Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van, aki megbánta, hogy...

Van, aki megbánta, hogy agglomerációba költözött Budapestről?

Figyelt kérdés
Ha igen, miért? Mi az az előny Bp-en ami többet ér, mint az agglomerációval járó hátrány? (Ha van ilyen)

2017. máj. 2. 12:52
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Közlekedés -> hacsak nem hév vonal mellett vagy, a kózlekedés szinte csak autóval olsható meg.

Szolgáltatások -> bent minden közel van, és van nagy választék

Idő -> átlagosan sokkal több időd megy el az utazással, amit ha egy évben összeadsz elég nagy szám jön ki.

2017. máj. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
1: Ez csupa olyan, ami kiköltözés nélkül is nyilvánvaló.
2017. máj. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyik kollégám nem volt körültekintő. Csak azt nézte meg, hogy vonattal be tud majd jarni dolgozni, de azt nem, hogy mennyibe kerül a bérlet neki meg a gyereknek. Egy éven belül gázt villanyt lezárták a szolgáltatók.


Szóval előfordul, hogy olyan miatt bánja meg valaki a döntést ami másnak előre látható, de az érintett nem gondol rá.

2017. máj. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%

3:

Ez mondjuk rossz példa, mert diákoknak 90% kedvezmény van a bérletre iskola és lakhely között, felnőtteknek meg a munkáltató fizeti a nagy részét. Ha mégsem, akkor évi 280-ért olyan Start kártya van, amivel korlátlan bárhová 1 főnek, tehát havi 24 ezer fölé nem mehet. Ha ez számított abban, hogy nem tudta fizetni a közművet, akkor teljesen mindegy, hová költözött volna, előbb-utóbb így jár...

2017. máj. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

Mi végül tovább költöztünk egy önálló vidéki nagyvárosba, ami nincs Pesthez kötve. Egyszerűen az a baj az agglomerációval, hogy onnan be kell bumlizni Pestre és utána indul még a közlekedés... A legrosszabb, mikor munkahelyváltás miatt még totál Pest ellenkező részére kerülsz, mint ahova beérkezel...

A külső kerületekben se egy leányálom az ingázás DE ott az a nagy különbség, hogy több vonal és lehetőség áll rendelkezésedre azért úgy mégis. Pl. mikor bent laktunk lehet, hogy 25 perc volt villamossal a kék metró végéig eljutni, de ha nem oda mentem, akkor 6-8 perccel többet gyalogoltam és mindjárt ott volt háromféle busznak a megállója, ami mindenféle más irányokba más csomópontokra vitt el ugyanúgy 20 perc alatt. Az agglomerációban meg jobbára van egy darab lehetőség, ami egy helyre visz be. Ez addig jó, míg neked pont oda kell menni, de mikor változik a munkahely vagy valami, akkor már rohadtul nem jó, hogy te akkor is csak ugyanoda tudsz menni és bumlizhatsz tovább. Kocsival dettó, a városi dugót ugyanúgy ki kell ülni, de cserébe addig is araszolsz, míg beérsz. Nem mondom, van aki élvezi, de nekem utólag hülyeségnek tűnt.

2017. máj. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%
A közlekedés és a szórakozási lehetőségek szoktak lenni problémásak (magam egész életemben agglomerációban éltem, másoktól tudom). Valahogy meglepi a fővárosiakat, hogy nem 10 perc dugóban pöfögés vagy három metrómegálló eljutni A-ból B-be, és ez sok problémát okoz, ahogy az is, hogy be kell utazni moziért, plázáért, színházért, stb. Minden kiköltözést tervező ismerősnek elmondom, hogy ezekkel számoljanak, különben nagy pofára esés, és tapasztalataim szerint sok tősgyökeres fővárosinak ez fontosabb, mint a kert, jó levegő, kutya, családi ház. Nem mindenkinek való, na.
2017. máj. 3. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%
Külső kerületben, kertes családi házban születtem és ott is laktam sokáig. Az régen sem volt leányálom, mert a BKV előtti időkben a hetijegy és a vonalbérletek korában elég volt bejárni a zsúfolt buszokkal iskolába és dolgozni sem. Egy busz volt közel, a HÉV messze, boltok, orvos, patika stb. is messze. És a BKV is 25 percenként jár ma is. Ehhez képest ugyanezt adta az agglomeráció (20 km-re), boltok 2 megálló és 30 percenként járnak, HÉV a másik településen stb. Mi a különbség? Az égvilágon semmi, csak jobb a ház, csendesebb a környék! Aki külső kerületből költözik ki, azok nem bánják meg, kultúra pedig van sok külső településen is, inkább, mint a külső kerületekben.
2017. máj. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Úgy látom a közlekedés lehet az a tényező mindenkinél,ami miatt nem, vagy nem biztos hogy megéri a dolog. Minden hétköznap valóban elég megterhelő a sok várakozás, utazás.
2017. máj. 3. 13:23
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha elkészül végre ez a "Luca széke" (budakalászi körforgalom a Megyeri-hídnál), akkor sokkal jobb lesz a helyzet. Egyelőre rémálom a 11-es út ezen a ponton. Északabbra pedig bármi van (útfelbontás, baleset stb.) megáll minden, mert NINCS elkerülő útja.
2017. máj. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!