Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért nem veszi meg senki a...

Miért nem veszi meg senki a házunkat?

Figyelt kérdés
A kérdés adott! Hajdú-biharban áruljuk 16 millioért. Sokan jönnek nézni de senki nem mond semmit senki nem jön vissza még egyszer. Elszomorító.Pedig nem lelakott a házunk szépen rendben van stb. Mit tehetnénk hogy eltudjuk adni minél hamarabb? Mostmár arra is gondoltunk hogy szólunk egy ingatlanosnak is.

2017. febr. 21. 12:42
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
59%

# 38

"Túlárazott házra elsőre sem megy el senki."

Ha nem megy el, akkor honnan tudja meg, hogy túlárazott?

Oké, vannak helyzetek, amikor a fotók alapján meg lehet mondani, hogy nem ér annyit a ház, de máskor meg csak a személyes megtekintéskor látni, hogy valamiért nagyon-nagyon nem éri meg a 16-ot, mert olyan a környezet, vagy a ház problémás részei valahogy lemaradtak a fotókról.

2017. febr. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:

"Ha nem megy el, akkor honnan tudja meg, hogy túlárazott?"


Ha meg van adva a falu neve vagy a városrész, és hozzá, hogy hány négyzetméter és mikor épült, akkor a jelentősen túlárazott házakat azonnal ki lehet szűrni. Kőkemény tapasztalatom, hogy az építés ideje gyakorlatilag megszabja a fűtés módját is (ez tipikusan olyan, amit nagy költség átépíteni). Régi háznál a jelentősebb átalakításokat, korszerűsítéseket (pl. fűtés átépítése, villanyvezetékek cseréje) úgyis beleírja minden hirdető a hirdetésébe. Ha van valami extra, pl. a modern, cirkófűtéses ház nappalijában van egy gyönyörű cserépkályha, azt is külön megemlíti minden hirdető, mint értéknövelő tényezőt.


A helyszínen pont olyanok derülhetnek ki, amik nem értékcsökkentő tényezők, hanem elveszik az ember kedvét a vételtől: rossz szomszéd, zajos környék, rossz közbiztonság, messze van bolt ill. buszmegálló, szeméttelep vagy disznóhizlalda van a közelben stb. Pl. vicces lenne, hogy mivel olcsón árulják a disznóhizlalda melletti házat, már nem undorodom annyira a szagtól, mintha pár millióval többet fizetnék érte. :DDD

2017. febr. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
15-20 misi pontosan az a kategória, ahol az ember már a saját igényei szerint megépült otthont szeretne. Felső kategóriára nincs pénze, de úgy gondolja, ennyiből tud építeni a saját képére formáltat.
2017. febr. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
47%

"A helyszínen pont olyanok derülhetnek ki, amik nem értékcsökkentő tényezők, hanem elveszik az ember kedvét a vételtől: rossz szomszéd, zajos környék, rossz közbiztonság, messze van bolt ill. buszmegálló, szeméttelep vagy disznóhizlalda van a közelben stb."


Na, pont ezek a keményen értékcsökkentő tényezők. Amik miatt nem megy vissza alkudozni az érdeklődő.

Attól még egy háznak van értéke, hogy disznóhizlalda van a közelben. Csak nem 16-ot ér, mint más helyen, hanem 5-ért megveszi az, aki a hizlaldában dolgozik, és nem zavarja különösebben a szag.

Vagy ha 100 m-re kezdődik a putrisor, akkor se értéktelen a ház, hanem majd féláron megveszi a rokontesvír, aki kinőtte a putriját, de a tesók közelében szeretne maradni.

2017. febr. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
38%

41: "Ha nem megy el, akkor honnan tudja meg, hogy túlárazott?"


XD XD

A hirdetésből.

Az ár fel van tüntetve a hirdetésben minden paraméterrel együtt, ami az árat meghatározza.

