Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek jogosan vetette...

Szerintetek jogosan vetette be velem a saját készítésű ELADÓ táblát az ablakból az ingatlanos? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Általános szerződést kötöttem (más is meg én is hirdethetem, a jutalék azé, aki a vevőt hozza). Szerintem csak így több esélye van neki eladni, ennyi. Pedig hozzáteszem, többen hívtak a tábla miatt, mint bármelyik oldalon föladott hirdetésem miatt...

2016. okt. 16. 14:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell nézni, mi van a szerződésben pontosan leírva ill. van-e erre vonatkozó kitétel.
2016. okt. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 xswerdy ***** válasza:
70%
Ha nem kizárólagos a szerződés, akkor nem hiszem, hogy jogos lenne. De hát ez a Ti megállapodásotok. Ha azt írtátok a szerződésben, hogy Te is eladhatod, és akkor nem jár jutalék, de a házon táblán nem hirdethetsz, akkor le kell venned. De miért írnál ilyet alá.
2016. okt. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Átolvastam mégígyszer. Kizárólagosságot nem vállal, én is hirdethetem. Tábláról szó sincs. Akkor visszarakom.
2016. okt. 17. 07:25
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

A tapasztalatom, hogy az ingatlanosok inkorrektetek, ritka a normális.

Te is megtapasztaltad!

Miért nem bontasz szerződést és adod el magad?

(kivétel, ha messze más városban/falun van és nincs kit megkérj, hogy mutassa).

2016. okt. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Budapesti lakásról van szó. Kb 3 hete hirdettem magánszemélyként, a leírás végén udvariasan közöltem, hogy ingatlanközvetítők segítségét köszönöm, de nem kérem. Szinte csak azok hívtak, néhány kivétellel. De mivel ők minden nap föladják ugyanazokat a hirdetéseket (nem is tudom hogyan mert nem lehet elvileg) az enyém három nap múlva már a tizenhatodik oldalon van, odáig meg senki nem megy. Egyszerűen nem hagyják érvényesülni az embert- erőszakosak. Végül beadtam a derekam. Az az igazság, sajnálom még azt a legalacsonyabb 3 százalékos (+áfa!) jutalékot is tőlük. Ha pl 16M-ért eladom, abból majdnem 610.000 az övé. Máris csak 15,4-ért adtuk el... Kicsit lennék pofátlanabb, elmennék ingatlanosnak én is...
2016. okt. 17. 11:46
 6/7 anonim ***** válasza:
66%

Jófogáson ingyen hirdethetsz, a Face tele van ingatlanos csoportokkal. Biztos felbontanám az ingatlanossal kötött szerződést, magad is simán eltudod adni, naponta beteszed a csoportokba. Nehogy már megszabják, teszek-e ki táblát.

Fontos, hogy fotókkal hirdess, könnyebb eladni.

2016. okt. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Végül beadtam a derekam."

Ez volt a céljuk!


"abból majdnem 610.000 az övé"

Jó ez Neked?


Érdemes megfogadni amit 6-os ír, azzal a kiegészítéssel, ha pl. ingatlan.com-on is hirdeted (érdemes is, vagyis fizetsz érte, ha képeket is teszel fel, de azok tényleg kellenek), akkor is (sokkal) jobban jársz.

2016. okt. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!