Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Panel vagy tégla lakást...

Panel vagy tégla lakást érdemesebb venni? (többi lent)

Figyelt kérdés
Szegedi lakásokról lenne szó,mindkét lakás négyhetméterét tekintve 70 nm-es,mindkettő külvárosi,és mivel ez szeged,itt nem több száz éves régi polgári lakásokról lenne szó,hanem tulképp egyidős a panellal,a dilemmám az,hogy a tégla 3 millióval drágább,viszont mindkettő egyedi fűtésű,annyit tudok hogy hő szempontjából a tégla nyáron hűvösebb,a panel meg télen melegebb,az lenne inkább itt a kérdés hogy hangszigetelés szempontjából,megéri az a plussz 3 millió csak azért mert tégla?Főleg azok tapasztalata érdekel akinek mindkettő típussal volt szerencséje megismerkedni,válaszaitok köszönöm,június közepéig muszáj eldöntenem...

2017. jún. 3. 19:08
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Még annyi,hogy a tégla az elsőn,a panel meg a másodikon van.
2017. jún. 3. 19:10
 2/25 anonim ***** válasza:
85%

Én elsőre nem költöznék. Laktam szegeden téglában, alattunk lakót simán hallottam, a mellettünk lévőt csak azért nem, mert elköltözött. De addig a horkolását is xd nagyon durva volt!

A panel panelprogramos?

Neked melyik tetszik jobban?

2017. jún. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Hát mindkettő tetszik(magasföldszintes az első emeleti),magasföldszintes az elsőemeleti,sok ilyen kérdést néztem,és mindenhol aztírják hogy a tégla jobb,bár mondjuk ez pest tekintetében nem mérvadó,mert ott mindenki téglába lakik,és azt szokták mem.
2017. jún. 3. 19:28
 4/25 A kérdező kommentje:
Bár ha hihetek az első válaszolónak,akkor rohadtul nem éri meg a 3 milla ráfizetés a téglára,ha épp hogy egy decibellel jobban hangszigetel,abból a 3 millából inkább leszigetelem a panelt,és még marad is pénzem,de természetesen várom még a válaszokat.
2017. jún. 3. 19:31
 5/25 anonim válasza:
82%

A tégla lakás előnye,hogy valóban hűvösebb,de ez a hátránya is télen.

Hangszigetelés szempontjából mindenképpen jobb választás, viszont ha nagy belmagasságú baromi nehéz és költséges lesz a fűtés télen.

Panelban is laktam, iszonyú vékonyak a falak,én még azt is hallottam ha éjjel felkeltek pisilni. Az alsóbb emeleten mindenképp számolj a heti kétszeri szemétszállítás miatt való felkelésre és arra,hogy bárki jön ki be a kapun azt hallani fogod.

Egyébként a szigetelés függvénye az általad említett melegebb idő télen,nálunk borzasztó rossz volt az összes ablak,szóval ha a panelra esik a választás előbb azt mindenképp érdemes számításba venni,hogy az összes ablak esetleg bejárati ajtó cseréje eléggé költséges tud lenni persze ugyanez igaz a téglára is.

Szerintem a tégla sokkal jobb választás, kevésbé zajos és a magánéletedet megtarthatod magadnak.

2017. jún. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Nem nagy belmagasságú,igazából a színén kívűl kiköpött olyan mint a panel,mindkettőbe műanyag a nyílászáró,és kb 25-30 évesek.
2017. jún. 3. 19:36
 7/25 anonim ***** válasza:
67%

És melyik hánylakásos?

Én a panelt választanám, de mondom saját tapasztalat beszél belőlem. Télen majd megfagytam a téglában. De az ahová te költöznél lehet még fullos meg szigetelt. Hang szempontjából bérmelyikkel befürödhetsz.

Közlekedés, szomszédok, lakás elrendezhetősége, tájolás környezet pl érdemes figyelembe venni.

Laktam szegeden 10esben is. Párszor hallottam felettünk éjszaka valami zajt, sztem dugtak, dehát nem olyan hangos volt, hogy egyértelmű legyen... nálam ilyen szempontból a panel jött be, de az a téglalakás nem nagyon volt szigetelve, hogy ne halljam a másik horkolását.

2017. jún. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Hangszigetelt bejárati ajtót akármelyikre esik a választás eszközölök,szóval a nyílásszárók hanszigeteltek lesznek,itt a falakon van a hangsúly,hogy vajon megér-e 3 millióval többet az hogy tégla,és valamivel halkabb,hogy az a hangszigetelés amit nyújt,van-e annyival jobb a panelnél hogy ennyit ráfizessek,nyilván nem Mészáros Lőrke vagyok,nekem azért 3 milla sokat jelent és ha már ennyit kiadok,szolgálja meg.
2017. jún. 3. 19:40
 9/25 A kérdező kommentje:

Mindkettő forgalomtól távoli,külvárosi még fásnak is mondanám őket,nem is nagy a távolság a kettő között.

Utolsó:Mindkettő 70 négyzetméter.

2017. jún. 3. 19:42
 10/25 A kérdező kommentje:
3 szobásak,de a téglánál máshogy van a szobák elrendezése,ami nálam nem oszt,nem szoroz
2017. jún. 3. 19:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!