Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A tanyák miért olcsók, mi a...

A tanyák miért olcsók, mi a "csapda"?

Figyelt kérdés

Ahogyan ingatlanhirdetéseket nézegettem, észrevettem, hogy a tanyák ára jóval a családi házak alatt van, holott rendszerint sokkal nagyobb "telket" kapunk, olyan házzal, ami simán lakható, komfortos.

Arra gondoltunk párommal, hogy ha már jóval olcsóbb is, a természet és nyugalom közelsége, a rohanó világ, hülye emberek távolsága miatt is egy álom ilyen tanya. A földet úgy tudom, nem muszáj művelni, ha akarom, kialakítok egy parkos udvart, meg építek hintát a gyerekeknek, és kész. Például egy megyeszékhely külterületén is sok ilyet láttam, onnan még egész kényelmesen be is lehet járni dolgozni a városba.

Vagy rosszul tudom, rosszul gondolkodok? Mi ennek a hátulütője? Mi a csapda? Mik a tapasztalatok?

Előre is köszönöm!



2016. jan. 19. 15:16
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
93%

A tanyától is függ. Az összkomfort nem mindig összkomfort. Villany, víz, gáz, csatornázás van? Mert ugye ez nem minden tanya alapvető felszerelése. Telefon, TV, internet hozzáférés milyen? Kommunális hulladékszállítás szintén kérdéses. És ezek még csak a modern városi dolgok. Télen normálisan járható az út, vagy száz métereket kell kotorni a havat? Hogy lehet bejutni a városba?


Rengeteg kérdés, ami egy kényelmes polgárt elriaszt. Sok mindent fel kell adni általában a nyugodt, szép környezetért. Nincs külön csapda, csak előnyök és hátrányok.

2016. jan. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
56%
Mindent nem tudsz kizárni a modern életvitelből . Nincs annyi fa amit az erdő ad ingyen , nem bírtok mindent ti magatok megtermelni bármekkora a terület . Elektromosságot se a vizet se ingyen kapod , semmit se . Vagy minden héten vagy havonta a piacokon meg a bev.központba mész autóval vagy busszal ha az van ott . A nyugalom már a múlté , de sosem volt az sem jobb , hirtelen a betontömbökhöz életszerűbb , mélyén megélve ez sem tökéletes .
2016. jan. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
78%

A tanyák csak azért ilyen olcsók, mert jelenleg kicsi rájuk a kereslet. Az emberek többsége úgy gondolkodik hogy minél közelebb lakjon a városhoz vagy akár a városban. A munkalehetőségeket nézik, valamint azt hogy minél kisebb távolságot és időt kelljen ingázniuk a munkahelyre meg a városi boltokba.

Én egy falu széli szomszédmentes házban nőttem fel, majd városi lakásom is lett. Mostanában én is azon hezitálok hogy a régi szülői házba vagy egy tanyára költözöm.

2016. jan. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Igen, lehetnek hátrányok, van ezek között olyan, amit tudni kell nélkülözni, és én állok elébe (TV...), van, amit szerintem meg lehet oldani (internet), és van, ami engem is gondolkodóba ejtett, például a téli megközelíthetőség. Még nem néztünk meg egy hirdetett tanyát sem, de azért kíváncsi vagyok, hogy mennyire rossz és hosszú egy-egy kinézett telekhez a földút.
2016. jan. 19. 15:57
 5/29 A kérdező kommentje:

Kedves Második válaszoló, természetesen nem gondoltam én sem, hogy az áramot, vizet ingyen kapom majd. Mint említettem, a közeli városba járnék dolgozni, így azért lesz lehetőségem pl. autóval piacra menni, meg WC-papírt vásárolni. Meg ha úgy van, nyilván nem mindent, de egy kis konyhakertben pár dolgot meg lehetne termeszteni. Gondolom én. De akkor is ott van a városi piac.

Fát is, ha úgy van, évente tudok venni, kiszállítják, na bumm.


