Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen mérete és hány szobája/...

Milyen mérete és hány szobája/felszereltsége lenne a megfelelő/az már nagyon jó kategóriában levő lakásotoknak?

Figyelt kérdés

Tudva azt, hogy miden kép csak hitellel és kevés önrésszel lehet megoldani a dolgot... de viszont ha vársz amíg összegyűjtöd az önrészre x összeget addig x/2 rész ki adsz albérletre...az akkor mar mehetne a részletbe. Programozóként nem szeretnétek városon kívül élni mert kvrua sok időbe kerül az út oda-vissza 1-1,5 óra (vagy több extrém esetben ami egyre gyakoribb) forgalomtól függően + 8 munka + 0,5-1 kajaszünet már 9,5-10,5 óra csak arra menne, hogy dolgozni járhass... akkor meg felmerül a kérdés mi a faxgépért dolgozol ? Egy jobb helyen csak 1 óra alatt lenne az oda vissza út (jó esetben 15 perc egy út de az utóbbi időben utaztam 30+ percet is a k. forgalom miatt).

De azt is figyelembe kell venni, ha megnősülsz akkor nem lesz jó egy mini apartman. Cserélni nem olyan könnyű főleg ha hitelre van. Min 10-15 év kell hogy vissza vitesd előbb mint 30 év, de 10-15 évtől valószínűbb, hogy előbb családod less. De viszont nem tudod mikor. De viszont az bérlésből elegetek van, a folyamatos költözködésből és keresgélésből is.


Szerintem 40 négyzetméter alatt túl kicsi max. egy személynek jó.

40 felett talán már jó egy párnak.

Láttam 48 három szobásat. konyha előszoba + , nappali szoba 14,9 négyzetméter. két 10 négyzetméter körüli háló , fürdőszoba .

50-52 ?

55 + ?

60 + ?

70 + ?



Hány hálószobás, lakást vásárolnátok ? Hány négyzetméter hasznos területtel (falak területe nincs benne).

? Lenen e benne átjáró szoba ? -amit alakítanotok

Milyen plusz helységek fontosak kamra ? falban szekrény ? másod fürdő/wc ? pince-i tóroló rész ? garázs /parkoló ?

Felindulásban milyen összegig mennétek el olyan lakásokkal amik felújításra szorulnak ?


2017. máj. 3. 12:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%

A lehető legkisebbet vásárolnám, hogy ne nagyon legyen hitel. Aztán nagyobbra váltanék.

Szóval, ha egyedül vagyok, akkor garzon, kb. 30 nm

Ha pár, akkor 30-40 nm.

Ha család, akkor fontos két normál szoba, vagy három, szóval akkor legalább 50 nm.

2017. máj. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az albérlet azért nem olyan rossz. Föleg, hogy a föbérlönek kell mindent ami elromlik fizetnie... Nem vagy röghöz kötött, így ha másik városba fogsz dolgozni sem kell gondolkodni rajta...(vagy másik országban)


DE ha még nagyon fitala vagy akkor mindenképpen érdemesebb egy kisebb lakást venni, és késöbb esetleg lecserélni...


De ha már családra is gondolsz akkor minimum 80m2. 1 nagy nappali(akár egyban a konyhával étkezövel) 2 hálószoba, úgy hogy a kisebbikben is 2 gyerek kényelmesen elférjen, Egy nagy fürdö +egy vendég wc, egy tárolo. Legyen mélygarázs és pincei tároló. Legjobb ha van lent babakocsinak hely és van külön bicigli tároló is.

2017. máj. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
a garznok itt olyan 50-60 ezer euró között mozognak. De van egy tűrhető negyed igaz jó 20-25 perc az út onnan de viszont kijön 60-64 ből egy háromszobás (48-55 n.m.). 3 haló vagy 2+ nappali ami általában átalakítható. Egy 10-15 perces útra bármely fontosabb iroda épülettől 60 felül kezdőik a garzon és egyszobás.
2017. máj. 3. 13:27
 4/13 anonim ***** válasza:

a garznok itt olyan 50-60 ezer euró

ez azért kicsit túlzás,bármelyik olyan országot nézve ahol euró van :D

2017. máj. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Jelenleg egy 3 szobásat bérlünk. Én a nagyszobáért amihez van egy 10 méteres fedett kör erkély egyik fele jó tárolónak. 56ft ezret fizetek a teljes lakas olyan 60+. Nappali nincs vagyis a konyha hatalmas az átlaghoz vonyítva elfér benne egy normális étkező asztal 6 személyre. Teljes lakás 140ft. De mindig mikor elmegy valaki megy a keresgélés helyette vagy műs lakás és lakótársak keresése.

