Az utcában már van egy ilyen ház, amit így vettek, ők fizetik a részleteket. Ügyvédi papír kell gondolom, de mi van ha nem fizetnek, csak pár hónapig? Utána nem tudnám kiraki Őket.

2017. febr. 11. 22:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

ISTEN ŐRIZZEN TŐLE !!!

ESZEDBE NE JUSSON!!!


Én már túl vagyok egy ilyenen, 3 évig pereskedtem, a házat visszakaptam, de 600ezerFt rezsihátralékkal.

Nagyon késő van és fáradt vagyok, nem tudom részletesen leírni, de egy horror volt.

Ha a bank nem ad nekik, te miért adnál?

Sokkal kevesebb eszköz van a kezedben, mint bankoknak.

Ha évek múlva sikerül valahogy kiköltöztetned őket, rád gyújtják a házat, amiben laksz.

Hidd el, jobban jársz, ha csak kiadod (nem kisebbségnek) vagy ledózeroltatod.

Akkor ugyan nem nyersz semmit, de nem lesz veszteséged és az egészséged is megmarad.

NE TEDD!!!

2017. febr. 12. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ajánld fel a helyi önkormányzatnak, adnak amennyit adnak!
2017. febr. 12. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
ha szükséged van a kalandra és ősz hajszálakra akkor hajrá
2017. febr. 12. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nem hitelképesek, nincs megtakarításuk....bizz a bankba, miután ők nem adnának egy fillért se nekik,te se legyél h.lye!!! Ha esetleg van még olyan gyerekük akikre nem vettek fel anno szocpolt akkor 3 gyerekre 2,2 millió a csok persze a háznak is megfelelőnek kell lennie és nekik is meg egy kicsit kellene kuporgatniuk az egyéb díjakra,de ha azt nem tudják össze kaparni akkor neked se a részleteket + ha a csok feltételeinek se felelnek meg mert csak a lényeget nézve nincs munka, van köztartozás nah akkor ilyen háttérrel neked se fizetnének. Kizárólag akkor mennék ebbe bele,ha olyan szinten gondot okoz a ház,hogy inkább az első embernek ingyen oda adnám, mondjuk akkor inkább már az önkormányzatnak ajánlanám fel.
2017. febr. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 xswerdy ***** válasza:
29%

Azért ez nem teljesen fekete-fehér. Nem mondom, hogy nincs rizikó, de pl. sok bank kisetelülésen egyáltalán nem hitelez, szóval attól, hogy az illető nem kap hitelt a banktól, nem biztos, hogy totál hitelképtelen.


Végezd el nagyjából azt a hitelbírálatot, amit a bank végezne. Jogilag azt javaslom, hogy a tulajdonjog csak akkor szálljon át, ha mindent kifizettek. Elvileg lehetne úgy is, hogy átszáll a tulajdonjog, és jelzálog kerül bejegyzésre a nevedre (ahogy banki hitelnél is lenne).

2017. febr. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, a jelzálogjog-bejegyzést nem támogatom, mint megoldást, mert azzal nem megy az eladó semmire, az csupán esetleges végrehajtás esetén jelent előnyöket.

A tulajdonjog fenntartása a jó megoldás, mindaddig, amíg a teljes vételár kiegyenlítésre nem kerül. De ezt a szerződést nagyon óvatosan és alaposan kell megfogalmazni, kérdés, hogy addig is benne laknának-e.

Ha igen, akkor a szerződés idő előtti megszűnése esetére ki kell kötni bérleti díjat is (amennyiben teljesül a szerződés, ezt nem feltétlenül kell érvényesíteni), és a kiköltözéssel kapcsolatban is sok-sok biztosítékot kell a szerződésbe foglalni (pl. a szerződés megszűnését követő x napon túl felszólítás, majd zárcsere és birtokbavétel a részedről).

Természetesen, ügyvéd kell, minden adásvételhez is amúgy, de ehhez különösen.

2017. febr. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is úgy gondolom, hogy nem megoldás ha havonta fizetnének, próbáljanak meg valamilyen hitelt felvenni, ekkora összeget már személyi kölcsönben is adnak. Persze az a gond, hogy nem hitelképesek és a részletekre történő eladásra nincs jó gyakorlat, ami garanciát adna az eladónak is.
2017. febr. 13. 04:39
 8/8 anonim ***** válasza:

Nézz utána a lakás lízingnek!

De én kisebbséggel nem mennék bele. Ha meghallgatod őket és elutasítod, jönnek elő a "bánó pízzel" meg a "bánatpízzel"

2017. febr. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!