Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mivel tudom bizonyítani a...

Mivel tudom bizonyítani a garázs saját tulajdonomban lételét ha nincs helyrajzi száma?

Figyelt kérdés

teremgarázsnak van helyrajzi száma csak a z ott lévő kulön parkolóhelyeknek nincsen. Mivel tudom késöbb bizonyítani bárkinek azt, hogy a teremgarázsban lévő parkolóhely az enyém?

ugyvéddel leellenőrzött formanyomtatványt írok alá 2tanú jelenlétében, szerintetek ez elég a bizonyításhoz?


2017. jún. 6. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az Adásvételi szerződésedben benne lesz, hogy vettél egy részt a teremgarázsból és szerintem a Társasházi Alapító okiratban is benne van, hogy melyik parkolóhely melyik lakáshoz tartozik.
2017. jún. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
A terem garázsban lévő parkolóhely nem lesz a tulajdonodban, csak a használatát kapod meg, ez állt az adásvételi szerződésen szokott szerepelni.
2017. jún. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

a teremgarázsoknál csak használati jogot alapító szerződést lehet köttetni?

bocsi a hulye kérdésért, de ez a használati jog mennyire ér fel egy tulajdonjoghoz?

2017. jún. 6. 20:37
 4/6 anonim ***** válasza:
Vagy szerepel az adás-vételiben és azzal bizonyíthatod. Vagy ha nem, akkor nagyjából sehogy. Jogilag ígyis-úgyis tulajdoni hányadot veszel és a többi "megbeszélés" szerinti, hogy melyiket használod. Persze értem, hogy jó lenne tisztázni, hogy mégis melyiket. Alapesetben ebből egyébként nem szokott probléma lenni. Mostanában szinte mindenhol így szokták kezelni a teremgarázsokat és mindenki használja a megszokott helyét. Tehát ha előre aggódsz emiatt, akkor szerintem tényleg ne tedd. Ez teljesen tiszta így jogilag
2017. jún. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
és ha esetleg a társasházat eladják/lebontják? akkor buktam?
2017. jún. 7. 10:21
 6/6 A kérdező kommentje:
ezen kívul semmilyen hátránya nincsen a 'haszon' jognak?
2017. jún. 7. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!