Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Nincs ház de mégis van?

Nincs ház de mégis van?

Figyelt kérdés

Minap néztem egy házat, belterület, 1990 körüli építés lehet 60m2, de a tulajdoni lapon nem szerepel, azon csak egy üres telek van. Víz villany gáz csatorna bevezetve.

A jelenlegi tulajdonos szerint (pár éve vette) semmi papír nincs az ingatlanhoz.

Az eladó az elévülést hozta fel, azzal bírság nélkül bejegyeztethetem a földhivatalnál.

Az ingatlan építése nem felel meg a jelenlegi szabályoknak (távolság a szomszédoktól)

Mit lehet tenni ilyen esetben ha hivatalos formában be akarom jegyeztetni az ingatlant a tulajdoni lapra ?



#ház #ingatlan #tulajdoni lap #adásvétel #nincs bejegyezve #engedély nélkül épült #nincs fennmaradási engedély
2017. febr. 26. 19:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Az elévülésre én is azt hallottam, hogy ha 10 évig nem kifogásolja semmilyen hivatal, akkor már nem bírságolhatnak és bontathatják le. Szerintem érdemes ügyvédnél rákérdezni. Már ha tényleg megveszed. Én - megmondom őszintén - azonnal ejteném az ingatlant, ha maga a ház engedély nélkül épült és nincs bejegyezve rendesen. Egyszerűen utálom a sumák dolgokat és az eladóban se bíznék többé.

Azért az elgondolkodtatna, hogy ha a jelenlegi tulaj csak pár éve vette, akkor:

1. Miért akarja most mégis eladni?

2. Amikor ő vette, akkor is rég túl voltak már a 10 év elévülésen. Vajon miért nem akarta ő rendezni a földhivatalnál a helyzetet?


Ha esetleg minden más szempontból nagyon jó vétel lenne az az ingatlan, akkor mondd meg az eladónak, hogy jegyeztesse be ő a földhivatalban ezt az építményt, és utána megvennéd (ha egyébként az árban már megegyeztetek). Ha húzódozni kezdene, vagy kifogásokat keresne, az nagyon gyanús lenne!

2017. febr. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha nincs a tulajdoni lapon, nem szabad megvenni.
2017. márc. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Több dolog is van amire figyelni kell!

A 10 éves elévülés csak abban az esetben igaz,ha minden építéskori hatályos jogszabálynak megfelel! (Fentmaradási engedélyt is csak ebben az esetbenkaphat)

Az épületfeltüntetés a földhivatalban "pikk-pakk"megvan. De kell hozzá az építéshatóság igazolása, amit csak akkor kapsz meg ha jogszerűen épült!

2017. márc. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!