Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy tettél szert saját otthonra?

Hogy tettél szert saját otthonra?

Figyelt kérdés

Megköszönném, ha megosztanád velem, hogyan jutottál saját házhoz/lakáshoz. Akkor is érdekel, ha kaptad, örökölted, vetted.


Köszönöm szépen!


2017. jún. 15. 15:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
lakáskassza + önerő+ egy kevés hitel.
2017. jún. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ezt ketten raktátok össze, vagy te egyedül?
2017. jún. 15. 15:53
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
A lakáskassza az enyém volt, a többi közös
2017. jún. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Vettem egy olcsó parasztházat viszonylag jó környéken, ahol nem volt kisebbség, azt elcseréltem egy megvásárolható budapesti önkormányzatira, azt megvettem bentlakóként kedvezményes áron és azt is részletre.

Hát így!

2017. jún. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nézegesd az önkormányzati pályázati kiírásokat, ha megfelelsz a feltételeknek, kapsz. (Budapest)

Jó ócskákra számíts, de van 4 fala, közművek és fedele.

Újítsd fel, ugródeszkának az induláshoz jó lesz.

2017. jún. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%
Egyelőre sehogy, sajnos zsebből fizetni csórók, szociális támogatáshoz gazdagok és gyerektelenek vagyunk, protekciónk nincs, úgyhogy marad a jó öreg kuporgatás, lakástakarékok tömkelege, anyuéknál kuncsorgás, utána az ingázás.
2017. jún. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
84%
Sok tanulás, több munka párhuzamosan, egyre önképzés és jobb munkahelyekre váltás, mindez albérletben. Mellette takarékoskodás, majd lakáskasszák, és egy kicsi lakás hitellel. Az kifizetve, mellette takarékoskodás, eladva, majd a kettőt egyesítve egy nagyobb ingatlan. Mindez megcsinálva 3-szor, így kijött a jelenlegi állapot, ingatlan és élet.
2017. jún. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

18 évesen nevelőszüleim a születésem napján kiraktak otthonról.. ez előre sejthető volt, így volt félretett kőkemény 90.000ft-m...

villámgyorsan kerestem melót 3műszak gyár, aztán mentem munkásszállóra...

munkásszállón laklsz, akkor nem érdemes értékeket felhalmozni, mert úgyis mindent ellopnak, vettem egy laptopot, aztán azt hordtam magammal mindenhová... 19 éves koromra sikerült egy targoncásvizsgát csinállnom, azzal bemákoltam egy fémlerakónál egy jó melót, túlórákkal 1 műszakban 180 at kapok kézhez...

nos mivel a munkásszálló 30.000/hó, a kajámat meg 40 ből kihoztam, melóba meg bringával jártam, így 3 év alatt összespóroltam 2.5milliót, felvettem 1.5millió személyi kölcsönt, 3millióból vettem székesfehérvártól 15km-re egy régi parasztházat, a maradék 1millióból és a kezem munkájával kipofoztam...

Ebben mázli, hogy az igényeim eleve nem a modern építészet felé húznak, hanem a régi falusi felé, szóval fehér mészhabarcs falak kívül belül, egyszerű használtan szerzett hajópadló és taposó illetve a fürdő helységben egyelőre döngölt padló, de majd ott is taposó lesz nemsokára.

2017. jún. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
88%
Nekem volt némi szülői segítségem is,de jól is vettem és adtam el az ingatlanokat.A nagyszüleimtől örököltem anno 900e-t,amit nem költöttem el.Aztán apám felejánlotta,hogy vegyem meg az önkormányzati lakását(akkor volt ,hogy az önkormányzat "potom" pénzért eladta a lakásokat),és beköltözik egy kisebbe(mert alig tartózkodik otthon),és a maradékot ideadja.Engem pont akkor rúgtak ki a munkahelyemről,ahol kaptam 500e végkielégítést,amiből kifizettem apám lakását.Azt eladtuk,így hozzájutottam még 1.5 millióhoz,így összesen van 2.4 M-em.Ebből + hitelből vettem életem első lakását 2003-ban ,egy 19 nm-es kislakást az Andrássy úton,kicsit sötét volt,de az enyém és mivel 4,8 m volt a belmagasság volt normális állógalériám.A lakás 3,7 millióba került.Ezt adtam el 3 évre rá mint ahogy vettem 6.4 M-ért 2006-ban.Az eladott lakásból+ hitel(önerő 50%volt) vettem egy házat,amit felújítottunk a férjemmel.Majd tavaly elött eladtam.És nagy nehézségek árán(sok tulaj,van idős is ,és van aki külföldi,végrehajtás is van rajta 1 tulajdonosnál)vettünk egy jó állapotú de felújításra szoruló régi kockaházat(80nm)- 2x akkora telkekkel mint ami az előző volt- ,melléképülettel,jobb környéken 7M forintért(9 ,lett volna,csak a fele telket eladtuk),ami megtakarított pénzünkkel együtt megvolt,tehát ki tudjuk fizetni,így csak a felújításra vettünk fel hitelt.Minkét ház Pest közvetlen agglomerációjában volt/van ugyanabban a városban.Úgyhogy,nálam volt összességében minden,egy kis szülői segítség,szerencse,hitel,és kockázat is.
2017. jún. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
93%
Kedves 8-as, az összes kalapomat lekapkodom előtted!
2017. jún. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!