Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Érdemes-e, vagy szükséges-e...

Wolferl kérdése:

Érdemes-e, vagy szükséges-e egy második értékbecslői szakvéleményt kérni, örökölt ingatlan esetén, ha több örököse van az ingatlannak, és az egyik örökösnek ki kell fizetnie a másik örököst?

Figyelt kérdés
Én vagyok az egyik örökös, de a testvérem az örökölt ingatlanban lakik és azért kérünk fel értékbecslőt, hogy megállapítsa, mennyi pénzt kell kifizetnie nekem, az örökölt házrészért. Felmerült azonban bennem, hogy a testvérem saját értékbecslője esetleg kevesebbet állapít meg, hogy neki minél kevesebbet kelljen kifizetnie nekem. Kérhetem-e, illetve érdemes-e kérnem, hogy én is küldhessek egy másik értékbecslőt a házhoz, hogy biztos lehessek abban, megfelelő összeget állapítottak meg számomra?

2016. aug. 22. 21:01
 1/8 anonim ***** válasza:
43%

Persze, de majd kell egy harmadik szakértő is, mert a test éred a Te szakértőd becslését nem fogja elfogadni.

Hozzáteszem jogosan, mert a szakértő annyit ír a papírra, amennyit akarsz.Persze bizonyos határok között.

2016. aug. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
egy átlagos ingatlan értéke azért szakértői értékbecslés nélkül is nagyjából megállapitható. mindemellett az értékbecslő elvileg felelősséggel tartozik a munkájáért, arról szabályos irat készül. Küldj te is egy értékbecslőt, aztán ha túl nagy a különbség, akkor lehet egyezkedni... nyilván nincs akadálya annak, hogy akár 26 értékbecslőtől is jelentést kérjetek. csak mindegyik értékbecslő munkáját ki kell fizetni. Egyébként ilyenkor akár értékbecslő nélkül is meg lehet állapodni az árról. A közjegyző kérte az értékbecslést? A hagyatéki tárgyalás előtt vagytok?
2016. aug. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mi szerettünk volna tisztán látni a ház értékét illetően.
2016. aug. 23. 11:36
 4/8 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak: "a szakértő annyit ír a papírra, amennyit akarsz" - ez komoly? a testvérem bemondja, hogy x összeg legyen és ő ennyit ír rá? Ilyen egyszerű volna?
2016. aug. 23. 11:37
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ingatlan értékbecsléshez komoly szakvizsga kell, és törvény irja elő, hogyan kell elvégezni. Némi guglizással lehet tájékozódni. [link]
2016. aug. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
43%
Igen, nekem annyit írt a szakvéleményre, amennyit mondtam neki.
2016. aug. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xswerdy ***** válasza:

Az utóbbi időben két ingatlanomban is volt értékbecslés. Mindkét értékbecslőt a bank küldte, ők óvatosságból inkább alá szoták becsülni az értéket, hogy biztosabban meglegyen a hitel fedezete.


Nos nekem az első jelentősen fölé, a másik meg alá becsülte az ingatlant. Szóval az értékbecslők nagyon nem tévedhetetlenek. Kettőt érdemes megbízni, még akkor is, ha nem merül fel a gyanú, hogy a testvéred manipulálná az eredményt.


De meg lehet kérdezni 1-2 ingatlanügynököt is, aki a környéken ténykedik, hogy szerinte mi lenne a reális eladási ár. Aztán ha van 2 hivatalos értékbecslésetek, meg 2-3 ügynöknek a nem hivatalos véleménye, akkor valahogy csak meg tudtok egyezni.

2016. aug. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xswerdy ***** válasza:
Ha, és egy kiindulási alapnak ott van a hagyatéki értékbecslés is, bár az általában helyszíni szemle nélküli, és szintén inkább alá becsül.
2016. aug. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!