Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakásvásárlási terv-Budapest?...

Lakásvásárlási terv-Budapest? Lányom ősztől egyetemista lesz. Mely kerületek, részek ajánlottak, és melyek semmiképpen. Fontos a jó tömegközlekedés, a biztonságos környék. (Egyetemek: ELTE, Pázmány, NKE)

Figyelt kérdés

2017. márc. 16. 20:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
hát ez nagyban függ attól mennyit szántok rá. ár-érték arányban tudok kerületeket mondani.
2017. márc. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Maradjunk annyiban, hogy nem az I. kerületben és nem 100m2-ben gondolkodunk. Egyetemista az osztálytársával. Kicsi elég.
2017. márc. 16. 21:09
 3/17 anonim ***** válasza:
86%
XI. kerület, mini panel lakás. Fehérvári út, Őrmező, esetleg Bikás park(de ez nagyon drága)
2017. márc. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

38 éve Budapesten élek ebből lassan 10 éve foglalkozom ingatlanokkal, azon belül mindennel ami valahogyan köthető ingatlanhoz (eladás, felújítás, minden szakmunka, gyors szerviz szolgáltatás, (asztalostól-burkolón át-az üvegesig)) Az egyetem a XI. kerületben lesz, ha jól látom, a Duna közelében. Általában szeretnek ehhez közeli, vagy valamelyik metró vonalán vásárolni a vidékről felköltöző egyetemisták. Valóban számos dologtól függ, melyik lesz elsősorban a lányod, valamint a te számodra is a lehető legjobb választás. Pár kérdésre ha tudsz adni választ, akkor szívesen segítek, ajánlok, vagy ha találtok valahol ingatlant, akkor elmondom előnyeit és hátrányait is a városrésznek. Hány szobás lakás az igény? Van-e kizáró tényező (pl.: ne legyen panel, esetleg valamelyik kerület). Az egyetemi évek után is maradna a lányod itt, vagy ez még a jövő kérdése?


Üdv

2017. márc. 17. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

A sulik javarészt 8. kerület. Pici., egy-másfél szobás lakást keresült, metró mellett. (nem belváros, mert az megfizethetetlen). 8. kerület kizárva.

Szterintem ő Pesten is fog maradni dolgozni.

2017. márc. 17. 10:54
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
hm..akkor ha jól értelmezem, olyan 20 millió környékén gondolkodtok.
2017. márc. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Jóval kevesebb.
2017. márc. 17. 15:16
 8/17 Kim Bo Mao ***** válasza:
100%
Én azért nem zárnám ki a 8. kerületet csak azért mert 1-1 része rossz hírnevet csinál neki, és amúgy is folyamatosan cserélődnek a lakók (többnyire fiatalokra). 20 alatt sajnos a Budai részen nem lesz sok választék, többnyire földszinti vagy olyan ingatlan aminek valami rejtett problémája van. Szerintem nem sokban kellene másképp nézni lakást csak azért mert egyetemista, mert szerintem az csak az elhelyezkedést és a méretet magyarázza. Meg kell nézni több ingatlant is személyesen ezt a lépést nem spórolnám le. Ahol én keresnék: Budáról: 1.(2.3. 11. kerületeknek a belvároshoz közelibb része), 13.14.5.6. kerület egésze és 8.9. kerület belvárosközeli részei/negyedei. 15-től fölfelé lévő kerületeket hanyagolnám, onnan elég sok idő bejutni (nagyon fárasztó minden nap annyit utazni, plussz most majd jön a 3-as metró felújítás, pótlóbuszok stb.)
2017. márc. 18. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
92%

Érdekes ez a 8. kerület kizárom dolog. A Corvin-sétány például a belváros egyik legdrágább helye, 700-800 ezer körüli négyzetméter ára van ma már.

A földre pedig szálljunk le. A belvárosban nem fogsz találni értékelhető 35-40 m2-es ingatlan 20 millió alatt.

2017. márc. 18. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
88%
Látszik, hogy nem pesti egyébként. Mit nevez belvárosnak? A fiataloknak a belvárost a körút jelenti, mivel ezen keresztül érnek el mindent. Ott érdemes lakást venni szerintem.
2017. márc. 18. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!