Egy garzon bérlése olyan 75000 nél keződik.

Egy tűmogatott hitel 60k euróra azaz olyan 20 millió forintra 5% előleggel 75k forint havonta.



A költözködéssel meg már tele vagyok teljesen. soha nem lehet tudni mit talál ki a tulaj :)) .. egyik napról a másikra nem dobhat ki de viszont barmikor kitalálhat valamit.. mert a szerződésbe mindenki fen tarja a jogot az idő előtti felmondásra 30-60 napos határ idővel. Vagy valaki elmegy és nem találsz valakit a helyére. Magamba kár annyit oda fizessek mint egy banki részlet. Ha a sajátomba is fizethetem. Vissza tudom fizetni előbb is mint 30 év de viszont az 10-15 évbe is beletelhet mert ugye nem tehetek miden pénzt csak lakásra félre. De ha miden jól megy akkor előbb kéne jöjjön a család mint 10-15év.

Vén fészer leszek 40 év környéknét addig nem kéne várni. 30+ valahány lenne gondolom az ideális.

2017. máj. 3. 13:44
 6/13 anonim ***** válasza:
jah bocs én még a béreljnél tartottam és azt hittem arra írtad 50-60 ezer eurót :D
2017. máj. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Bevallom nem olvastam végig.

Bár nem programozó vagyok, de direkt azért lettem grafikus, hogy tudjak gép elől a volág bármely pontján "dolgozni"..

Vállalkozóként egyéni munkákból élek, nem rosszul álmaim háza pedig 3millióba került, auóta igaz ráköltöttem 6ot... de nincs hitel, nincsenek kötöttségek, magam ura vagyok...

Nem tudom, programozólént miért adod olyan mélyre a szintet, hogy be kell járni napi 8 órát gürcölni... csak envato hoz havonta annyit, amennyit egy átlag magyar melós havonta megkeres...

2017. máj. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Amúgy 80nm 3 szoba, jelenleg 2en lakjuk, de sueretnénk megtölteni a 2 üres szobát.
2017. máj. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#8 gyerekkel vagy lakokkal


#7 hat na a legtöbb ember programozóként bejár dolgozni:))

persze otthonról is lehet de amíg nincs elég tapasztalatod jobb bentről :)....

2017. máj. 3. 14:57
 10/13 anonim ***** válasza:

A nagyon minimum 2 felnőttre, 2 gyerekre 3 háló +nappali, étkező a minimum, anélkül élhetetlen. Tehát kb. 80m2: 2x12m2 legalább a gyerekszoba, 30m2 a nappali-étkező min., 10m2 a szülői háló min., 6m2 fürdő-wc, 6m2 konyha, 8-10m2 előtér/közlekedő.


Átjárószoba nem lenne, mert felesleges. A kamra szintén felesleges, a konyhában ill. hűtőben elfér minden ami fontos, inkább frissen vásárolok és nem vagyok a halmozás híve.

Másod wc jó, ha van (nálunk van), de ha nincs rá hely elhagyható. Másod fürdő hülyeség, nincs használva (sógornőméknél, anyósoméknál is volt, megszüntették). Garázs fontos, ha van autó.


Számomra fontos plusz helyiség volt a hobbiszoba (eladásra is készítek termékeket) ill. egy vendégszoba, mert gyakran vannak vendégeink. Mivel nem kellett spórolnunk a hellyel, 165m2 lett a ház végülis.


Szerintem párnak gyerekek nélkül viszont 50-60 elég kezdetnek. Nekünk legalábbis 60m2-es volt az első lakásunk a férjemmel, teljesen megfelelt a célnak, és idővel spóroltunk össze a házra.

2017. máj. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!