Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A húgommal sajnos 3 év alatt...

A húgommal sajnos 3 év alatt örököltünk 25-30 millió forint ingatlant. Adjuk el?

Figyelt kérdés

2014 óta sajnos meghalt az anyukánk, keresztmamám és a még két élő nagyszülőnk. Nekik volt egy 3-szobás lakása és egy garázs(anya), egy kétszobás családi háza (papa), egy 2,5-szobás lakás és egy garzonlakás (mama a másik ágról) és 3-szobás családi ház fél tulajdonrésze(keresztmama) mindenféle hitel vagy tartozás nélkül. Mindezek egy kb 100 ezres megyeszékhelyen.


Nem pont felesben örököltünk, de okádékok lennénk ha csak pénzen összevesznénk, úgyhogy most anyukánk halálakor mondtam hogy inkább mindet osszuk el felesben a legvégén.

Amiket korábban kaptam/kaptunk azokat néha megnéztem/megnéztük, karbantartottuk minimálisan, de már egyikünk sem él azon a településen ahol ezek a házak/lakások vannak. Átlagos állapotban vannak, vegyes környékeken, de kb nagyságrendileg annyit érnek összesen amit fentebb leírtam szerintem.


Nem értek ehhez nagyon, de gondolom ilyenkor az lenne a legjobb ha inkább eladnánk őket, mert ezekben élni úgy sem akarunk és a kiadásukkal albérlőknek sem akarunk szarakodni

27/F


2017. máj. 25. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Ne el, hanem ki! (passzív jövedelem)
2017. máj. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
5 éven belüli ingatlan eladás adóköteles, így jobban megéri 5 évig kiadni, csak aztán eladni.
2017. máj. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
22%
Mas meg dolgozik egy eleten at hogy 15 millio forintos kis garzont megvegyen maganak, ezeknek meg az olebe pottyan.
2017. jún. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Élni nem akartok benne, albérlettel nem akartok kínlódni. Akkor marad más opció, mint eladni? Adjátok el, osszátok el a pénzt, aztán elhasználjátok ahogy akarjátok.
2017. jún. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A mai piac állása alapján a leghasznosabb számotokra, ha kiadtok minél többet, ill. befektetésként hagytok ingatlant. Ha van a kiadáshoz tőke, érdemes kicsit rászánni, nagyon rövid idő alatt megtérül és állandó passzív jövedelmet biztosít nektek. Én a lakásokat mind kiadnám, a családi házrészeket befektetésként hagynám.
2017. jún. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!