Egyébként egy hasonlóra gondoltam, mint ez, itt azért gáz, minden van:

[link]

Itt egyedül az a baljós, sötét erdei földút aggaszt... De mindenképp megnézem...

2016. jan. 19. 16:09
 6/29 anonim ***** válasza:
25%

Sokféle közművet pótolni tudsz magad is. A szüleim is rezsimentes házban laktak (a villanyt kivéve). Két fúrt kútból ingyen volt a valódi ásványvíz, amivel öntöztünk is. A kertben mindig megtermett annyi fa hogy fát sosem vettünk csak szenet mert az nem ég le olyan hamar. A kert és a háztáji gazdaság két család teljes élelmiszer igényét kielégítette, boltban csak kenyeret vettünk meg némi luxus finomságot mint például fogakat rontó Pepsi kólát. :))

Majd az Unióhoz való csatlakozás pokollá változtatta azt az édent, mert néhány közmű került kötelezően bevezetésre. Úgyhogy ha nincs közműved akkor örülj és oldjad meg magad, mert ingyen meglehet. Pont ez a tanyasi élet egyik varázsa hogy a lakói nem mások (pl. a közművek) profitját termelik.

2016. jan. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
44%
Hallod, ez az út csodaszép. Én azt gondoltam valami szemetes susnyás lesz.
2016. jan. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Igen, valóban szép, csak ha ez vezet a telekhez, télen, vagy ha felázik, nem olyan egyszerű ki-bejutni... Az első válaszoló is ezt írta.
2016. jan. 19. 16:34
 9/29 anonim ***** válasza:
41%

Mi a baljós ebben? Szuper földút, bármilyen típusú motorral lazán rá mernék menni, ha épp nem egyhetes eső volt.

A mienket kellene látnod, néhol 30 centis éles gödör, iszonyat nyomvályú s még meredek is :D De ott is lemegyek a cruiseremmel, valami kis kerekű jószággal már paréznék...


Szerintem sincs csapda, csak amit leírtak. S az emberek hozzáállása. Sokaknak 10 perc is sok a busztól... Ahol én lakom, ott 4 km-re van a legközelebbi busz vagy bolt :) Teljesen OK, nyugalom pedig igencsak van, pedig ez nem tanya, csak külterület. Erdő, tó, a kicsit távoli országúton óránként 1-2 autó jár el... Azért vagy 6 km-re van egy főút, az hasznos, nem lenne jó, ha valami kegyetlen rossz mellékút lenne a mondjuk 50 km-re levő nagyobb városhoz... Vannak olyasmi helyek.

Gáz és csatorna itt sincs, a szemétszállítás érdekes, mert persze az sincs, de eddig volt 3-4 km-re egy szemétlerakó, gyakori elszállítással. Ezt most megszüntették, de remélem, lesz valami, mert több nyaralóövezetből hordták oda a szemetet, nélküle bajok lesznek... De laktam olyan házban, ahol ilyen se volt, néha elvittük a szeméttelepre a pár zsákot, ami 1-2 év alatt összegyűlt. A szerves anyagok komposztálásra kerültek s régen is, most is viszonylag kevés csomagolóanyagot dobok ki, az ételeim többségéhez nem jár.


A földdel valamit azért csinálni kell, méteres bozótot nem illik hagyni rajta. De alapvetően helyesnek találom a gondolkodásodat :) Csak van, akit még egy kis kert is elborzaszt vagy az, hogy az óvoda nem 1 sarokra van.

2016. jan. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
54%
A fent leírtak mind igazak és jellemzőek a tanyasi életre.De nem árt megemlíteni a tanyák minőségét.Attól is olcsóbbak a városi házaknál hogy a tanyák többsége nem téglából és betonból épült,hanem vályogtéglából,vagy vertfalból.Némelyik tanya lehet akár 80-100 éves is.Vásárlásnál nem árt odafigyelni hogy mennyit kell rá költeni,vagy mennyi lehet még az élettartalma.
2016. jan. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!