Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért ilyen irreálisan magasak...

Miért ilyen irreálisan magasak most az ingatlan árak? Vajon fog ez még lejjebb menni vagy csak feljebb?

Figyelt kérdés

Miskolcon szerettem volna panelprogramos lakást venni. Olyan típusúakat, amiket 1 évvel ezelőtt néztem, most dupla áron lehet csak megvenni. Mitől mentek fel ennyire az ingatlan árak? Azt mondják, lejjebb már nem is fog menni, csak feljebb. Így viszont iszonyat drága, és nem tudom, mikor fogok tudni végre lakást venni, pedig nagyon szeretnék.

Örülnék ha valaki felvilágosítana ezzel kapcsolatban.


2017. febr. 27. 12:54
1 2
 1/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Kereslet és kínálat függvénye. Amíg van aki megveszi a magasabb áron is, addig hülye lenne bárki is eladni sokkal olcsóbban. Majd ha már drágábban senkinek sem fog kelleni, akkor csökken az ára.
2017. febr. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
csók ami mindent megváltoztat
2017. febr. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
41%
Az utóbbi időben mindenhol elszálltak az árak, mert vérszemet kaptak a tulajok, de szerintem belátható időn belül bele fognak törődni, hogy az irreálisan drágán kínált ingatlanokra nincs vásárlóerő. Ez így nem mehet a végtelenségig, mert tényleg nonszensz, hogy mennyire megdrágult a leglepukkantabb patkánylyuk is.
2017. febr. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

"belátható időn belül bele fognak törődni, hogy az irreálisan drágán kínált ingatlanokra nincs vásárlóerő. "


Na most nem tudom, hogy a kérdező által említett miskolci panelekkel mi a helyzet, de itt Pesten simán el lehet adni a mostani magasabb árakon is az értelmesebb, jó lakásokat. Szóval a vásárlóerő megvan.

2017. febr. 28. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Sajnos azt én sem tudom, hogy vajon ezzel az árakkal is mennek-e a lakások vagy nem.


Én Máltán élek, csak otthon akarok majd lakást venni. Itt is folyamatosan mennek fel az árak, az albérletek ára is egyértelműen, de valami iszonyat pofátlan módon... :( Nem tudom, meddig képesek még elmenni a tulajok, de ez már elég durva...

2017. márc. 1. 09:21
 6/12 anonim ***** válasza:

Valószínűleg még emelkedni fog az áruk, idén még több kedvezményt kapnak azok, akik lakást akarnak venni; a hitelek is egyre kedvezőbbek. A lakásárakat - mint mindent - a kereslet és kínálat viszonya határozza meg. A kedvezőbb lehetőségektől a kereslet nő, a kínálat csökken. Jelenleg általánosan elfogadott, hogy a legjobb befektetés a lakás, többen vesznek, mint eladnak. Van, aki a nagyon magas árat is kifizeti, tehát csökkenni biztosan nem fog.


Én is a csökkenésben reménykedtem, de inkább vettem a tavalyi év végén, nehogy tovább emelkedjen még a nyári szezon miatt is.

2017. márc. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudom, meddig képesek még elmenni a tulajok, de ez már elég durva..."


Pedig nagyon egyszerű. Addig tudnak elmenni, amíg van, aki megfizeti a kért árat.

2017. márc. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Na igen, de ez egy olyan dolog, amit meg kell hogy fizess, ugyanis lakni valahol mindenkinek kell...
2017. márc. 1. 21:48
 9/12 anonim ***** válasza:
77%

Azt ne mondd, hogyha te állnál az eladói oldalon, akkor Teréz anyát játszanál és sokkal olcsóbban kínálnád, mint ahogy el lehetne adni!

Pénzből él az ember, az eladó is. Többnyire ugyanolyan átlag Józsik kínálják a lakásokat, mint azok, akik venni akarnak. Azért adják el, hogy máshol nagyobbat, kisebbet (válás..) vegyenek belőle.


Egyébként nem, nem mindenkinek kell sajátban élnie.

2017. márc. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Azért ilyen irreálisan magasak, mert a kereslet meg van az áremelkedéshez. Ha nem lenne senki aki ilyen áron is megveszi, akkor nem lennének ilyen magasan az árak.

És nem is fognak lentebb menni, mert az építő kapacitásokat felszívják majd az állami projektek. Szóval az itthon maradt építéshez értő szakemberek relatíve magas áron csak a nekik tetsző munkákat vállalják majd el az egyszerű polgárnak. Szóval az új lakások árai is emelkedni fognak, és az majd húzza magával a használt lakást is.

Egyszerű piaci folyamat ez. Ahol keresleti piac van, ott emelkednek az árak. Akár az irrealitás fölé is, mert beindul a hisztéria is. Erre rátesz még egy lapáttal, hogy a banki kamatok a béka feneke alatt vannak. Akinek van lóvéja, most igyekszik befektetni és nem bankban tartani.

Szóval ne számíts arra, hogy 5-10 éven belül leesnek az árak!

Majd ha már Paks2 is megépült, utána talán...

2017. márc. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!