Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen hátránya van egy...

Milyen hátránya van egy régebbi építésű társasháznak? (képpel)

Figyelt kérdés

Lakást tervezünk venni és találtunk egy olyat, ami jó környéken van, nem is drága annyira és a szobák mennyisége/elrendezése is megfelelő. Viszont ez nem panel, hanem egy 5 emeletes társasház.


Viszont le van hőszigetelve kívülről és panelprogramon is átesett. 4 emeletről lenne szó.


Nagyon hideg egy ilyen lakás? Nem laktam még ilyenbe, csak panelba, mennyire papírvékonyak a falak itt?

[link]


2017. márc. 20. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Én ezt ránézésre panelnak mondanám.
2017. márc. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez egy alacsony panelépület, nem véletlenül esett át a panelprogramon. Éppen azért nem látszanak kívülről a panelek összeillesztési vonalai, mert kívülről hőszigeteléssel látták el Ugyanannyi hátránya van, mint bármely panellakásnak.
2017. márc. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én nem értek hozzá, apum szobafestő, ő mondta, hogy ez nem panel
2017. márc. 20. 21:34
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Ez nem panel, ez csúsztatott zsalus. Ilyesmiben lakom (építési módra). Ezek betonelemek, és vastagok, de nem panel, nálunk a közfalak téglák.

A falak nem vékonyak, a panelnél úgy tízezerszer jobb, a régi téglaépületek előzik meg hangszigetelésben. Közepesnek, okésnak mondanám. Nem fogtok szidni, hogy ezt mondtam :-).

Melegnek elég jó meleg. Szerintem a paneltől jobb, egy elég kellemes, átlagos klímájúnak mondanám.

Azért az érvényes, hogy remélem nem szélső lakás, mert akkor nyilván hidegebb, valamint, valami meleg égtáj felé néz.

2017. márc. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Pontosan nem tudom még, hogy melyik lakás az a tömbben, az is benne van a pakliban, hogy a szélső az, a héten megyek megnézni élőben. Google térkép szerint a háló és a nappali dél irányába néz, a másik szoba + konyha pedig észak felé
2017. márc. 20. 22:32
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
Úgy látom szigetelve van, a nyílászárók is cserélve vannak. Nem tudni, mi van a közművekkel. Egy a hátránya, ezek lifft nélkül vannak. Aki esetleg fent lakik, annak az egy hátrány.
2017. márc. 21. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha rám hallgatsz (saját tapasztalat) mindent amit lehet átnézel a lakáson, nyílászárókat ki be csukogatod, a wc-t kipróbálod, a csapokat kipróbálod a redőnyöket fel le húzod stb hogy tisztában legyél a lakás hibáival és talán még alkudni is tudsz.És ne meglepetésként érjenek mint minket.
2017. márc. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez is panel csak csúsztatott gyalus. Laktam ilyenbe ugyanolyan xar mint a panel. Lift pedig sajnos ezek en nincs igy nagyon nehez eladni késöbb ha 3. 4. Emeleti.
2017. márc. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi ilyen zsalusban lakunk legfelső emeleten, nincs lift. Kicsit fitneszezünk, de ez nem zavar minket. Középen van a lakásunk, oldalról, alulról nem hallunk semmit, felül tető, viszont az alattunk lakó megőrül tőlünk. Két kisgyerekünk van. Klímára nagyon kellemes, száraz lakás, világos, télen nem túl hideg, nyáron nem hiányzik a klíma. A tetőtéri téglalakásunkban megfőttünk klíma nélkül. Szóval ha legfelső emelet akkor nem lesz zaj, eladni viszont nehezebb a lépcsőzés miatt.
2017. márc. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!