Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Budapesten az I. kerület...

Budapesten az I. kerület "belvárosnak" számít?

Figyelt kérdés
2017. máj. 20. 21:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
Nem, ha megnézed felülről a térképet, akkor láthatod azt a kb 4-5 kerületet, ami a Duna mellett egy csokorban helyezkedik el. Az első ker már nagyon észak.
2017. máj. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%

#1: te jartal mar eletedben Budapesten?


Az elso kerulet a Varkerulet, illetve a Varalja, Buda talan legdragabb resze.

2017. máj. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
42%

#2


Igen, jártam ott ,sőt dolgoztam is arrafelé, de attól még a kérdés az volt, hogy belváros-e vagy sem? És bár szépnek szép, de nem számít belvárosnak. Nem tudom miért ilyen nehéz a felfogása egyeseknek?

2017. máj. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
Jartal? Tenyleg? Es az I. kerulet szerinted 'nagyon eszak'? Na ne rohogtess mar... :D
2017. máj. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
29%
AZ OSZK-ben dolgoztam és igen, ha nyugatra vesszük, akkor nagyon észak tekintve, hogy kb a Svábhegy van feljebb és aztán már Budakeszi nem BP. És még mindig áll attól függetlenül az, hogy belvárost kérdeztek és az I. ker nem belváros, szóval a hülyeségeken kívül még mindig várom az építő jellegű hozzászólást.
2017. máj. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

Az V. kerület egyik részének a neve Belváros.

Tág értelemben belváros a pesti részen a Nagykörútig (építészetileg középső körútig, ennek a köznyelvi neve Nagykörút), Budán a Duna közeli részek a Petőfi hídtól a Margithídig.

Még tágabb értelemben ennek a határvonalnak a vonzáskörzete, azaz +2-3 buszmegálló még.

2017. máj. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
2017. máj. 21. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

" kb a Svábhegy van feljebb és aztán már Budakeszi nem BP."


Ha nagyon észak, akkor miért a tőle nyugatra lévő területekre hivatkozol? Úgy látom az égtájakat összekeverted.

2017. máj. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
60%
Igen, belvárosnak számít.
2017. máj. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%

Igen, annak számít.

#1: vegyél már elő egy térképet, ha nem ismered a várost.

2017. máj. 23. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!