Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Panelprogramos lakás vásárlás...

Panelprogramos lakás vásárlás Gazdagréten?

Figyelt kérdés
Lakásvásárlás előtt állunk, most szeretnénk megvenni első közös lakásunkat. Lakáshitelt igényeltünk, mert annyi tőkénk nincs, hogy Budán teljesen önerőből jussunk lakáshoz. Elsődleges szempont volt, hogy Budán, azon belül is a 11. kerület jobb részein, vagy a 12. kerületben találjunk lakást. (Eddig a 12. kerületben laktunk.) Gazdagrétre esett a választásunk, mert nagyon kellemes, élhető lakótelepnek tartjuk. Jelenleg nagyon magasan vannak az árak, de nem szeretnénk várni, talán nincs is mire. Egy panelprogramos, szigetelt, napelemes házban néztünk ki egy 55 m2-es felújított lakást, ahova tisztasági festés után be is költözhetnénk. A lakás a 3. emeleten található. Ennek az ára 25 M Ft. Ha megvesszük legalább 10 évig szeretnénk ott élni, utána gondolkodunk kertes ház vásárlásán. Mennyire tartjátok ezt jó befektetésnek? Van egy sztereotip nézőpont a panelekkel kapcsolatban, de szerintem ez a gazdagréti panelprogramos házakra és úgy összességében Gazdagrétre nem húzható rá az elhelyezkedése, infrastrukturális ellátottsága miatt. Mi erről a véleményetek?

2017. jún. 1. 11:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Panelprogram jó dolog, főleg ha ablakot is cseréltek.

Napelemes ház már veszélyesebb, a kormány tervezi megadóztatni a napelemeket.

2017. jún. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, teljes nyílászáró csere is történt. A ház esztétikailag is megfelelő, nem a tipikus panel feeling. A napelemek megadóztatásáról olvastam, no komment... Mindent a haladás útjába.
2017. jún. 1. 12:01
 3/12 anonim ***** válasza:
51%
Hát nem tudom, 25 millió egy panelért szerintem már sok.
2017. jún. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Gazdagrét helyett Őrmezőt ajánlom. Mi itt lakunk. A 4-es metró baromi jó, sokkal kisebb ez a lakótelep, csendesebb is. És itt minden ház szigetelt,van miből választani.

Gazdagrét közlekedése nagyon ótvar!

2017. jún. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%

Off

Épp tegnapi Szomszédok részben panaszkodott Lenke néni egyik vevője, hogy látogatóba jött a lakótelepre, és milyen rossz ide a közlekedés.../95 körül tart a sorozat./

Bő húsz év alatt nem tudtak egy normális tömegközlekedést kialakítani? Szééép...

2017. jún. 3. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozok az előttem szólóhoz. Szerintem is Őrmező jobb befektetés. Olcsóbbak a panelek, a lakóközösség jó, 4-es metró.
2017. jún. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Mindenképpen Gazdagrét lesz, ezt már az elején eldöntöttük. Most a közvetlen szomszédságában élünk, szinte mindent ott intézünk (bevásárlás, orvos stb.) és nagyon elégedettek vagyunk vele. A közlekedést a magam részéről kiválónak tartom, a 4-es metró is 3 megállónyira van. Rendezett, sok a zöld övezet, a kinézett lakás a családi házas részre néz. Ismerem Őrmezőt és nem tartom rossznak, de szívesebben élnék Gazdagréten. Folyamatban van a hitelügyintézés, de természetesen alaposan átgondoltuk és utánajárunk, aminek csak tudunk, így nem halad olyan gyorsan. Az összeg elég magas és 100%-ig bebiztosítani nem tudjuk magunkat a jövőre vonatkozóan. A fő szempont az, hogy olyan törlesztő legyen beállítva, aminek a dupláját is tudnánk fizetni és még egy kis megtakarítás is beleférjen abban az esetben is. Úgy néz ki ez most így megvalósítható. Emellett még hiteltörlesztési biztosítás megkötésén is gondolkodunk.
2017. jún. 27. 08:38
 8/12 anonim ***** válasza:
89%

Azért abba gondolj bele, az a "3 megálló a metrótól" az +20 perc oda, +20 perc vissza ha bárhova menni akarsz, mondjuk munkába.

Jártam már 50 perces távra dolgozni, az nagyon sok. 20-30 perc ahhoz képest ég és föld.

Őrmezőn is ott a spar, van pékség, gyógyszertár, orvos, kisbolt, zöldséges, bölcsi, ovi, suli, gyrosos, fagyizó, donpepe (nagyon jó kajákkal), káros szenvedőknek népinemzetidohánybolt + lottózó.

És szerintem 25M-ért már 3 szobást (1+2fél, vagy 2+fél) kapnál ott, ha nem viszik el az orrod elől..

2017. jún. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%

Kedves Kérdező! Én jelenleg a budaörsi lakótelepen lakok és imádom. Ha be kellene költöznöm Budapestre akkor én is MAXIMUM Gazdagrétre lennék hajlandó menni. Azt gondolom valamit valamiért... Nekem megéri 25 perccel többet utaznom, ha be kell mennem a városba azért cserébe, hogy nyugis helyen élhetek.

Viszont magán kérdés:

Mennyi hitelt kell felvennetek és hogyan fogtok kijönni belőle? Hány évre vesztek fel, milyen konstrukciókkal?

Nagyon örülnék, ha cserélhetnénk kicsit eszmét, mert mi pont most kezdenénk nézelődni és szép lassan eladni a lelkünket, ugyanakkor nagyon megvagyunk ijedve az ilyen lakásárak láttán.

2017. júl. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kedves Előző Válaszoló! Csak most látom a kérdésed. 30 % önerővel rendelkezünk, 20 éves futamidőt választottunk, de van lehetőség elő- vagy végtörlesztésre. 10-15 évre tervezünk, de így kedvezőbbek a kamatok. Kb. 2 M Ft-unk van felújításra, de valószínűleg 1 M Ft lesz, mert nem rég volt felújítva. Inkább csak azokon változtatunk, mai stílusban nem tetszik. Eleinte én is aggódtam, de már másképp látom. Nem szeretnék albérletben élni tovább a törlesztőnk pedig nem lesz több a bérleti díjnál. Olyan törlesztőt vállaltunk be, aminek a dupláját is tudnánk fizetni, ha bármi adódik és kötünk biztosítást is. Úgy gondolom mindenki megérdemli, hogy legyen egy hely, ahol jól érzi magát, berendezheti, alakíthatja. Nekem ez albérletben soha nem ment, így ez a megoldás maradt. Sok sikert nektek is!
2017. aug. 8. 14:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!