Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha intalan befektetéssel...

Ha intalan befektetéssel szereknék passzív jövedelmet generálni, mekkora önrésszel érdemes lakást venni?

Figyelt kérdés

Külföldön is magasnak szímátó fizetéssel kiszámoltam és 1-2 évente tudnék venni 10-20 millió forintért egy lakást teljes önerővel (persze levontam a lakhatáshoz kellő kölcságeket) és remélhetőleg kiadással az ingatlan árát vissza szerehetem 10-15 év alatt attól függően hogy változnak az ingatlan árak, de az infláció ellen minden esetre jól megoldás.


Érdemes évente nem 100%-os önerővel venni a lakásokat, hogy minél gyorsabban beinduljon egy passzív jövedelem amiből potenciálisan még gyakrabban vehetek ingatlanokat amivel még jobban növelhetem a passzív bevételemet?


Persze mindezt hozzá értő szakemberekkel is megakarom beszélni, mert ez túl komoly kérdés ahoz, hogy pár gyakori kommentre hagyatkozzak, de érdekel a véleményetek.


Mekkora önrész kell ahoz, hogy minél gyorsabban betudjak fektetkni? A 100%os önrész viszont lassú, de biztos..


Ez a fajta ingatlan befektetés szerintetek jó?



2017. máj. 3. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"de az infláció ellen minden esetre jól megoldás."


Hát ha pár év múlva az ingatlan ára és bérleti díja megfeleződik, és infláció megduplázódik, teljesen más lesz a leányzó fekvése.


Megjósolni, hogy hosszú távon a befektetésed nyereséges lesz-e, senki sem fogja, de aki picit is ért hozzá, levágja, hogy elég kockázatos, diverzifikálni kéne.


Én azt javasolnám, hogy az első ingatlanra gyűjtsd össze a 100 százalék önerőt, már csak azért is, hogy a hitel igényléssel ne kelljen hónapokat tökölődni és jobb pozícióban legyél az eladónál. Aztán mire odajutsz, 1-2 év alatt okosodsz sokat, meglátod, merre tovább. Hitelt az első ingatlanod terhére már sokkal egyszerűbb lesz, ha azt választod.


Valahogy az az érzésem, frissen kerültél számodra nagyon új helyzetbe, most még nem kéne túl sokat előre tervezni, ne igyunk előre a medve bőrére!

2017. máj. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Mit akarsz velük csinálni?Ha bármi van velük neked oda kell menned, ezt csak akkor oldható meg, ha abban a városban laksz.
2017. máj. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2# A családom Budapesten lakik, ha bármikor kitudom küldeni pár rokonomat, de vannak erre specializálódott ingatlan irodák amik a kiadással foglalkoznak.
2017. máj. 4. 12:38
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Elsővel teljesen egyet értek!
2017. máj. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kérdésre a válasz tisztám matematikai jellegű: ha a megtérülés magasabb, mint a hitel kamata, akkor érdemes hitelt felvenni, ha alacsonyabb, akkor nem. Ha 6%-os hozamot tudsz elérni, de a hitel kamata csak 3%, akkor minél nagyobb arányban érdemes hitelből finanszírozni a vásárlást. Ha a hitel drágább, mint a hozam mértéke, akkor jobb ötlet saját forrásból vásárolni.

Emellett ott van még a kockázat kérdése, de ez is matematikai jellegű. Például: ha az ingatlan évente átlagosan 1 hónapig üresen áll, akkor csak a tervezett hozam 11/12-ed részével kalkulálhatsz. Ha ez még mindig magasabb, mint a bankhitel kamata, akkor biztonságosnak tekinthető a befektetés.

2020. máj. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!