Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Valami "stratégia"?

Valami "stratégia"?

Figyelt kérdés

Tegyük fel megvan egy olcsó lakásra az összeg (6 mFt), ebbe lakni, gyűjteni néhány évig, majd lakáshitelt felvenni családi házra, megvenni, majd a lakást albérletbe kiadni, amiből meglenne a törlesztő.

Ti hogy tudtátok megoldani, hogy ne albérletbe, ne kis panelba lakjatok, hanem egy jobb vágású családi házatok legyen, jó környéken?


2017. jún. 19. 19:27
 1/8 anonim ***** válasza:

1. Az igényeimet oda igazítottam ameddig az egzisztenciám ér.

2. Lepukkant parasztházat vettem és a saját 2 kezemmel újítottam fel.

2017. jún. 20. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Értem én, olvastam a sztoridat. De: 1. ez nem az hogy az egzisztenciád ameddig ér, hanem beletörődtél hogy ennyi jut és kész, de ez még attól nem egy életcél

2. oké, felújítottad, látszólag ok, de lehet hogy néhány év múlva a 3.5 milliós parasztház egyik fala elkezd szépen repedni, vagy a tető adja meg magát, stb, másik: döngölt padló, azért mégiscsak 2017-ben vagyunk, valahogy nem elégednék meg vele.

Nem palota kellene csak egy kis családi, de tip-top ház.

2017. jún. 20. 06:13
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

"beletörődtél hogy ennyi jut és kész, de ez még attól nem egy életcél"


Szerintem meg tudom, hogy meddig ér a takaróm és csak addig nyújtózkodom, nem verem magamat 10-20évre adósrabszolga sorsba, és abból a pénzből amit egy banknak perkálnék, tudom képezni magamat, fel tudok járni kocsival Bp-re suliba, heti 2*... egy ház meg nem úgy működik, hogy egyik pillanatról a másikra összedől... ha karban van tartva szakszerűen...

Ha meg valami természeti katasztrófa éri, az ugyan úgy kárt tesz a 20milliós palotában is.

Egy 20millio-csillagos ég törlesztőrészletét, meg soha nem fogja fedezni egy 6milliós panelocska bérleti díja.

Az életcélom meg valóban nem a ház... hanem a benne lévő család... anélkül minek a ház?

A döngölt padlós 12négyzetméteres helységem pedig JELENLEG döngöltpadlós :), mire megszületik a kisfiam, addigra le lesz betonozva, csempézve, bent lesz 1 2személyes kád, egy zuhanyzó, mosdó, bútorozva lesz.

Ez nem arról szól, hogy megelékszem a minimummal, ez arról szól, hogy kihozom a maximumot a kevesebből...

Vettem 3 millióért egy lelakott de szerkezetileg tökéletes házat, egy fiatalodó, nem mellesleg külvárosiasodó faluban, ráköltöttem eddig 1.5milliót és jelenleg el lehetne adni 7-8ért lazán, mire kész leszek minden jelenlegi tervemmel, addigra kényelemben és felszereltségben nem lesz különbség egy mai "modern" háztól, talán csak annyi, hogy az enyémnek nem 20cm a falvastagsága, hanem 60... de aki meg ezen akad fenn, az meg is érdemli :D

2017. jún. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

"ez nem az hogy az egzisztenciád ameddig ér, hanem beletörődtél hogy ennyi jut és kész, de ez még attól nem egy életcél "


Akkor álmodozz csak.

Vagy rosszabb esetben verd adósságba magad.

2017. jún. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hajjaj ... itt nagyon el vagytok tévedve, igen sokan.


Az a stratégia, kérdező, hogy lépésről lépésre kell haladni.


"Adósrabszolgasor"?! "20-30" évre?"

1, Jelenleg 2.4 körül van a thm, a végig fixek valamivel 4% fölött.

2, Ki mondta, hogy nem lehet előtörleszteni?

3, Ki mondta, hogy nem vált az ember mindig jobb és jobb állásokba?

4, Ki mondta, hogy soha nem fogsz többet keresni?

5, Ha csak két fundát nyitsz, 11% körüli hozammal tolhatsz be négy év után, 1.960.000-as befizetéssel majdnem 2.7 milliót a tökébe közvetlenül, azaz egy akkora összeg gyakorlatilag kamatmentes volt?


Jelenleg hasít az albérleti piac. Egy panelt Bp-n 150 körül ki lehet adni, vidéken nem tudom.


Titeket komolyan, semmi nem motivál? Ez van, ragadjunk is bele? Ezért nem jutottok ötről a hatra soha életetekben.


Kérdező: ha van 6-8 havi teljes megélhetésnek megfelelő vésztartalék a bankban, akkor túl nagy baj nem lehet. Annyi idő alatt lehet másik munkát találni. Ráadásul ma nem lehet nagyon eladósodni: átlagkeresettel csak a havi fizud 30%-a lehet maximum a törlesztőd, és afölött növekvő az arány.


Nem a hitel a baj: a túlzott eladósodás a baj. Lehet ezt ésszel csinálni.


#1

Egy húsz milliós ház nagyon messze van a palotától.


Kérdező, a hatmillás panelt eladnám, és az lenne az önerőm a jobb ingatlanhoz. És megtartanék 6 havi vésztartalékot.

2017. jún. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%
Utolsó, te nem ebben az országban élsz... vagy csukott szemmel teszed azt...
2017. jún. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6

Indokolj. Itt élek, és ezt látom. A matek pedig ezt adja ki.

2017. jún. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#5 válaszolót kivéve egyéb érdemi válasz lakás/ház vásárlásra okosan?
2017. jún. 20. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!