Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Közmű-tartozás rendezése...

Közmű-tartozás rendezése kinek a feladata?

Figyelt kérdés

Ingatlant vásároltam,amelyben közműtartozás /áram/ miatt

a szolgáltatást megszüntették.

Birtokbavételkor az óraállás jegyzőkönyvben rögzítésre került.Vásárlás óta az ingatlant nem használtam,visszakapcsolás nem történt.

Most eladni szeretném az ingatlant.Kérdésem:a fennálló tartozást az ELMÜ felé kinek kell rendezni,hogy a leendő új tulajdonos részére visszakapcsolásra kerüljön a szolgáltatás?


2017. ápr. 20. 08:48
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Neked. A te neveden keletkezett, igy vagy ugy, be fogjak hajtani idovel.
2017. ápr. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Volt egy lakásom 2500.000 tartpzásom volt közmű számlákra. 9millióért adtam el, a vásárló hitellel vette meg, a bank bekérte a számláimat és úgy fizetett ki, hogy a vételárból levonta a tartozásaimat...

Tehát nézőpont kérdése, hogy ki fizette ki :D

2017. ápr. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hirdetheted így is, teherrel, aki megveszi, átvállalja a tartozást - viszont így annyival olcsóbban is tudod eladni a kecót (sőt, még olcsóbban, mivel a leendő új tulajnak kell majd szaladgálnia utána hogy rendezze, ami ugye nyűg).

Vagy rendezed te a tartozást, és akkor tehermentesen tudod eladni - nyilván úgy viszont annyival többért.

2017. ápr. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a történetben valami nem klappol.

Én vettem egy lakást, átvétel után 1-2 nappal kikapcsolták az áramot az előző tulaj tartozása miatt.

Besétáltam az elműbe, bemutattam az adás-vételit, átírták az órát a nevemre, majd másnap kijöttek, és ingyen! visszakötötték az áramot.

Az előző tulaj tartozásának behajtása az elmű feladata, nem az új tulajdonost érinti.

2017. ápr. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

# 2!

De végeredményben te fizetted ki. Nem gondolod?

2017. ápr. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

:D

igen én fizettem ki, de nézőpont kérdése, mivel a ház örökség volt, így így is +ként váratlanul és a semmiből jött a +pénz, tehát én nem úgy látom, hogy én fizettem ki :D

2017. ápr. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xswerdy ***** válasza:
ha jól értem, még az előző tulajnál keletkezett a tartozás. Akkor azt neki kell rendeznie. Nem is irattad át a nevedre akkor a közműveket? Szerintem irasd át, illetve köss szerződést újonnan. Az előző tulaj tartozásához semmi közöd, de magáért a visszakapcsolásért felszámíthatnak valamit. Az ingatlant lényegesen rosszabbul tudod eladni, ha ott kikapcsolt közművek vannak.
2017. ápr. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!