Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Más is érzi úgy, hogy csak...

Más is érzi úgy, hogy csak álom a saját lakás?

Figyelt kérdés

Akinek nincs szülői segítsége, és különböző okokból albérletbe kell mennie, tud félretenni lakásra?

Párommal albérletben lakunk, ennek ellenére szerencsére tudunk gyűjteni saját lakásra is, de még ígyis több év mire csak az ÖNERŐT előteremtjük, tehát veszünk hitelből lakást és tulajdonképpen ugyanúgy bérelni fogjuk csak épp a banktól :D


2017. jún. 12. 08:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

volt 2 lakástakarékunk.

Hitel nélkül még egy ideig nem költöztünk volna,de aztán megyeszékhelyen eljutottunk addig,hogy inkább a banktól "bérlünk" mert a havi részlet kevesebb a bérleti díjnál és a végére miénk a ház. A törlesztő és a bérleti díj közötti különbség meg ment újra egy lakástakarékba ami majd a hitelbe megy bele félúton.

2017. jún. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Lehet túl magasra teszitek az igényeket az egzisztenciátokhoz képest...

Én pl 12 éves korom óta árva vagyok,mikor 18 évesen kezdtem a melót, munkásszálló + gyári meló, aztán sporolgattam és targoncás lettem,mára egy vidéki fémlerakónál targoncázom, 1műszakban, havi 180 ért...

3 év alatt munkásszállón összespóroltam a fogamhoz verve a garast 2.5milliót, amellé vettem fel személyi kölcsönt 6évre 1.5 milliót, 3millióért vettem megyeszékhelytől 15km-re "zsivány" mentes faluban egy jó állapotú 80négyzetméteres 3szobás részben felújított (belső burkolatok hiányoztak, illetve belső nyílászárók és nem volt zuhanyzó se semmi csak egy csap a fürdőben, valamint kellett egy kazán a teljesen kiépített rendszerhez) vályogot, 1millióból és a saját két kezemmel totál jól kipofoztam... átiratást ilyeneket pedig folyamatában a fizetésből rendeztem...

25 éves vagyok és 28-29 éves koromra lepörög a hitel és van egy minimális karbantartás igényű házam,amibe alapíthatok családot... az első gyerek màr útban is van...

Sosem értem meg,miért kell 10-15-20milliós házakról álmodozni, ha az egzisztenciád nem engedi...

2017. jún. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ahol én lakom ott az agglomerációban semmivel nem olcsóbbak a lakások/házak, mint itt a városban, sőt valahol még drágább is, mert hogy "jajj ez a zöldben van, nyugodt és csendes település". Értelemszerűen nem fogunk a várostól 50 km-re lakni, ahol már 3 millióért hozzám dobnák a 80 éves vályogházat, amikor a munkánk ide köt.

A környéken egyébként csak itt van számunkra szóba jöhető álláslehetőség.

Egyébként ketten nettó 400 ezer forintot keresünk, amiből éves szinten kb. 1,5 milliót tudunk félrerakni a lakásra. De a 15 milliós lakáshoz is 5 millió önerőt várnak el a bankok. Utána jártunk, voltunk bent többnél is érdeklődni. Ja és a 15 millióért csak egy 1,5-es lakást kapunk, amire nem 2-3 milliót csak felet kell rákölteni + a berendezés. 3-4 év alatt meg van az 5 millió, csak hát az ember nem akar nyakig eladosódni ugye.

2017. jún. 12. 11:57
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem az teljesen normális, hogy pár év spórolás szükséges az önerőhöz. Hol itt a probléma? :-)
2017. jún. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem értelek.


Az önerő 20% a legtöbb banknál. Évi másfél millát tudtok megtakarítani. Pár év alatt megvan. Mennyi idő alatt szeretnél saját házat, lakást? 2 év alatt hitelmenteset?


A folyamat felgyorsítására találták ki a lakáskasszát, az önképzést, a másodállását, a jobb pozíciók keresését.

2017. jún. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, egy új mosógép megvételéhez takarékoskodni kell néhány hónapot. Egy új autó vásárlásához néhány évet. Én úgy gondolom, hogy természetes, ha a lakás vásárláshoz is azért szükség van néhány év takarékoskodásra.

Egy lakás nem egy mosógép vagy TV kategória, hogy pár hónap és pikk-pakk megvan...

2017. jún. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!