Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Panellakásoknál miért alakult...

Panellakásoknál miért alakult ki ez a beárazás emeletenként?

Figyelt kérdés

Az Ingatlan.com mindenesetre a Világgazdaság kérésére összeszedte, hogy most hogyan néznek ki a panelárak, melyik a legdrágább, melyik a legolcsóbb szint. Az irányárakat Újpesten összesítették, de szélesebb körben is érvényesek lehetnek a megállapítások.


Eszerint a legtöbb lakást a tizedik emeleten kínálják eladásra. A legértékesebb a második emelet, akár négy-, akár tízemeletes épületről van szó. A tízemeletesekben a következő legdrágább nem a következő szint, hanem a hatodik, a négyemeletes panelekben meg a harmadik. A negyedik emelet a harmadik legdrágább a tízemeletesekben, a négyemeletesekben viszont a legfelső szint ugyanolyan kevéssé értékes, mint az első és a földszinti.


2017. jún. 6. 09:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak 1 nem tűnik logikusnak, a hatodik értékessége. A többi teljesen érthető.

Zárószint a beázás miatt nem nyerő.

Földszint, első zajosabb és kevésbé biztonságos (első erkélyről is simán lelopják a biciklit, tapasztalat).


Második pedig azért a legjobb, mert nem földszint vagy első, de még lift nélkül is könnyen fel lehet jutni.

2017. jún. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A legfelső emelet mindig gázos. Beázhat, és nyáron brutálisan meleg.

Bár az csábító, hogy nincs felső szomszéd :)

Földszint és az első nagyon zajos, és nagy a betörésveszély.

Az emberek lusták, ebből adódnak egyéb anomáliák a köztes emeleteken.

2017. jún. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Legalsó szint azért nem jó, mert be lehet mászni, jobban behallatszik a zaj, akár be is lehet látni.

Legfelső, általában nyáron a legmelegebb, ha gond van a tetővel, akkor ott szívnak először, ha nincs lift, oda a legnehezebb feljutni.

2. emelet ideális, mivel még viszonylag alacsonyan van, akár lift nélkül is kényelmesen fel lehet menni, de már nem lehet belátni, bemászni.

A 6. én sem értem, bár én nem is láttam ilyet, hogy az kedvezőbb vagy drágább lenne.

2017. jún. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
a legfelső azért jó nem, hogy, ha tűz van azt nem árasztják el, kivéve ha ott van, a tetőgond ilyen gyakori?
2017. jún. 6. 11:19
 5/7 anonim ***** válasza:
49%
Legfelső emeletet nem fűtik felülről illetve beázhat. Maga a paneltetőszigetelése jó, 10-15 évet bír ki, csak a sok proli spórolni akar mindenen így 25-30 évig nem akarják felújítani csak javítgatják...
2017. jún. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Gyakoribb a beázás, a nyári hőség... stb. mint a tűz, nem gondolod?

Egyébként a zárószintről később menekülsz ki tűz esetén is, mint pl: a másodikról.

2017. jún. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xswerdy ***** válasza:

Egy-két szempont jogos. Pl. a második emelet felértékelése. A 6. szerintem véletlen. A most hirdetetteken belül éppen ott viszonylag magasabbak az árak. Az nem derül ki a cikkből, hogy mennyivel.


Tehát szó sincs róla, hogy kialakult beárazás lenne. Lehet, hogy most éppen a 6. -on több jó állapotú lakást kínálnak, az 5.-en meg több lepukkantat.

2017. jún. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!