Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért ilyen olcsók a falusi...

Miért ilyen olcsók a falusi házak?

Figyelt kérdés

Gondolkodok azon hogy falura költözzek egy falusi házba amely közel van a városhoz. Pontosabban Pécs és körülötte lévő falukra gondoltam amely 15-km-es távolságra van és megdöbbentem hogy lássam hogy vannak 5-8 millió forintért, szép házak, kertestől. Képek alapján ítélem meg azt hogy jól néznek ki és nem olyan házak amelyek esnek szét.


Miért ilyen olcsók?


Esetleg, tudnátok adni nekem adni tanácsokat lakás vétellel?



2017. márc. 10. 17:06
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Mert falun van, ahol az egyetlen munkalehetőség valóban az, ha bejársz a közeli városba. Pont Baranyában láttam olyat, hogy majd' 30 milliós új házat 6,5 milláért adtak el, mikor elvált az ifjú pár. Falun valóban nem éri meg építeni, csak régi házat venni.
2017. márc. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Az a gond vele, hogy falu, tehát valószínűleg minden nap utaznod kell a munkába, ha el akarsz intézni valamit akkor szintén utazni kell. A településen lévő kisbolt másfélszer vagy akár kétszer drágább mint a városban.


Például Bács-Kiskun megye déli részén rengeteg kis falu van ahol szinte teljesen kihalt max pár öreg lakik már csak ott, de ők is erősen fogyóban vannak

2017. márc. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
mi 8 km-re megye jogú várostól vettünk falun (előtte a városba a 6. emeleten laktunk) szép jó nagy ház,hatalmas udvar. Iskola,óvoda,bolt,posta,hentes,doki,pizzéria fagyizó van és a busz is azért sűrűn jár. Mind a kettőnknek van autója,kocsikázni is szeretünk,szóval abszolút nem érezzük magunkat elzárva a külvilágtól mert falun lakunk. Nyugi van és a téli fűtős időszaktól eltekintve jó levegő stb nem bántuk meg,hogy eljöttünk a városból,még akkor se ha most autó kell ahhoz ami eddig csak egy séta volt.
2017. márc. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Munkalehetőség nincs, az autó pedig drága. Az autóval közlekedés is drága. De ha elég jól fizető munkád van Pécsen, autód van, akkor bőven jó megoldás egy ilyen agglomerációs házat megvenni. Arra számitani kell, hogy egy családi ház kertjében mindig kell dolgozni, tehát a szabadidőd nem unatkozássaal fog telni.Szerintem nagyon jó családi házban élni.
2017. márc. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Falvakból nagyrészt ingázni kell. Dehát valamit valamiért. Fővárosi lyuk 12 milláért vagy ugyanennyiért egy tágas príma kertesház. Szerintem ég mindíg jobb ingázni mint egy panelban senyvedni.
2017. márc. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

Pécs is abba az irányba megy, hogy az autós ellenség, sétálóutca, parkolási tilalom (drága parkolóház mellette!), forgalmi sáv helyett dézsában ciprusok és kerékpáros sáv, stb. De a külváros szélén nyilván találsz parkolóhelyet, ha reggel fél hatkor elindulsz munkába. Legfeljebb kilencig, amíg kinyitják a kaput, az autóban szundikálsz. Illetve nyolcig szundikálhatsz, ha a másik külváros másik szélén parkoltál, mert azért Pécset átszelni az háromnegyed óra.

És ez csak félig tréfa.

2017. márc. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%

Ahol feltűően olcsók az ingatlanok,ott ált. 2 ok szokott lenni.

1-Gyakorlatilag 0 munkalehetőség,hivatalok,boltok,stb hiánya

2-Cigányokkal erősen fertőzött település.

A legrosszabb mindkettő.

Csodák nincsennek ezen a téren sem,ahol gyanúsan olcsók az ingatlanok annak bizony oka van.A rosszabbik része ha már a vásárlás után ébredsz rá.

2017. márc. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Az autóval közlekedés is drága."


Ez relatív.Lehet 15l és lehet 5l fogyasztású autóval járni.

Nekem a melóbajárás pl kevesebbe kerül mitha Máv bérletet vennék.Az időről nem is beszélve.Munka után nem kell 1-1,5 órát szopizni a retkes,húgyos, állomáson,hanem ~15 perc múlva már otthon ülök a fürdőkádban.A 21.sz-ban egy autó a családban pont olyan alap dolog mint egy telefon vagy internet.Még akkor is, ha néhány megrögzött autógyűlölő nem így gondolja.

2017. márc. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi néhány hónapja költöztünk falura, szintén Pécs közelébe. Én is feltettem magamnak jópárszor ezt a kérdést, mert egy nagyon szép, felújított házat vettünk annyiért, amennyiért a városban talán egy lepukkant panelt lehet megvenni.

Szerintem ezek a sztereotípiák csak részben igazak, amiket itt felsoroltak. Sokan nagyvárosban is autóval járnak munkahelyre, és például Budapesten több időt töltenek az utazással városon belül, mintha innen Pécsre járnának. Ráadásul itt a falun belül is van munkalehetőség, és van iskola, óvoda is.

Szóval azt gondolom, hogy ezek a hatalmas árkülönbségek főleg az emberek előítéletessége miatt van, kevesen merik meglépni, hogy falura költöznek, tehát viszonylag kicsi a kereslet. Én amúgy ennek csak örülök, ha többen keresnék a vidéki házakat, akkor magasabbak lennének az árak, és akkor például mi sem engedhettünk volna meg magunknak egy ilyen házat.

2017. márc. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ja és azt viszont hozzátenném, hogy falu és falu között is hatalmas különbség van. Nem mindegy, hogy mondjuk egy alföldi zsáktelepülésről van szó, ahol nincs a közelben nagyobb város, vagy egy nagyváros közelében lévő faluról. Bár város közeli falvakból is akad lepukkantabb, és szép, jó infrastruktúrával felszerelt település.

Alaposan körül kell nézni a környéken a döntés előtt.

2017. márc. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!