Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyi esély van eladni egy...

Mennyi esély van eladni egy ilyen ingatlant?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ez nem hirdetés, csak szeretném kikérni néhány ember véleményét, hogy mennyire találja fair-nek az árat, mennyi esélyt lát arra, hogy elkeljen...


3 szobás,73 négyzetméteres,tégla,1. emeleti,étkezős lakásról van szó. Külön van a fürdő és a wc, a szobák folyosóról nyílnak... A fürdőszoba közepes méretű. Egy lakótelepen van, 5-7 percnyire nagyobb várostól. Zöld környéken van, sok fás terület van a környéken. A lépcsőház nem rég lett újítva. A probléma csak az, hogy központi fűtás volt és adósság miatt elzárták a gázt... Így egy bojleres, villanyradiátoros rendszert kéne vásárolni, ami kb. fél millió forint, de nincs befektetni való pénzem, így 5 millió forintra gondoltam érte. Festéssel szerintem nincs nagy probléma, két szobában van szőnyeg, azok lecserélésre szorulnak, de egyéb helyeken a parketta, csempe, pvc rendben van.


Mit gondoltok egy ilyen ingatlanról? Már 10 éve, hogy hirdetjük, de nem is jelentkeznek csak olyanok, akik kvázi albérletet fizetnének és ezzel fizetnék ki az árát...



#ingatlan #lakás #tanácskérés #eladási problémák
2017. jún. 18. 11:40
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
egyébként nyílászárók is rendben vannak meg kb. 10 km-re van egy gyógyfürdőtől...
2017. jún. 18. 11:42
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Üdv!

10 km-re van gyógyfürdőtől.

Ez lehet Hévíz közelében és Miskolc közelében is (nem lenézve Miskolcot)!

A különbséget Te is érzed!

2017. jún. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
adósság ki van már fizetve, no meg a környék és a szomszédok így aztán lehet hogy 5m sem ér
2017. jún. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem mind1,hogy 5-7 percre melyik város van....
2017. jún. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha tíz éve hirdetitek, akkor én már 9 éve elgondolkoztam volna a helyetekben, hogy ezzel mi nem stimmel.

A fűtés és meleg víz rendszeren kívül, ami nem fél millió Ft, mert az összes villanyvezetéket ki kell cserélni vastag kábelre, ami ezt a terhelést bírja, plusz vezérelt órát tetetni, kifizetni a terveket, és megvásárolni a készülékeket.

Itt megnézheted, hogy a legolcsóbb készülék is 100ezer felett van és a te lakásodba kellene alaphangon 3-4 db.

[link]

A 120 l-es bojler 50ezer. Ez a minimum egy család esetében, mert 3 szobás lakásba család költözik.

És mi van a tűzhellyel?

Alaphangon a villamosítás 1-1,5millió körül van és biztos van más felújítani való is ott, pl. villanytűzhely, festés-mázolás és ahogy írtad a szőnyegpadló cseréje és máris 2-2,5milliónál tartunk, anyag+munkadíj, nagyon barátilag számolva.

Lehet, hogy jobban jönnél ki, ha az adósságot kifizetnéd, a lakást kifestetnéd-mázoltatnád és - helytől függően - feltételes módban írom csak, 13-15 millióért el tudnád adni.

Vagy az általam előzőleg ecsetelt dolgokat te megcsináltatnád és akkor is el tudod adni a környék forgalmi értékén.

Egy biztos, így - ahogy tapasztaltad is - a kutyának nem kell, úgy meg haszonnal túl tudnál adni rajta.

2017. jún. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Amíg a tartozást okozó Kolompárék ott laknak a házban, nekem tuti, hogy nem kellene.
2017. jún. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok

Arról nem is beszélve, hogy ki a fene akar olyan lakóközösségbe menni, amelyik olyan szinten halmozza az adósságot, hogy egy egész házat lekapcsolnak a rendszerről?

Mi a garancia, hogy holnap ez nem a vízzel, vagy a villannyal fog megtörténni?

Szóval ez a tendencia a lakók részéről, így ismeretlenül is nem a legjobb környékre utal.

Ha semmit nem tudsz, vagy nem akarsz felújítást kezdeni, akkor valóban az lenne a legjobb, ha havi 100-120ezres részlettel, ügyvédi lízingszerződéssel, 5 éves futamidővel, 6 millióért eladnád.

Vannak a Facen is részletfizetős csoportok, de a Jófogáson is fogsz találni vevőket rá, csak nagyon meg kell nézni a hátterüket.

Bár sokat nem veszíthetsz, mert a lízingszerződésekben benne van, hogy 2-3 hónap nemfizetés után megszűnik a vásárlási szándék és az addig befizetett összeg bérleti díjjá módosul és kiköltözés után - amit a szerződés szintén meghatároz - visszakapod a lakást és kezdheted elölről.

De a jól megválasztott emberekkel nem szokott probléma lenni, én is így adtam el a nem túl jó környéken levő házamat másfélszeres árért.

Bár, aki lízingelt házba megy, annak nem szoktak milliói lenni a felújításra és már első nap kell mosdani, illetve, ha olyan az idő, akkor fűteni.

Számolgass és inkább a felújítást csináld meg, számodra az a legkifizetődőbb opció!

2017. jún. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, közben írtak, 5-ös voltam.
2017. jún. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nah... az alapvető probléma az gyanítom a lakóközösséggel van. Számomra sem túl kecsegtető, ha gáz a társaság tartozása miatt ki lenne kapcsolva. Az már önmagában árulkodó szerintem. Utálnék bármilyen villany fűtést csináltatni, ezért a két ok együtt engem gyorsan meggyőzne, hogy ne vegyem meg a lakást.

Az árra nehéz mit mondani, mivel nem tudjuk hol van.

2017. jún. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

az ár 95%-át az határozza meg, hoyg HOL van.

Utána jön az, hogy milyen a kilátás, liftes-e, milyen a fűtése, milyen állapotú, stb.

Mivel a keresletet eldöntő 95%-ról semmit nem tudunk, ezért mondani sem lehet róla semmit.

Esetleg ha fenn van az ingatlan.com-on, megmutathatnád a linket.

Ha nincs fenn, akkor azért nem kelt el!

Ingatlanosok mit tanácsoltak?

2017. jún. 19. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!