Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Otp ingatlanpontról szeretnék...

Otp ingatlanpontról szeretnék véleményt kérni? Kinéztem egy ingatlant, ami nagyon tetszik, csak húzós ára van, Azt hallottam nem engednek az árból!?

Figyelt kérdés

Lehet náluk alkudni?

Mennyire megbízhatóak?

Ügyintézés mennyire gyors?


2017. máj. 8. 23:27
 1/8 anonim ***** válasza:
33%

Ha ingatlanoson keresztül veszel lakást, akkor az ő százalékát is te fizeted ki.


SOHA nem veszünk így lakást.


Nem az ingatlanos enged vagy nem enged az árból, hanem a tulaj.


Felmész a www.ingatlan.com-ra és megkeresed ott a lakásnak azt a hirdetését, amit a tulajdonos hirdet. ÉS így tuti, hogy az ingatlanos jutalékát nem te fizeted ki, ami milliós nagyságrend.

2017. máj. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 xswerdy ***** válasza:
100%

Hogy lehet-e alkudni, az a tulajdonoson múlik, nem az ügynökön. Az ügynök egyébként sokszor rábeszéli az eladót az engedményre, a jutalékában nincs nagy különbség, és az a biztos, ha megvan az üzlet.


Persze, ha megtalálod a hirdetést direktben, akkor célszerű nem tárgyalni ügynökkel. De rengeteg tulaj csak ügynökön keresztül árul, szóval amit az előző ajánl, az ritkán működik sajnos.

2017. máj. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Köszönöm a válaszokat!Én is gondoltam már sok mindenre,hogy miként tudnám,inkább a tulajt felkeresni,de sajnos az Otp-vel kizárólagos megbizásban van,így ő nem hírdetheti/hírdeti,sajnos.Esetleg személyes felkeresés,lessz belőle.
2017. máj. 9. 14:38
 4/8 xswerdy ***** válasza:
100%
én vettem úgy lakást, hogy kizárólagos szerződése volt az eladónak (én tényleg nem az ügynök hirdetésére jelentkeztem, hanem ismertem az eladót). Tettem egy ajánlatot, de abban maradtunk, hogy megvárjuk, amíg lejár a szerződése. Mivel azalatt az ügynök se hozott jobb vevőt, én vettem meg.
2017. máj. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Év vettem egy ingatlant az OTP Ingatlanponton keresztül és 15 %-ot lealkudtam.

Az ingatlanossal közöltem az ajánlatomat, az továbbította az eladó felé, az rábólintott és megvolt az üzlet.

Szóval, nyugodtan alkudj, nem veszítesz semmit!

2017. máj. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 éve két ingatlant adtam el ingatlanossal, mindkét esetben az árba bele volt kalkulálva az ingatlanos jutaléka és az alku is. Az egyikét 2 hét alatt, a másikat 10 nap alatt adta el. Teljesen korrekt áron. (Nem Otp-s volt, de mikor vásároltam, velük is kerültem kapcsolatba, és lehetett alkudni bár végül nem azt a házat vettem meg, de még hívtak is vagy kétszer telefonon, hogy akkor kérem-e a házat:)
2017. máj. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sokat segítettetek!Köszönöm mindenkinek!Nagyon rendesek vagytok!Ha még valaki vásárolt Otp ingatlanpontról szivesen fogadom a tapasztalatokat!
2017. máj. 9. 18:13
 8/8 anonim válasza:
Régi kérdés, de muszáj vagyok hozzászólni. Az 1-es úriember bizonyára inkább keresne másik lakást annak ellenére hogy pont olyan kellene neki, csak ne ingatlanostól legyen :D nem mellesleg a hirdetések 90%a közvetítőké, jó kevés választási lehetőséget hagy magának:)
2021. febr. 25. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!