2017. febr. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
36%

41: "Oké, vannak helyzetek, amikor a fotók alapján meg lehet mondani, hogy nem ér annyit a ház, de máskor meg csak a személyes megtekintéskor látni, hogy valamiért nagyon-nagyon nem éri meg a 16-ot, mert olyan a környezet, vagy a ház problémás részei valahogy lemaradtak a fotókról."


Ne viccelj már!:)

Amikor elolvasol egy hirdetést, világosan látszik, hogy ha hiányoznak belőle olyan dolgok, amik befolyásolják az árat. Addig NEM MEGYEK EL ingatlant nézni, amíg neten át nem kapom meg a releváns infókat, hiszen több tízezer ingatlanból választom ki azt a párat, amit esélyesnek ítélek megvételre, ezért el is megyek megnézni. Nem nézek meg több tízezer ingatlant! XD XD

Ha az eladó visszatart releváns infókat, és nem hajlandó megosztani velem őket kérésre sem, akkor bukta az ügyet velem, akkor nem megyek el.


Ne haragudj, ha nem vagy rutinos ingatlanvásárló, de én az vagyok, nekem ez vicces, amit írtál.

2017. febr. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:

Egyébként ha volna egy 140 nm-es házam full berendezve olyan helyen, ahol szívesen lakom, és szivesen vissza is mennék ida, akkor nem adnám el csak a dunántúli munka miatt, ha csak 16 misit ér.

Mert az nagyon kicsi összeg ingatlan tekintetében. Budapesten egy udvari garzont lehet annyiért kapni, 30 nm körüliről beszélünk, ami ugye nem éri el az életet megalapozó kategóriát tán még egy fiatal egyedülálló tekintetében sem.

Keresnék valakit, aki legalább rezsiért és gondozásért lakna benne, én pedig bérelnék a Dunántúlon valamit, ami kijön a keresetból.

2017. febr. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
49%

"rutinos ingatlanvásárló" DDDD::

Akkor én meg "rutinus" DDD::)) ingatlankiadó vagyok a dúnántúlon és mondhatom, hogy az emberek inkább eladnák a keleti részen lévő házukat hogy abból lakást vegyenek pl győrben, így nem kéne albérletet fizetniük.

Másik oka hogy pár év múlva sem szeretnének visszamenni mert ugyanaz várna rájuk mint ami miatt eljöttek.

A nyugati országrészben sem lehet annyit keresni , hogy abból utána vígan éljen a szupi kis házában (főleg ha albérletben lakik - akkor épp csak megél)

2017. febr. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
35%

# 46

"Amikor elolvasol egy hirdetést, világosan látszik, hogy ha hiányoznak belőle olyan dolgok, amik befolyásolják az árat."


Igazad van. Még soha nem fordult elő a házeladás feltalálása óta, hogy valaki a hirdetésbe nem írta bele, hogy gumigyár működik 100 m-re a háztól, hogy sertés- vagy cigánytelep van a közelben, hogy salétromosak a falak, hogy a környék összes csapadékvize ezen az udvaron folyik át, hogy a kedves kis házikó 4 nagy emeletes ház között szorong, és minden ott lakó azt bámulja, mit csinálnak itt az udvaron éppen, stb.


A hsz-od alapján rendkívül rutinos ingatlanvásárló lehetsz.

2017. febr. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
50%

49: Én Budapesten a belvárosban lakom, és alaposan ismerem ezt a környéket, ahol ingatlant keresek és szoktam venni, tehát a címből tudom ezeket a körülményeket, nem a helyszínen tudom meg őket.

5 generáció óta lakom a környéken, ahol vásárolok, minden társasházat ismerek belülről évtizedek óta , a felmenőim elmesélésből pedig 200 évre visszamernőleg ismerem a társasházak történetét lakóanyagilag is, műszakilag is tehát nekem a cím elég ahhoz, hogy tudjam, vizes-e a ház, salétromos-e a ház, vagy volt-e a 200 év során valamikor, van-e benne lift, mikor épült benne lift, milyen komfortfokozat van belül stb.

2017. febr. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!