Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Belterületen kivett lakóingatl...

Belterületen kivett lakóingatlan, gazdasági épület mit takar pontosan? Hogy lehet 2 hrsz egy ingatlannak?

Figyelt kérdés

Vennék egy házat és földhivataltól letöltöttem a nem hivatalos papírkát abban szerepelt.

Ráadásul egy házszám de 2 hrsz-el.(Saroktelek)

Egyik hrsz egyik utca felőli front és azt írja 600nm, másik hrsz a másik utca felől és azt írja 1000nm. Nem igazán érthető a dolog számomra...tudtok segíteni?



2017. máj. 16. 18:57
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Mi is azt hittük,hogy 1 telket veszünk 1 házzal és melléképületekkel. Aztán kiderült,hogy 1hrsz 1 lakóház és még 1hrsz amin a tároló is lakóházként van bejegyezve. A földhivatal díja a 2 hrsz miatt duplázódott és persze a nav-tól is pikk pakk itt voltak. Ha el akarjuk adni az egyiket marha könnyű a dolgunk lenne :D
2017. máj. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
jah amúgy mi még vettünk a mögüttünk lévő területből egy kis részt, így jelenleg 3 helyrajzi számos a területünk.
2017. máj. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Van, ahol a ház más számon van, mint a telek.
2017. máj. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

úristen :O


ilyennel sem találkoztam még. de akkor jó ha számolok azzal, ha megveszem az egészet többet kell fizetnem illetéknek.


szombaton megyünk a leírt tulajdonoshoz.megkérdezzük tőle mi a helyzet...

2017. máj. 17. 17:46
 5/5 anonim ***** válasza:
első vagyok. Nem bizti,hogy több lesz az illeték, mi eleve olcsón vettük és persze,hogy ráugrott a nav a dologra miután duplázva volt minden és így kijöttek. 4 millióval többre értékelték a vételárnál,de mint írtam mi eleve olcsóbban vettük a környék árainál mert a tulajnak nagyon kellett a pénz.
2017. máj. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!