Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Találtam egy házat csak nem...

Magyarvitez1 kérdése:

Találtam egy házat csak nem tudom hogy érdemes-e vele foglalkozni? (Győrszentiván)

Figyelt kérdés
Találtam egy házat, Győrszentiván kertvárosi részében található, szerintem jó állapotban van, csak nem tudom hogy érdemes-e vele foglalkozni. nekem az gyanús, hog ilyen olcsó, 10 millió. az albérletet szeretnénk kiváltani, hiszen hosszútávon tervezzük hogy itt Győrben letelepedünk. Szerintetek hogyan tudnék utánna járni annak, hogy vajon mi miatt lehet ilyen olcsó, vagy hogy érdemes-e vele foglalkozni. köszönöm a válaszaitokat, és a tippjeiteket.

2017. máj. 19. 18:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdoni lapot lekérsz, azzal a jogi helyzetet tudod tisztázni (tulajdonjog, haszonélvezet, jelzálog esetleg végrehajtás van rajta).

Viszel magaddal statikust vagy építészt vagy inkább mindkettőt, ők a ház állapotát tudják felmerni.

Beszélsz szomszédokkal, lehet hogy az egyik megmondja, hogy a másik szomszéd egy idegbeteg állat. Vagy eleve egy olyan ember nyit ajtót a szomszédban, akiről meg tudod állapítani 5 másodperc alatt, hogy nem akarod, hogy a szomszédod legyen.

2017. máj. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
A hirdetés linkjét feldobhattad volna
2017. máj. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Azért nem olyan különlegesség ott a 10 milliós, vagy még olcsóbb házak.


[link]


[link]

2017. máj. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
48%

Miért gondolod túl olcsónak?

Hasonlítsd össze a környéken található, hasonló méretű, állapotú házakkal. Neten simán rá tudsz ezekre keresni.

Elmész megnézni. Hozzáértővel, olyannal, aki családi házban él és tudja, hogy mikre kell odafigyelni.

Ha érdekel, akkor megkérsz egy ügyvédet, hogy nézzen utána a tulajdoni viszonyoknak, hogy rendben van-e minden.

2017. máj. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem olcsó. Itt az alföldön a városba 4-5 milláért jobbakat kapsz.
2017. máj. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Rákerestem googlemapson, ez Győr része, vagy külön település? (A térkép alapján nem egyértelmű nekem).

Kíváncsiságból én már néztem Gy-M-S megyei házakat, Győr és Sopron kivételével egyáltalán nem drágák a házak, egy átlag vidéki árszínvonal van a kisebb településeken. Kivéve nyilván az újépítésű 180 négyzetmétereseket.

Egyébként meg kell nézni a házat műszakilag, statikailag, milyen állapotban van (szemrevételezéssel), milyen a környék, az is számít, egyáltalán nem tudjuk, milyen a ház, mert nem írtál semmit róla (hány éves, milyen típusú, pl. kockaház, vályog, tégla mondjuk a 90-es évekből, stb.)

Az árnál amit írsz nekem az a furcsa, hogy a térképen azt látom, hogy Győrszentiván ott van pont Győr mellett, ezért kérdeztem, hogy külön település-e közigazgatásilag, és térkép alapján az AUDI Győrszentivántól kocsival sacc max 20 perc. Na ehhez képest tényleg olcsó a ház.

Egyébként rákeresel az ottani ingatlanokra és viszonyítasz a többihez.

2017. máj. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

#6

"Győrszentiván egykor önálló község, mely 1970 óta Győrhöz tartozik. A városrészt közel nyolcezren lakják és részönkormányzattal rendelkezik. Déli szélén húzódik a Budapest–Hegyeshalom–Rajka-vasútvonal, melynek helyi vasútállomása van itt. Régi elnevezése Cserók. Három kertsége Kertváros, Sikolya és Nagyhegy."

(Forrás: Wikipédia)


Gyakorlatilag Győr kertvárosa lett.

2017. máj. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
araa gondoltam, hogy ha az otp árulja a házat, akkor lehet hogy készült a házról valami szakértői vélemény? szerintetek?
2017. máj. 20. 12:50
 9/18 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudom!

Ingatlanos (akár OTP-s) nem okvetlenül fogja az orrodra kötni a problémákat, kivéve, ha konkrétan és célirányosan rákérdezel és akkor is szépít.

Ezt tapasztalatból mondom neked, vettem OTP-s ingatlant.

Miért nem viszel egy saját szakértőt?

Akár Győrben keress egyet, megéri az idejét kifizetned, mert milliók múlhatnak rajta.

Egyébként erre gondolsz?

Láttad már élőben?

Mert nekem az a furcsa, hogy külső képek nincsenek erről a házról, holott az alapfeltétel.

[link]

2017. máj. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
igen ez az
2017. máj. 20. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!