Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Társasházra való ráépítés?

Társasházra való ráépítés?

Figyelt kérdés

Pesten főként belvárosibb részeken többfelé látni lehet, hogy a meglévő nagypolgári épületre ráhúztak újonnan további 1-2 szintet.


Egyfelől érdekelne, hogy milyen ilyen konstrukcióban épült lakásban élni?


Másfelől, ha esetleg olyan házban laknék ahol nincs ráépítés de később mégis felvetődik ez a lehetőség, akkor minden egyes lakásnak bele kell egyeznie a ráépítésbe vagy elég csak 50%-nak, vagy hogy megy ez?



#ráépítés #új szint
2017. jún. 6. 19:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Milyen ilyenbe élni, ez relatíve, bocsi de sztem fura kérdés. Megépítik építőanyagból mint minden házat. Attól függ, mivel, hogyan építik.

A többit nem tudom.

2017. jún. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 xswerdy ***** válasza:
100%

Én is láttam olyan házat, hogy egy tákolmány épült rá, de olyat is, ahol gyönyörűen megújúlt az egész ház.


Az összes tulajdoni hányad 2/3-a kell, hogy megszavazza a padlástér elidegenítését, az új alalpító okiratot (merthogy az is kell, hiszen új albetétek keletkeznek, változik a közös tulajdon, stb.) pedig 4/5 többségnek kell elfogadnia.

2017. jún. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!