Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit tehetünk ha nem akar...

Mit tehetünk ha nem akar kiköltözni a volt tulaj?

Figyelt kérdés
Vásároltunk egy családi házat, melyet március 30-ig el kell hagynia a volt tulajnak. Jövő héten hétfőn, azaz 27-én kapjuk meg a tulajdoni lapunkat, utána szeretnék lakás biztosítást kötni majd. A volt tulaj nem tud kiköltözni, mert nem talált albérletet, de sajnos nem is nagyon akar keresni... Cigizik, iszik, lezüllödt életet él. A házon is 8 millió tartozása volt. Mit tehetünk ha nem akar kiköltözni? Az ügyvédünk is elkeserített, mert azt mondta, hogy ha jogi útra kell vinni, jövő ilyenkorra sem tudjuk kitenni. Kérdem én, Nick s annyi hatalmunk vele szemben, hogy kirakjuk? Ki lett fizetve már a ház, vagyis még vissza van tartva pár száz ezer forint, ha még halmozna fel közüzemi tartozást.

2017. márc. 25. 18:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Én odamennék pár haverral felpakolnám a cuccait és őt és kitenném valahol majd zárcsere. Persze bántani nem szabad
2017. márc. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Csak ne lehessen bizonyítani. Szomorú hogy ilyen a magyar jogszabály, hogy még őt támogatja
2017. márc. 25. 18:55
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Odamentek pár markos haverral és kipakoljátok, utána zárcsere.

Vagy:

Tartsátok vissza a maradékot bérleti díj címén és ha azok után se sikerül kitenni, akkor forduljatok ezekhez, teljesen legális cég és garantáltan megoldják a problémátokat.

A nevük "Albérletfelügyelet" de azzal ne törődj, mondd el nekik a történeted.

[link]

2017. márc. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
Azt még lehagytam, hogy amikor sikeresen kitettétek el ne felejtsd megcsinálni a "kényszer kijelentését" is, mert magától nem fog onnan kijelentkezni.
2017. márc. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2017. márc. 25. 19:12
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

Ha a tiétek lesz, akkor már rendelkezhettek felette. Ajtót leemelni és elvinni. Kertbe két harapós kutya.

Ha van még kifizetetlen rész a vételárból, akkor azt visszatartani, és jelezni felé, hogy ennyi a bérleti díj. (Ne legyetek szívbajosak.)

2017. márc. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%

Kirámoltok, elkezditek a "felújítást"

Vizet, villanyt lezárni a munkálatok miatt ...

Kutyát nem javasolnék, mert azért ti vagytok a felelősségre vonhatóak, ha bármi történik.

De az ajtót levehetitek, ezt már máshol is olvastam.

2017. márc. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
63%
Látom megjött az alkesz volt tulaj és mindenkit lepontozott! :D :D :D
2017. márc. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%
Nem értem. Ki vette át a pénzt, azaz kinek fizettétek ki ???
2017. márc. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ki lettek fizetve a tartozások majd ügyvéd jelenlétében összeszámoltuk az összeget és levontuk a vétel árból, majd a fennmaradó összeget megkapta, pontosan 500 000 Ft híján. Köszönöm a segítséget, hétfőn mindenképp intézkedünk már, ha megjön a tulajdon lapunk. Utána megyünk és csináltatunk lakcím kártyát. Úgy is hallottam, hogy őket is ki kell majd jelentenünk, ez így megy ugye? Onnantól kezdve meg nem lesz joga ott pöffeszkedni. Mindenkinek ment a zöld kéz!! Köszönöm a segítséget! Még majd a birtokba adást kell elintézni, de alá fogja írni a papírt!!
2017. márc. 26. 07:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!