Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vályog falazatú házat, ha az...

Vályog falazatú házat, ha az ránézésre jó állapotban van, akkor megérheti megvenni?

Figyelt kérdés
Mennyit bírnak évekre vonatkoztatva ezek a vályogfalak? Milyen karbantartást igényelnek? Én úgy tudom hogy hajlamosak szépen elrepedezni, megsüllyedni, felázni, és egyebek, szóval azért kerülnek annyiba amennyibe, viszont itt a környéken nincs 10 m Ft alatt csak vagy rossz állapotú, rossz helyen lévő tégla, vagy felújított, szép állapotú vályogház.

2017. jún. 15. 08:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Vigyél ki statikust meg valami frankó kőművest. Ennyit hidd el megér.
2017. jún. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
79%
Szia nekünk is vályog van. Mi nagyon szeretjük, kellő odafigyeléssel nem ázik fel, illetve nem repedezik. Mi a lábazatot szigeteltük, kb egy métert, illetve kívül belül összehúzattuk a házat, gipszkartonnal ezt elrejtettük, ugyanis nem egyenesek a falak. Mi nagyon szeretünk itt lakni, télen meleg nyáron hűvös. Arra viszont nagyon figyelni kell, hogy ha hőszigetelt nyílászárókat raktok be akkor sokkal többet kell szellőztetni, mi hagytuk a régieket, felújjítottuk, kellőképpen záródnak, egyedűl a bejárati ajtó lett hőszigetelt biztonsági ajtó.
2017. jún. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
az #1-es tanács nagyon fontos, mert a vályog ezerféle lehet - sokáig azért nem is engedték az abból való építkezést, mert a szerkezeti minősége nem határozható meg egyértelműen. (Nem segítő, hogy "frissen szépen felújított"- mert nem látszódnak a hibái, de szakember meg tudja állapítani)
2017. jún. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Jól megépített, jól karbantartott vályog évszázadokig állhat...

Egy rosszul karbantartott akár 1esősebb évszak alatt tönkremehet...


Van néhány apró fortély,amire már laikusként még a netet böng3szve érdemes kitérni...

Sarkoknál a szobákban látható e repedés, kis repedés mögött a sarokban ótiási bajok is megh7zódhatnak...

2017. jún. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Még nem akartam elkúldeni, csak kretén a telóm... tehát meghúzódhatnak...

Akkor a plafonon vannak e beázás nyomok, esetleg hólyagosodások (kezdeti beázás) ebből lehet következtetni a tető állapotára...


A leges legfontosabb szerintem, sokszor nem építettek rendes alapot, na ezek szoktak megsülyedni... figyelj oda, minimum 1 de jobb ha 2-3 lépcsőfok vezet a bejárati ajtóhoz és a ház földszintjéhez, nem pedig az udvar magasságában legyen a bejárat!

2017. jún. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A ránézés az nagyon kevés, jó pár dolgot érdemes tudni róla, különben befürödhetsz a vásárlásba. Jó ha van valamilyen kő esetleg tégla alap. A vízszigetelés általában abban a korban nem volt, így a belső kialakítása olyan, hohy a talaj pára tudjon távozni és ne a falakat károsítsa. Ugyanúgy fontos az esővíz elvezetése is. A repedések sokmindenre utalhatnak, több vagy kevesebb munkával javíthatóak.

Ha most jó állapotban van, akkor az valószínűleg meg is marad kis karbantartással, csak jól kell tudni felújítani, javítani, mert ezzel nagyon el lehet szúrna, főleg a mai szakemberek már kevesen értenek hozzá. Vannak jó fórumok, ahol sok tapasztalatot osztanak meg, és vannak ilyennel foglalkozó szakemberek.

Egy felújítottat meg jól át kell nézni, mert szép-szép lehet de ha elszúrták, pár év és kijön a hiba, ami csak sok munkával orvosolható.

2017. jún. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nekünk vályogházunk volt és imádtuk!

Nem volt vizes, nem volt dohos, nem volt repedt, pedig nem közel 20 évig laktunk benne úgy, hogy hozzá sem kellett nyúlni.

Aki megvette tőlünk, az is ódákat zeng róla!

De nekünk 60 cm-es kőalapon állt és ahogy írta előttem valaki, két lépcsőn kellett belépni a lakásba.

Egyébként így hirtelen azt mondanám, hogy a repedések, de főleg a SZAG sok mindent elárul.

Mindenképpen szakemberrel nézesd meg!

2017. jún. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
50%
Nekem volt vájogházam de utáltam. Ha belépsz és dohos szagot érzel már sarkon is fordulhatsz onnan mert vizes a fal. Sok függ attól is hol a ház van e alapja bármilyen. Vízszigetelésről kár is beszélni az úgy sincs ha régi a ház. Ha van alapja és a ház kiemelkedik a környezetéből kissé dombon van akkor akár jó is lehet. Az enyém és eleve az én telkem fél méterrel alacsonyabban volt mint az utcaszint és a környező telkek. Az összes víz odafojt , rémálom volt a falak méter magasságig vizesek voltak helyenként.
2017. jún. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
65%

Egy vályog, ha a tető és a vízszigetelés rendben van, örök élet, meg egy nap. Feltéve persze, hogy laknak benne, és szakszerűen kezelik. Nem szabad pl cementtel vakolni, nem szerencsés aljzatbetont tenni, stb.

Én az elmúlt majd' 60 évben sokfelé, és sokféle falazatból épített házban laktam, de egyik sem nyújtotta azt az otthonos, nyugodt erőt, azt a biztonságot, mint a 60 centis vályogfalak. Így aztán öregségemre megint azt vettem. Ennél egészségesebb lakóteret a mai napig nem találtak ki.

2017. jún. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Miquel ha nem cementtel akkor mivel lehet vakolni? Hogy lehet akkor szépre lefesteni a házat? (akkor ezért lehet már ránézésre szinte megállapítani kívülről hogy na, ez egy vályogház, annyira látni rajta)
2017. jún. 15. 14:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!